rilindjaere.press

Lajmet Lajmet Vendore Politikë Sport
Roma e interesuar në futbollistin Kasper Dolberg
0:30, 1 Dhjetor 2018 Sipas Corriere dello Sport, skuadra italiane, Roma, është duke e konsideruar sulmuesin danez, Kasper Dolberg, si kandidat ideal për të forcuar linjën sulmuese. Pas rikuperimit nga një lëndim, futbollisti Dolberg është në formë të shkëlqyer pasi që ka arritur të shënojë pesë gola gjatë këtij sezoni, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova. Kontrata e tij me skuadrën Ajax do të jetë e vlefshme deri në vitin 2022,…
Entertainment Lajmet Showbiz
Nexhmije Pagarusha vizitohet nga ministri Gashi, nga ky muaj merr shpërblim prej 500 eurosh
Nexhmije Pagarusha vizitohet nga ministri Gashi, nga ky muaj merr shpërblim prej 500 eurosh Nexhmije Pagarusha ka filluar ta gëzojë statusin e meritave të veçanta nga Ministria e Kulturës. Qeveria e Kosovës mori vendim gjatë muajit tetor që këngëtaren e njohur Nexhmije Pagarusha, ta shpërblejë për kontributin e saj në promovimin e muzikës së mirëfilltë shqipe, shkruan lajmi.net. Nga ky muaj, këngëtarja përfiton një shpërblim mujor prej 500 euro, e këtë…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Pijet alkoolike, harroni para gjumit
23:55, 30 Nëntor 2018 Shpesh mund të na ndodh që nuk na zë gjumi, dhe rrotullohemi sa në një krah – sa në tjetrin pasi nuk ndihemi rehat për shkak të tik-takeve të orës së dhomës. Kjo ndodh pasi mund të jeni ushqyer jo mirë para gjumit, transmeton Klan Kosova Nëse dëshironi që të keni një gjumë të qetë është e rëndësishme që të shmangni këto ushqime: Çokollatën Ushqimet pikante…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Fotografitë që provokojnë nervat e prindërve
23:55, 30 Nëntor 2018 Natyrisht që fëmijët i bëjnë të lumtur prindërit e tyre. Por ndonjëherë ata bëjnë gjëra që prindërit e tyre i urrejnë apo ndoshta qeshin me ato. Shembull kur ata mbushin një dhomë të tërë me lodrat Legos apo kur zhyten fund e krye nga balta. Këtu më poshtë keni disa fotografi që provokojnë nervat e prindërve: Fëmija flenë në oborr Vajza thotë që lexon por në…
Lajmet Sport
NBA: Ja kush prinë në garën për MVP deri në këtë pikë të sezonit
Sezoni i ri në NBA ka ardhur me më shumë spektakël se çdo sezon tjetër viteve të fundit. Është e qartë se konkurrenca është rritur jashtëzakonisht shumë dhe tashmë luajnë më shumë se dy skuadra për titullin e kampionit. Kampioni në fuqi, Golden State Warriors nuk është në momentin më të mirë. Ata përveç lëndimeve po përballen edhe me përçarje në skuadër. Cleveland në anën tjetër janë shuar me largimin…
Bota Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë
Tërhiqet alarmi për cunam në Alaskë
Qyteti më i madh i Alaskës, Anchorage, është goditur nga një tërmet me fuqi prej 6.6 shkallë Qyteti më i madh i Alaskës, Anchorage, është goditur nga një tërmet me fuqi prej 6.6 shkallë Pas tërmetit që ka goditur sot në mëngjes Alaskën, ishte lëshuar alarmi për cunam të mundshëm në bregdetin jugor të Alaskës, por ky alarm është tërhequr. Qyteti më i madh i Alaskës, Anchorage, është goditur nga…
Entertainment Lajmet Showbiz
Lady Gaga puth 74 vjeçarin në skenë
Këngëtarja mori pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të kinematografisë amerikane. Lady Gaga u puth në buzë bashkë me yllin 74 vjeçar “A Star Is Born”, Sam Elliot, mbrëmë në ceremoni ku mori pjesë bashkë me Bradley Cooper, shkruan TheSun, transmeton lajmi.net. Këngëtarja 32 vjeçare, që fitoi çmimin “Grammy”, bëri të gjithë të kthejnë kokën nga ajo gjatë prezantimit në ceremoninë e 32-të të ndarjes së çmimeve të kinematografisë…
Bota Lajmet
Trumpit s’i pëlqen përkthimi, hedhë kufjet përtokë
Nuk dihet nëse nuk i pëlqeu përkthimi apo nëse u lodh duke mbajtur pajisjen në dorë, por presidenti i SHBA’së Donald Trump i la të gjithë gojëhapur kur lëshoi në dysheme kufjet të cilat ju dhanë me qëllim që të kuptonte më mirë homologun argjentinas Mauricio Macri, vendi i të cilit pret samitin e G20. Në një fjalë të shkurtër pas veprimit, Trump tha se kuptonte më mirë homologun përmes…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Zëdhënësi i Kremlinit: Putin është i gatshëm t’i vazhdojë bisedimet me Trumpin
23:36, 30 Nëntor 2018 Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, ka thënë se Presidenti rus, Vladimir Putin, është i gatshëm ta vazhdojë dialogun me Presidentin amerikan, Donald Trump. Dmitry Peskov gjithashtu ka bërë të ditur se avokati i Presidentit amerikan, Michael Cohen, i ka kërkuar një administratori rus, që ta bëj të mundshme ndërtimin e një pallati Trump në Moskë, në janar të vitit 2016. Avokati Cohen është gjetur fajtor pasi…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Kosovë, 37 pacientë të prekur nga HIV AIDS (VIDEO)
23:32, 30 Nëntor 2018 Dita botërore kundër HIV AIDS-it është shënuar edhe në Kosovë. Drejtuesit e shëndetësisë kanë bërë me dije se në Kosovë 37 persona janë të prekur nga HIV AIDS, njofton Klan Kosova. Madje thanë se shteti ka synimi që të rreshtohet për krah botës për t’i dhënë fund kësaj epidemie deri më 2030. Detajet i sjell Albert Bajrami. klankosova.tv
Lajme futbolli Lajmet Sport
Ibrahimovic kishte refuzuar Man Cityn para kalimit në Man Utd
Zlatan Ibrahimovic mësohet të ketë refuzuar kalimin në Manchester City, tetë vite pasi Pep Guardiola dhe suedezi kaluan kohë së bashku tek Barcelona. Zlatan kaloi në “Camp Nou” në vitin 2009 por aty kaloi vetëm një sezon. Ishte Pep Guardiola që i kishte bërë të ditur bordit drejtues se e dëshironte Ibrahimovicin larg “Camp Nou”. Ibrahimovic ka treguar për ngjarjen në një libër ku tregon për karrierën e tij. “Presidenti…
Lajmet Nacionale
“Dorëheqja e kryetarëve të komunave me shumicë serbe, nuk e detyron Kosovën të revokojë taksën”
“Dorëheqja e kryetarëve të komunave me shumicë serbe, nuk e detyron Kosovën të revokojë taksën” Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të vendosur një taksë prej 100 për qind për produktet serbe, kanë ndryshuar edhe raportet mes Kosovës dhe Serbisë. Raportet Kosovë – Serbi asnjëherë nuk ishin të qeta, mirëpo taksa vetëm sa e ka nxehur edhe më tepër situatën dhe i ka thënë një çështje tjetër për shqyrtim…
Entertainment Lajmet Showbiz
Aurela ju lë pa gjumë me këtë imazh, e ‘nxehtë’ me të brendshme në shtrat
Aurela ju lë pa gjumë me këtë imazh, e ‘nxehtë’ me të brendshme në shtrat Aurela Hoxha është emër shumë i komentuar në titujt rozë. Aurela Hoxha është shumë aktive në rrjete sociale, në të cilat nuk mungojnë imazhet joshëse të saj, shkruan lajmi.net. Së fundi, modelja u shfaq atraktive veshur vetëm në të brendshme, teksa u fotografua e ulur në shtrat. Në fokus ajo kishte vënë format trupore tipike të…
Lajmet
Parlamenti Evropian kërkon negociata me Maqedoninë në qershor 2019
Komisari për zgjerim Johanes Han ka theksuar se vendi është kthyer në rrugën euroatlantike dhe ka përshëndetur ndryshimet kushtetuese duke i konsideruar si hap të guximshëm që pret të vazhdojë pa anulim. “Me rëndësi është momenti reformues të thellohet në interes të qytetarëve”, ka deklaruar Han duke rikujtuar se tre kushtet në konkluzën e Këshillit të BE-së nga qershori- gjyqësi e pavarur dhe luftë kundër korrupsionit, kontroll i reformave të…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
LDK, vendi drejt krizës institucionale (VIDEO)
23:22, 30 Nëntor 2018 Për Lidhjen Demokratike të Kosovës, situata politike nuk është e mirë. Madje, ky subjekt politik po sheh edhe një lëvizje drejt një krize institucionale. Qëndrimin e partisë, e bëri të ditur shefi i grupit parlamentar Avdullah Hoti, që sipas tij kjo po rrjedh për shkak të dorëheqjes së katër kryetarëve të komunave veriore, taksës 100% për produktet serbe dhe problemeve me ligjin, njofton Klan Kosova. Kronikë…
Lajme futbolli Lajmet Serie A Sport
Gattuso i frustruar me orarin e Milan
Trajneri i Milan, Gennaro Gattuso është shprehur tejet i nervozuar për orarin e skuadrës së tij. Sipas tij nuk është aspak normale që skuadra të luaj të enjten me fillim nga ora 18:55 dhe të kthehet të dielën në ndeshjen më të hershme të ditës. “Rosonerët” shënuan fitore të thellë në kuadër të Ligës së Evropës duke e mposhtur Dudelange me rezultat 5:2. Gëzimi për trajnerin e Milan mbeti në…
Lajmet Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Shoqëri Civile & Institucionet
VIDEO: ATK kontrollon bizneset pa kupona fiskalë
Emisioni i fundit ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi filmimet e xhiruara më Administratën Tatimore të Kosovës në luftën e tyre ndaj evazionit fiskal. Detajet që nga nisja e deri në përfundim të këtyre aksioneve janë transmetuar në emisionin e sotëm. Ekipi i KALLXO.com kishte pranuar një informacion se një biznes i cili shiste pako të internetit dhe shërbime të IT-së në lagjen Kodra e Trimave nuk po ofronte kuponë fiskal për…
Lajme futbolli Lajmet Serie A Sport
Reina: Juventus mund ta fitojë ligën qysh në prill
Portieri i Milan, Pep Reina, mendon se është vetëm një favorit sa i përket Scudettos. Juventus është favoriti absolut. Ata kanë grumbulluar plot 37 pikë në 13 ndeshje këtë sezon në Serie A. “Zonja e vjetër” është shkëputur me 8 pikë nga vendi i dytë (Napoli), dhe Reina mendon se situata vështirë se do të ndryshojë. “Më vjen keq të them se është vetëm një favorit” ka thënë portieri i…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë
Horoskopi ditor, e shtunë 1 dhjetor 2018
Ky është horoskopi për ditën e shtunë, 1 dhjetor 2018 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është horoskopi për ditën e shtunë, 1 dhjetor 2018 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Dashuria: Sot ju nuk do…