rilindjaere.press

Bota Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë
Macron: Dhuna nuk ka të bëjë me shprehjen paqësore të zemërimit
Në Francë janë duke u mbajtur protesta të dhunshme kundër ngritjes së çmimit të karburanteve. Në Francë janë duke u mbajtur protesta të dhunshme kundër ngritjes së çmimit të karburanteve. Presidenti francez, Emanuel Macron tha se vala e sotme e dhunës dhe vandalizmit në Paris, nuk mund të justifikohet asnjëherë dhe nuk ka të bëjë fare me shprehjen paqësore dhe legjitime të zemërimit. “Asgjë nuk justifikon sulmet ndaj forcave të…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë
Horoskopi i datës 2 dhjetor 2018
Ky është horoskopi për ditën e shtunë, 1 dhjetor 2018 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është horoskopi për ditën e shtunë, 1 dhjetor 2018 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Sot nuk do i keni…
Entertainment Lajmet Showbiz
Motra e ‘sfidon’ Afërdita Dreshajn, joshëse sa më s’ka
Modelja dhe këngëtarja, Afërdita Dreshaj e cila tash e disa vite është duke jetuar në SHBA rrëmben vëmendje pothuajse vazhdimisht. E njëjta, është tejet e ndjekur edhe në rrjete sociale, imazhet e së cilës pëlqehen tejet shumë, shkruan lajmi.net. Megjithatë, përveç saj komentohet edhe motra e Afërditës, Jehona e cila posedon asete të bujshme trupore. “Shpirtrat tonë janë të njëjtë”, shkruan Afërdita në foton e tyre. Ndonëse, Jehona nuk është…
Lajme futbolli Lajmet Sport
Rabiot dhe Barcelona tashmë kanë arritur marrëveshje
Drama mes Adrien Rabiot dhe Barcelonës e nisur në verë, po vazhdon edhe tash. Mesfushori francez e ka kërkuar me ngulm një kalim në “Camp Nou”, mirëpo nuk është liruar nga skuadra e tij Paris Saint – Germain. 23 vjeçari është shumë i pakënaqur me situatën në skuadrën e drejtuar nga Thmoas Tuchel. “RAI” raporton se palët veçse kanë arritur marrëveshje dhe lojtari do të kalojë në Barcelonë në vitin…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
13 ushqimet kundër kapsllëkut
23:50, 1 Dhjetor 2018 Rreth 14% e njerëzve përjetojnë kapsllëk kronik në një kohë të caktuar. Lloji dhe ashpërsia e simptomave mund të ndryshojnë nga personi në person. Disa njerëz përjetojnë kapsllëk vetëm rrallë, ndërsa për disa të tjerë është kronik, njofton Klan Kosova. Kapsllëku ka shkaqe të ndryshme, por shpesh është rezultat i lëvizjes së ngadaltë të ushqimit përmes sistemit të tretjes. Kjo mund të jetë për shkak të…
Entertainment Lajmet Showbiz
Engjëllusha Salihu ‘thumbon’ koleget e saj: Dukesh bukur edhe pa u zhveshur
Engjëllusha Salihu është njëra nga artistet më të reja të estradës. Ajo hyri në tregun muzikor shqiptar falë nënës së saj, Shyhrete Behlulit të cilat tashmë i gjeni bashkë kudo, shkruan lajmi.net. E ftuar në emisionin “Mirage” që është prodhim i lajmi.net, Engji flet për karrierën e saj muzikore por edhe për jetën e përditshme. Pasi zhveshja është bërë ‘modë’, për shumë artiste të estradës dhe të tilla pëlqehen nga…
Lajmet Sport
Ja cila është skuadra më e mirë në NBA këtë edicion
Sezoni i ri në ligën më të fortë të basketbollit, NBA, ka treguar ndryshime të mëdha. Kampionët në fuqi të NBA, Golden State Warriors, nuk janë skuadra që jemi mësuar ta shohim në tri vitet e fundit. Përkundër disa lëndimeve me të cilat skuadra është përballur, ata janë përçarë nga brenda, duke pasur parasysh edhe zënkën Durant – Green. Në anën tjetër, me largimin e LeBron James nga Cleveland Cavaliers,…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Irani lanson një armë të re shkatërruese
23:22, 1 Dhjetor 2018 Irani ka lansuar një armë shkatërruese, në kohën e marrëdhënieve të tensionuara me Shtetet e Bashkuara. Në një ceremoni të transmetuar direkt në televizionin public, shkatërruesi u bë pjesë e ushtrisë së Iranit në një bazë në Bandar Abbas. Shkatërruesi i quajtur Sahand, ka një kuvertë për helikopterë, lëshues raketorë, anti-sulmues ajtor dhe anti-sulmues nga anijet. Irani ka çuar pajisjen e parë shkatërruese më 2010 në…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Mel B vazhdon me promovimin e librit të saj
23:21, 1 Dhjetor 2018 Këngëtarja Mel B vazhdon promovimin e librit të saj “Brutally Honest”. Ndërkohë teksa e promovon librin një gjë që komentohet është paraqitja e thjeshtë e këngëtares. Ajo në promovimin fundit pati të veshura tuta ngjyrë hiri. Në këtë libër ajo ka treguar jetën e saj duke filluar me pjesëmarrjen e  saj në grupin Spice Girl dhe si pjesë e jurisë në X Factor.
Lajmet Lajmet Vendore Politikë Sport
Shikoni sa gola ka shënuar Ronaldo në Juventus
23:20, 1 Dhjetor 2018 Cristiano Ronaldo nuk e ka ndërmend të ndalet, pasi është kthyer në një makineri golash për Zonjën e Vjetër. Shumëkush ka pasur dyshime për këtë lëvizje të Juventusit duke e konsideruar Ronaldon si të dështuar. Por, ai tashmë po e dëshmon të kundërtën. Në 14 ndeshjet e tij të deritashme në Serie A, ai ka shënuar 10 gola, ka dhuruar 5 asiste si dhe ka bërë…
Lajme futbolli Lajmet Sport
Ja çfarë vlere ka fitorja e Guardiolas kundër Bournemouth
Manchester City ka shënuar fitore në ndeshjen kundër Bournemouth, me rezultatin 3:1. Megjithatë, kjo fitore nuk kishte vetëm vlerën e tre pikëve për trajnerin Pep Guardiola, shkruan lajmi.net. Ai, me këtë fitore të realizuar sot, ka prekur shifrën e 400 fitoreve në karrierën e tij. Gjeniu spanjoll numëron plot 179 fitore me Barcelonën, ku ndër to kishte fituar edhe Ligën e Kampionëve dy herë. Me Bayern Munich, Guardiola numëron 124…
Entertainment Lajmet Showbiz
‘Premtimet’, veprimi i Morenës që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve
Është njëra nga femrat më të komentuara në showbizzin shqiptar. Modelja dhe këngëtarja, Morena Taraku përflitet vazhdimisht në mediat rozë për veprimet që bën, shkruan lajmi.net. Ajo që është diskutuar së fundmi rreth saj nuk ka dyshim se ishte lidhja dhe ndarja me miliarderin nga Teherani, Sasha Sobhani. E me këtë veprimin e fundit kur ngre gishtin e mesit në mbishkrimin e imazhit “PREMTIMET”, Taraku befasoi të gjithë. Nuk dihet…
Lajmet
Kosova do t’i ankohet komisionerit Hahn për marrëveshjet e pazbatuara nga Serbia
Kosova do t’i ankohet komisionerit Hahn për marrëveshjet e pazbatuara nga Serbia Komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në Prishtinë. Ai, bashkë me përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federica Mogherini, u shfaqën ashpër kundër vendimit të Qeverisë së Kosovës për taksë 100 për qind ndaj Serbisë, shkruan lajmi.net. Madje, Hahn përmes një postimi në Twitter kishte kërkuar tërheqjen e menjëhershme të vendimit.…
Lajmet Nacionale
A do të kemi rrymë gjatë dimrit?
Kohët e fundit kishte ankesa të zëshme të qytetarëve dhe të bizneseve për ndërprerjet e shpeshta të energjisë elektrike. Dhe, vërtet është e habitshme që gati 20 vjet pas lufte të mos ketë furnizim stabil me energji elektrike. Sidoqoftë, tashmë po mban mot tipik dimëror dhe preokupim ndër qytetarë është furnizimi me energji elektrike në muajt e ardhshëm. Në KEK zotohen se tri blloqe të Termocentralit “Kosova A” do të jenë…
Lajmet Sport
Wilder – Fury, ja nga sa para do të fitojnë gjigantët e boksit pas mega duelit
Wilder – Fury, ja nga sa para do të fitojnë gjigantët e boksit pas mega duelit Dueli i shumë pritur mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury po afron. Gjigantët e boksit do të përballen me njëri tjetrin mëngjesin e së dielës, diku rreth orës 05:00. Ky meç do të zhvillohet në Los Angeles, më saktësisht në “Staples Center”, para tifozëve amerikan, që me gjasë përkrahin Wilder. Mediet britanike shkruajnë se…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Ky do të jetë moti nesër në Kosovë
23:03, 1 Dhjetor 2018 Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti në ditën e nesërme do të jetë me vranësira të shpërndara, njofton Klan Kosova. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Shtypja atmosferike mbetet e lartë mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë e…
Entertainment Lajmet Showbiz
Eni Koçi bëhet ‘nuse’
Këngëtarja e njohur, Eni Koçi sonte u bë ‘nuse’ për herë të parë. Këngëtarja shqiptare është shfaqur mbrëmjen e sotme në sfilatën e “Ami Event” dhe rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve, shkruan lajmi.net. Eni shkëlqente në fustanin e bardhë teksa ecte në pasarelë, e cila lirshëm mund të thuhet se ishte princesha e mbrëmjes. Motra e saj, Greta publikoi disa imazhe në rrjete sociale e që thotë se Eni ishte…
Lajme futbolli Lajmet Sport
Real Madrid 2:0 Valencia, notat e lojtarëve
Real Madrid e ka mbyllur me fitore xhiron e 14-të në La Liga. Skuadra e Santiago Solarit realizoi fitore me rezultatin 2:0 kundër Valencias, shkruan lajmi.net. Për “Los Blancos” golat në këtë takim u realizuan nga Wass (autogol) dhe Lucas Vazquez. Ishte ky reagim i mirë i “mbretërve” pas humbjes nga Eibar. Këto janë notat e lojtarëve për këtë takim, sipas “WhoScored”. /Lajmi.net/
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Basha: Projekti i Unazës, aferë korruptive
22:52, 1 Dhjetor 2018 Lulzim Basha është rikthyer te protesta e banoreve të Unazës së Re, duke kërkuar anulimin e projektit, pasi sipas tij nuk ka synim përmirësimin e jetës së qytetarëve, por vjedhjen e parave të shqiptarëve. “Këtu po vidhet me një dorë miliona euro, 20-30 milion euro është fatura e vjedhjes këtu po të futet dhe përllogaritja e TVSH-së. Vjedhja e dytë që po bëhet është nxjerrja para…