rilindjaere.press

Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Showbiz
Fituesit e tri çmimeve kryesore në “Këngën Magjike”
Këngët fituese të “Këngës Magjike 2018” Këngët fituese të “Këngës Magjike 2018” Sonte është mbajtur nata finale e edicionit të 20-të e festivalit të  “Këngës Magjike”. Vendin e parë në këtë festival e rrëmbeu kantuatori shqiptar, Flori Mumajesi me këngën “Plas” , ndërsa vendi i dytë i takoi Aurela Gaçes dhe Eli Farës me këngën “Zemra Rratata”. Kurse, vendi i tretë në këtë festival shkoi për Fifin dhe Mc Kreshën…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
FLORI MUMAJESI fiton “Këngën Magjike” (VIDEO)
0:02, 9 Dhjetor 2018 Kënga fituese e edicionit të 20-të të Këngës Magjike, është “PLAS” nga Flori Mumajesi. Këngëtari u paraqit sërish me një baladë këtë vit e cila u pëlqye nga publiku por edhe nga kolegët e tij të cilët ia dhanë pikët. “PLAS” është krijuar nga vet Flori, njofton Klan Kosova. Çmimin e dytë e morën Aurela Gaçe dhe Eli Fara ndërkaq çmimin e tretë Fifi dhe Mc…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Showbiz
“Plas” fiton Këngën Magjike
Sonte është mbajtur nata finale e “Këngës Magjike 2018” Sonte është mbajtur nata finale e “Këngës Magjike 2018” Çmimin kryesor të këtij festivali e rrëmbeu kënga  “Plas” e kënduar nga Flori Mumajesi , e cila u votua në bazë të konkurrentëve që ishin në “Këngën Magjike”. Flori u shpërblye edhe me çmimin “Balada më e mirë”, trofeun e të cilës ia dedikoi nënës së tij, shkruan rtv21.tv Në këtë natë…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Petroviq flet pas ndalimit në Merdare
23:56, 8 Dhjetor 2018 Deputeti i komunitetit serb, Sllobodan Petroviq, i cili u ndalua ditën e sotme në Merdare, ka folur rreth kësaj ngjarje. ”Ata më pyetën për disa gjëra të përgjithshme dhe për atë se çfarë është shkruar në media dhe unë i pyeta pse më kanë arrestuar mua. Derisa ata kërkonin të më merrnin një intervistë nga unë, unë ua ktheva se nuk kanë asgjë për të më…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë
Horoskopi ditor, e diel 09 dhjetor 2018
Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Dashuria: Venusi në dashuri ofron mundësi të mira për të rregulluar krisjet në çiftet e vjetra dhe për të forcuar dialogun. Sqarime në horizont për ata që janë përballur me ndryshimet…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Showbiz
Flori merr çmimin për “Baladën më të mirë”, ia dedikon personit që e do më së shumti
Publiku e pret Florin duke kënduar këngën Publiku e pret Florin duke kënduar këngën Është duke u mbajtur mbrëmja finale e festivalit “Kënga Magjike”. Në kategorinë “Best Balad” u shpërblye me çmim kantauroti shqiptar, Flori Mumajesi, i cili këtë vit garoi me këngën “Plas”. Gjatë marrjes së çmimit artisti u shpreh  që dëshiron t’i jap njëherë e mirë fund spekulimeve se kujt iu është dedikuar në të vërtetë kënga. “Të…
Bota Lajmet Sport Sporti Nderkombëtare Sporti Vendor
“Dy herë mat”, Ferit Keta i rrëmben gjerdanin turkut Karakus
Ferit Keta triumfon me pikë ndaj turkut Fatih Mehmet Karakus, në përballjen për gjerdanin e artë në kikboks, pas revanshit të kërkuar nga kundërshtari i tij (në shtator Keta e mundi edhe në boks), duke ruajtur pathyeshmërinë me 19 fitore dhe asnjë humbje në boks dhe kikboks. Një duel përgjithësisht i ekuilibruar ky edhe për faktin se Karakus ishte 8 kg më i rëndë se Ferit Keta, duke mos respektuar…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
“Plas” nga Flori Mumajesi – balada më e mirë në Këngën Magjike
23:32, 8 Dhjetor 2018 Këngëtari Flori Mumajesi zgjodhi sërish një baladë për t’u paraqitur në festivalin Kënga Magjike. Kjo këngë, u zgjodh balada më e mirë. Derisa Flori doli në skenë për ta marrë çmimin, ai iu dha fund njëherë e mirë spekulimeve rreth dedikimeve për Elvana Gjatën. “Të dua mam” tha Flori, njofton Klan Kosova.
Kulturë Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Showbiz
Ronela fiton çmimin e “Performancës më të mirë”
Po mbahet nata finale e “Këngës Magjike” Po mbahet nata finale e “Këngës Magjike” Ronela Hajati  rrëmbeu çmimin e “Best Performance” me këngën “Vuj” në festivalin e muzikës shqiptare moderne, “Kënga Magjike”. Ky është njëkohësisht çmimi i parë i këngëtares që merr në këtë kategori dhe për këtë Ronela u shpreh shumë falenderuese. Këngëtarja falenderoi Zotin si dhe një falenderim të veçantë shkoi për nënën e saj për të cilën…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë
​Protestë në Beograd, ushtria del në rrugë
Marshi protestues mban moton “Jo më këmisha të përgjakura”, në Beograd Marshi protestues mban moton “Jo më këmisha të përgjakura”, në Beograd Rrugët e Beogradit sonte janë mbushur me mijëra protestues, të cilët siç thonë janë kundër dhunës politike në Beograd. Deri protestuesit po bëjnë thirrje kundër qeverisë dhe presidentit të vendit, nga kazermat ushtarake kanë dal mjetet e blinduara ushtarake, duke përfshirë edhe tanket. Marshi protestues mban moton “Jo…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Ronela Hajati shpërblehet me çmimin për ‘performancën më të mirë’
23:11, 8 Dhjetor 2018 Ronela Hajati u prezantua me ‘VUJ’ këtë vit në festivalin Kënga Magjike. Këngëtarja u shpërblye me çmimin për performancën më të mirë. Kënga e saj e krijuar nga Threedots ka marrë miliona klikime në youtube dhe është pretendente për ta marrë edhe çmimin e parë, njofton Klan Kosova.
Bota Lajmet Sport Sporti Nderkombëtare Sporti Vendor
Gjici në “Zona Gol”: Ky, kampionati me më shumë rivalitet
I ftuar në “Zona Gol”, presidenti i Kukësit, Safet Gjici, deklaroi se kampionati aktual është shumë i rivalizuar për sa i përket titullit kampion. Fillimisht, numri 1 i klubit verilindore, u pyet pyet për ekipin europian që ka në zemër dhe për mundësinë e përdorimit të sistemit VAR në Superiore. “Jemi të ndarë në familje. Dy çunat e mi janë me Realin, unë me Barcelonën, debatojmë bashkë. Do të kisha…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Ferizaj: Treni rrezikon veturat (FOTO)
22:55, 8 Dhjetor 2018 Nuk është hera e parë që sinjalizimi dhe laurat që tregojnë kalimin e trenit kanë dështuar në Ferizaj. Në rrugën “Driton Islami”, përkatësisht afër ish fabrikës së Vaji, për pak nuk ndodhi një tragjedi, njofton Klan Kosova. Në këtë vend ekzistojnë edhe laurat edhe shenjat sinjalizuese vetëm se sonte kanë dështuar atëherë kur treni ka kaluar andej pari. Kjo nuk është hera e parë që kur…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Anulohet pastrimi në Malishevë, shkak kushtet atmosferike
22:41, 8 Dhjetor 2018 Fushata Let’s Do It Kosova kishte planifikuar që ditën e nesërme të pastrojë lagjen “Matoshi” në Malishevë. Por ky aksion është anuluar për shkak të kushteve jo adekuate atmosferike, njofton Klan Kosova. Ekipi do të  njoftojë me kohë për organizimin e sërish të aksionit që parashihej të mbahej nesër.
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Xhandarmëria serbe ndalon Petroviqin, reagon Kuvendi i Kosovës
22:35, 8 Dhjetor 2018 Pas ndalimi të sotëm të deputetit serb të Kuvendit të Kosovës, Sllobodan Petroviq, nga ana e xhandarmërisë së Serbisë në pikën kufitare në Merdare, ka reaguar Kuvendi i Republikës së Kosovës me anë të një komunikate për media. “Deputeti Petroviq ishte duke udhëtuar në një vizitë familjare në Serbi (përkatësisht te motra e tij), në momentin kur është ndaluar (rreth orës 11:30) dhe intervistuar nga ana…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Qeveria dënon ndalimin e Petroviqit në Merdare
22:35, 8 Dhjetor 2018 Gjatë ditës së sotme deputeti serb, Sllobodan Petroviq, është ndaluar dhe intervistuar nga xhandarmëria e Serbisë, në Merdare. Ai ishte duke udhëtuar për një vizitë familjare në Serbi në momentin kur është ndalur, njofton Klan Kosova. Qeveria e Kosovës dënon këtë akt në një komunikatë për media, duke bërë të ditur se kjo nuk është hera e parë qe qytetarët e Republikës së Kosovës, posaçërisht ata…
Bota Lajmet Serie A Sport Sporti Nderkombëtare Sporti Vendor
Fund “triller” në “Olimpico”, Lazio lë 2 pikë me Sampdorian
Tjetër zhgënjim për Lazion në Serinë A, këtë herë në Romë kundër Sampdorias, që edhe pse me një lojtar më pak, arriti të shënonte pas gati 100 minutave lojë, duke u mohuar kënaqësinë e fitores bardhekaltërve.Do të kishte qenë një fitore e bukur dhe qetësie për Simone Inzaghin, i vënë në shënjestër pas një serie të gjatë barazimesh, por nuk ishte e thënë që Strakosha me shokë t’i gëzoheshin fitores…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë Sport
Kampionët e parë kosovarë në Badminton (FOTO+VIDEO)
22:30, 8 Dhjetor 2018 Në një atmosferë dinamike garuese, sot në Bardhosh u zhvillua Kampionati i Parë Individual i Kosovës në Badminton. Ishin 75 vajza dhe djem ato dhe ata që i shënuan emrat e tyre në etapën e parë kosovare të këtij sporti olimpik, njofton Klan Kosova. Në ceremoninë e hapjes, Kryetari i Federatës së Badmintonit, Jeton Nebiu, u shpreh i lumtur me mundësinë që edhe Kosova të bëhet…
Kulturë Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Showbiz
Çmimi i RTV 21 i shkon këngës “Qaj”
Radiotelevizioni 21 shpërblen Ardit Cunin dhe Danjela Tocin Radiotelevizioni 21 shpërblen Ardit Cunin dhe Danjela Tocin Është duke u mbajtur nata finale e festivalit të muzikës shqiptare moderne “Kënga Magjike”, në Pallatin e Kongreseve. Radiotelevizioni 21 është partneri i këtij festivali për 20 vite me radhë dhe me këtë rast ka ndarë edhe një çmim për artistët konkurrues në këtë festival. Çmimi i Radiotelevizionit 21 iu nda Ardit Cunit dhe…
Kulturë Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Showbiz
Çmimet që rrëmbyen artistët deri më tani në “Këngën Magjike”
13 çmime u ndanë deri tani në “Këngën Magjike” 13 çmime u ndanë deri tani në “Këngën Magjike” Sonte është duke u mbajtur nata finale e festivalit “Kënga Magjike”, i cili këtë vit shënon edicionin e 20-të të tij. Deri më tani janë ndarë gjithësej 13 çmime dhe rtv21.tv ua sjellë artistët që kanë rrëmbyer trofe deri më tani. “Best Duet” shkoi për Flori Nazifi dhe Inis Neziri me këngën…