rilindjaere.press

Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Kjo është lista e këngëtarëve më të paguar të vitit 2018
23:40, 5 Dhjetor 2018 Lista e këngëtarëve më të paguar në mbarë botën për vitin 2018 është zbuluar dhe emri i cili kryeson në këtë listë, do t’ju befasojë, transmeton Klan Kosova. Forbes lëshoi listën e 30 këngëtarëve dhe grupeve më të paguar, e cila u hartua nga data 1 qershor 2017 deri më 1 qershor 2018. Në fakt numri një dhe dy janë zënë nga grupet. Më poshtë lista:…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Babai është shoku më i mirë i një vajze (FOTO)
23:40, 5 Dhjetor 2018 Shkencëtarët nga Universiteti Emory në SHBA zbuluan se baballarët e vajzave të vogla janë më të vëmendshëm dhe më të përgjegjshëm se baballarët e djemve. Kjo nuk është për t’u habitur, sepse për çdo baba, vajza është një princeshë e vogël për të cilën ai duhet të kujdeset. Për më tepër, babi bëhet shoku më i mirë i vajzës së tij dhe fotografitë e këtij artikulli…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Si të evitoni lëkurën e thatë gjatë dimrit
23:30, 5 Dhjetor 2018 Ndryshimi i stinëve ka ndikim tek lëkura jonë. Ndryshimi i temperaturave e bën lëkurën më të thatë e më irrituese. Por si të kujdesemi dhe t’a evitojmë thatësinë e lëkurës, ne do ju sjellim disa këshilla: Ndaloni pirjen e duhanit Duhanpirja e bën lëkurën më të thatë njëkohësisht përshpejton procesin e plakjes, duke e shndërruar lëkurën të pirur ndaj oksiduesve. Konsumoni shume ujë Dehidrimi e bën…
Lajmet Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Shoqëri Civile & Institucionet
Rrahja ku u përfshi Dibran Hoxha, viktima mori lëndime në tru
Në gjykimin për rrahjen që ka ndodhur në qershor të këtij viti në Prizren, të akuzuarit Dibran Hoxha, i njohur si “Kobra”, Arlind Dakaj e Mirsad Hajredini, po kontestojnë lëndimet e rënda trupore që dyshohet se ia shkaktuan të dëmtuarit Hulusi Badallaj. Për këtë arsye, të akuzuarit përmes avokatëve të tyre, Avni Berisha, Driton Shehu dhe Klodian Krasniqi, kanë kërkuar të dëshmojnë mjekët hartuan raportin dhe që konstatuan lëndimet e…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë
Saraçini: Ardhja e Rugovës nuk ishte e rastësishme, ne përjetuam një riorientim kah perëndimi
Në  “Click” në RTV 21 u fol për ndikimin  e Ish- Presidentit të SHBA-së, Geroge H. W. Bush në situatën në Kosovë Në  “Click” në RTV 21 u fol për ndikimin  e Ish- Presidentit të SHBA-së, Geroge H. W. Bush në situatën në Kosovë Drejtori i Departamentit të informacionit në RTV 21, Eugen Saraçini vlerësoi se ish Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova gjatë veprimit të tij në politikë është influencuar…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë
Hyseni tregon se si aranzhoheshin takimet e Presidentit Rugova me administratën Amerikane
“Rugova hezitonte të fliste në emër të shqiptarëve të Kosovës deri kur u zgjodh President me votë pothuajse plebishitare” “Rugova hezitonte të fliste në emër të shqiptarëve të Kosovës deri kur u zgjodh President me votë pothuajse plebishitare” Skënder Hyseni nga Lidhja Demokratike e Kosovës në emisionin debatues  “Click “në RTV 21 duke folur lidhur me aranzhimin e  takimeve  të ish-Presidentit Rugova me administratën amerikane, tha se nga viti 95 ka mjaftuar…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Era Istrefi bëhet pjesë e listës së njerëzve që do të “pushtojnë” botën
23:00, 5 Dhjetor 2018 Ka qenë një vit shumë i suksesshëm për këngëtaren Era Istrefi, e cila përveç suksesit të këngëve të saj dhe performancës në finalen e Kupës së Botës, tashmë është bërë pjesë e listës së njerëzve të cilët priten të “pushtojnë” botën në 2019. Gazeta e rëndësishme “Politico.ue”, variant europian i medias amerikane me të njejtin emër, e cila raporton mbi ndodhitë më të rëndësishme të politikës…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Njerëzit që mund të gjejnë zgjidhje kreative për çdo problem (FOTO)
23:00, 5 Dhjetor 2018 Të paktën një herë në jetë, të gjithë jemi përballur me situata ku na është dashur ta përdornim trurin dhe të krijojmë një zgjidhje të re ose të shpikim diçka. Kur diçka prishet, me lehtësi mund ta zëvendësojmë ose të eksperimentojmë me të duke përdorur kreativitetin. Në përmbledhjen e mëposhtme e keni shembullin e njerëzve që e kanë fituar çmimin “Ngjitësi është zgjidhja për gjithçka” dhe…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë Sport
United dhe Arsenal ndahen baras
22:55, 5 Dhjetor 2018 Derbi i xhiros së 15-të në Premier League ka përfundruar pa fitues. Manchester United dhe Arsenal janë ndarë baras 2:2 në Old Trafford, përcjell Klan Kosova. Anthony Martial dhe Jesse Lingard kanë realizuar golat për Djajtë e Kuq ndërkaq për Topçinjtë shënuan Shkodran Mustafi dhe Alexandre Lacazette. Pas këtij takimi Arsenal zë vendin e pestë në Premier League me 31 pikë kurse United renditet tre pozita…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë
Eugen Saraçini: Ne sot jemi rehat falë Presidentit Bush
Ndikimi i ish Presidentit Bush në lirinë e Kosovës dhe në politikën globale Ndikimi i ish Presidentit Bush në lirinë e Kosovës dhe në politikën globale Sonte në  “Click” në RTV 21 u fol për rolin e Ish- Presidentit të SHBA-së, Geroge H. W. Bush në situatën në Kosovë edhe në botë gjatë viteve të 90-ta. Drejtori i Departamentit të Informacionit në RTV 21, Eugen Saraçini, vlerësoi lart ndikimin që …
Bota Lajmet Sport Sporti Nderkombëtare Sporti Vendor
2 barazime rresht, PSG ndalet edhe nga Strasbourg!
PSG ndalet e mbyll me barazim 1-1 transfertën e Strasbourgut në një mbrëmje ku vendasit ishin shumë të karikuar. Parizienët vinin pa Neymar të dëmtuar dhe me Mbappen në stol, duke i besuar në sulm Edinson Cavanit. Ndërkohë që Strasbourg kishte bazuar lojën në mbrojtjen e hekurt për tu nisur në kundërsulm. Pikërisht në një të tillë vjen një prekje me dorë e Thilo Kehrer, dhe pas konsultimit me sistemin…
Lajmet Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Shoqëri Civile & Institucionet
FOTO: Aksident me të lënduar në qendër të Prishtinës
Një aksident komunikacioni ka ndodhur para pak minutash në rrugën “George Bush” në qendër të Prishtinës. Sipas një qytetari, i cili në adresë të KALLXO.com ka dërguar foto nga vendi i ngjarjes, në këtë aksident ka edhe të lënduar. Në aksident janë të përfshira dy automjete, një “Range Rover” dhe një “Golf 4”. Në vendin e ngjarjes ka dalë Policia dhe autoambulanca. Këto janë fotot e dërguara nga qytetari.
Lajmet Lajmet Vendore Politikë Sport
Xherdan Shaqiri vulos fitoren e Liverpool përballë Burnley (VIDEO)
22:46, 5 Dhjetor 2018 Xherdan Shaqiri ka shënuar golin e tretë ndaj Burnley. Shaqiri shënoi në minutën e 90-të,pas asistimit të Mohamad Salah. Me këtë rast Xherdani e vulosi fitoren e Liverpool, njofton Klan Kosova klankosova.tv
Bota Lajmet Sport Sporti Nderkombëtare Sporti Vendor
4 gola për një barazim spektakolar në “Old Trafford”, Liverpooli nuk i ndahet City-it, thyhet Chelsea!
Një supersfidë e çmendur mes Manchester United dhe Arsenal në “Old Trafford”, ku emocionet pushtuan zemrat e të gjithë tifozëve në Angli dhe jo vetëm.Takimi përfundoi me rezultatin 2-2, me të dyja skuadrat që ndanë nga një pikë, jo dhe aq të vlefshme për renditjen e tyre aktuale në Premier League.Londinezët kaluan fillimisht në avantazh me anë të Shkodran Mustafit , pas një gabimi trashanik të David De Geas dhe…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Surpriza e festivalit, 20 fëmijë për 20 vite “Kënga Magjike”
22:42, 5 Dhjetor 2018 Festivali më i madh në Shqipëri “Kënga Magjike” startoi sot edicionin e tij të 20-të. Nën drejtimin e producentit Ardit Gjebrea dhe prezantuesve Bora zemani dhe Klaudia Pepa, nata e parë gjysmëfinale, do të mirëpresë në skenën e Pallatit të Kongreseve artistë të kategorisë “Big” dhe “New artist”. Duke qenë një edicion special, sigurisht që priteshin edhe surpriza në këtë natë të parë dhe ashtu ndodhi. Në…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Arrestime të shumta në Korçë
22:39, 5 Dhjetor 2018 Disa ish zyrtarë në hipotekën e Korçës janë vënë në pranga mbrëmjen e sotme. Siç bëhet e ditur në pranga janë vënë disa zyrtarë dhe ish-zyrtarë të Hipotekës së Korçës. Njoftimi i Policisë së Korçës: Specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik-Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, bënë ekzekutimin e urdhërit të Prokurorisë, për zbatimin e vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për ndalimin…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë Sport
Dy gola të shpejtë në Old Trafford, rezultati 2:2 (VIDEO)
22:37, 5 Dhjetor 2018 Rezultati në deribin e xhiros së 15-të në Premier League është i barabartë 2:2. Ka qenë sulmuesi i Arsenal Alexandre Lacazette që ka realizuar në minutën e 69-të golin e epërsisë për 1:2 për Topçinjtë, por që Djajtë e Kuq kanë barazuar një minutë pas përmes Lesse Lingard, përcjell Klan Kosova. Këta janë golat e Lacazette dhe Lingard: