Lajmet Vendorerilindjaere.press

Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Gratë bëjnë seks pa mbrojtje nëse besojnë se mund të krijojnë lidhje
23:40, 19 Mars 2019 Gratë që mendojnë të kalojnë natën me dikë të ri, kanë më shumë gjasa të kenë seks të pambrojtur nëse mendojnë se ai është potencialisht person me të cilin mund të krijojnë lidhje. Ato gjithashtu do të kenë marrëdhënie seksuale të pambrojtura me një person nëse mendojnë se e njohin atë, ka gjetur një studim i realizuar së fundmi. Më shumë se 200,000 gra në vit…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Japonia, mbështetje Kosovës edhe në të ardhmen (VIDEO)
23:18, 19 Mars 2019 Për zhvillim ekonomik, por edhe vazhdim të bashkëpunimit, u fol sot në shënimin e 10 vjetorit të marrëdhënieve kosovaro-japoneze në Prishtinë. Japonia tha se do ta mbështesë Kosovën për të gjitha projektet dhe në të ardhmen, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Albert Bajrami. klankosova.tv
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Beqaj, të rinjve gjakovarë: Aplikoni për Start Up (VIDEO)
23:13, 19 Mars 2019 Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, i ka ftuar të rinjtë gjakovarë që të aplikojnë për fonde Star Up. Ai tha se teknologjia informative është e ardhmja e zhvillimit ekonomik, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Rejhane Selimi. klankosova.tv
Lajmet Lajmet Vendore Politikë Sport
“Me krenari e përgjegjësi drejt Euro 2020” promo e Kosovës për kampanjën kualifikuese (VIDEO)
23:08, 19 Mars 2019 Federata e Futbollit të Kosovës ka lansuar promon gjenerale të fillimit të kampanjës për kualifikimet për kampionatin evropian “EURO 2020″. Kjo promo titullohet ” Me krenar e përgjegjëso drejt EURO 2020″. Përfaqësuesja e Kosovës ndeshjen e parë për kualifikime e zhvillon në Stadiumin “Fadil Vokrri”, kundër Bullgarisë. Kjo ndeshje luhet më 25 mars 2019.
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Shtatëvjeçarja këndon në koncertin e Celine Dion, mrekullon të gjithë (VIDEO)
23:00, 19 Mars 2019 Pasi i shkruajti Celine Dionit, shtatëvjeçarja Anjali Singh u ftua në skenë që të këndojë bashkë me Dion në koncertin e saj në Las Vegas. Shtatëvjeçarja bashkë me këngëtaren e saj të preferuar të cilës i kishte shkruar edhe një letër kanë kënduar hitin e Celine Dion “I Surrender”. Vajza e vogël kishte udhëtuar nga Los Angeles bashkë me prindërit e saj për ta parë performancën…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
500 kriminelë shqiptarë morën nënshtetësi në Angli
22:57, 19 Mars 2019 Një 37-vjeçare shqiptare është arrestuar nën dyshimin se ka ndihmuar grupe kriminele shqiptare që të pajisen me 500 pasaporta britanike. Arrestimi i saj është bërë nga Agjencia Kombëtare e Krimit në kuadër të një operacioni që synonte identifikimin e një rrjeti kriminal që lehtësonte dhënien e shtetësisë dhe pasaportave britanike, si dhe pastrimin e parave për kriminelët. Teksa emri i 37-vjeçares shqiptare nuk bëhet i ditur,…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Edhe pas 2 mijë vjetësh – banja romake në Algjeri ende e përdorshme
22:32, 19 Mars 2019 E ndodhur në mesin e pishave të gjelbra, në pjesën veriore të Algjerisë, gjendet El Hamma. Një klimë e butë, mesdhetare, i hap rrugë pamjeve piktoreske të peizazheve unike natyrore. Midis tyre, ju mund të gjeni një perlë të rrallë – një banjë të lashtë romak që ka ekzistuar për 2000 vjet dhe që është klasifikuar si një trashëgimi kombëtare e mbrojtur historike, transmeton Klan Kosova.…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Gratë që lindin më shumë fëmijë ngadalësojnë plakjen
22:30, 19 Mars 2019 Numri i fëmijëve të një gruaje ngadalëson shkallën me të cilën ajo plaket, sugjeron një studim nga Simon Fraser University në Kanada. Hulumtimi tregoi se gratë që kishin lindur më shumë fëmijë kishin telomere më të gjata – pjesëza mbrojtëse në fund të secilës zgjatje të ADN-së, të cilat tregojnë plakjen qelizore. Studimi analizoi numrin e fëmijëve të lindur nga 75 gra, si dhe gjatësitë telomereve…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
U kapën me 81 kg kokainë, dënohen shqiptarët në Britani
22:30, 19 Mars 2019 Haxhi Shehu, 35 vjeç dhe Fitim Prenci, 39 vjeç, u dënuan me nga 10 vite burg e 6 muaj burg këtë të hënë për trafik të lëndëve narkotike në Mbretërinë e Bashkuar. Një vit më parë, më 13 mars 2018, policia gjeti 79 kg kokainë në bagazhin e makinës së tyre tip Ford Focus.Pas kontrolleve më të imtëishme policia zbuloi edhe 2 kg të tjera kokainë,…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Qëndron Kastrati: Taksa të suspendohet vetëm nëse Kosova përfiton në Dialog
22:05, 19 Mars 2019 Nënkryetari i Partisë Socialdemokrate, Qëndron Kastrati, ka thënë se vendosja e takës ka qenë veprim i drejt në raport me qasjen e Serbisë ndaj Kosovës. “Në një anë thonë jemi të gatshëm të ju njohim, në anën tjetër nuk e ndalin fushatën agresive kundër Kosovës. Taksa është veprim i duhur dhe i drejt”, ka thënë Kastrati në Zonën B. “Mendoj se për këtë duhet t’i paraqesim…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Qëndron Karstrati: PSD u tregua e guximshme me përfshirjen në dialog, LDK dhe VV po mendojnë elektoralisht
22:01, 19 Mars 2019 Qëndron Kastrati, Kryetar i Kamenicës dhe nënkryetar i PSD-së, ka deklaruar se partia prej nga vjen po shfaqë një opozitarizëm më ndryshe, është më konstruktive. Sipas tij pjesëmarrja në procesin e dialogut me Serbinë është mjaft e rëndësishme, me ç’rast është formuar delegacioni shtetëror dhe platforma për dialogun. “Pjesë e rëndësishme është faktori ndërkombëtare, veçanërisht Amerika dhe BE-ja. Kemi ardhur në një moment ku faktori ndërkombëtarë…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Bella dhe Gigi i bëjnë librat aksesorë të vitit 2019
22:00, 19 Mars 2019 Bella dhe Gigi janë më shumë se vetëm fytyra të bukura. Pas të gjitha, motrat supermodele janë fotografuar me së fundi duke mbajtur libra, njofton Klan Kosova. Libra! Anije analoge të informacionit që lidhen zakonisht me njerëz të zgjuar, si Emma Watson. Siç raporton Vogue, Bella ka rënë në dashuri me “The Outsider” të Stephen King, një thriller prej 560 faqesh që ajo po e lexon…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë Sport
Muriqi për fitorën e Zvicres ndaj Serbisë: E paharrueshme (VIDEO)
21:47, 19 Mars 2019 Portieri i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Arjanet Muriqi, ka kujtuar fitorën e Zvicrës ndaj Serbisë, në kuadër të kampionatit botëror “Rusia 2018”.Ai këtë e ka bërë duke shpërndarë një video në rrjetin social facebook, me një mbishkrim “E paharrueshme”E veçanta e kësaj fitore ishte se pikërisht fitoren zviceranëve ua dhanë shqiptarët Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
May mund të kërkojë zyrtarisht të vonohet Brexit
21:44, 19 Mars 2019 Kryeministrja Theresa May është duke i shkruar BE-së për t’iu kërkuar zyrtarisht që Brexit të shtyhet. Një burim ministror i tha BBC se vonesa më e gjatë mund të jetë deri në dy vjet, por nuk është marrë ndonjë vendim, njofton Klan Kosova. Negociatori i BE-së për Brexit, Michel Barnier, tha se BE-ja nuk do të japë një vonesë pa një “plan konkret” nga Mbretëria e…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Përshkallëzohet protesta tek Unaza e Re, banorët bllokuan për katër orë rrugën
21:43, 19 Mars 2019 Protesta te Unaza e Re ka përshkallëzuar mbrëmjen e kësaj të hëne pasi banorët e kësaj zone kanë bllokuar si çdo ditë rrugën. Por protesta e sotme nuk është mbyllur me bllokimin për një orë të rrugës, ashtu siç ka ndodhur për më shumë se 100 ditët e fundit. Bllokimi i rrugës është bërë prej orës 17:00 ndërsa është liruar pak pas orës 21:00, vetëm pasi…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
“Eskorta” shqiptare në Athinë, goditet rrjeti
21:10, 19 Mars 2019 Një rrjet prostitucioni që shfrytëzonte vajza të moshës 20 vjeçare, kryesisht si eskortë në kryeqytetin grek Athinë, është shkatërruar nga policia helene. Në pranga kanë përfunduar 14 persona. Të gjithë ishin angazhuar në rekrutimin e vajzave të reja në bare dhe klube nate në pjesë të ndryshme të Athinës, duke iu thënë se do të punësoheshin si shoqëruese duke i fotografuar ato në mjedise luksoze. Gazeta…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Qëndroni në hostele – pushimet ju zgjasin më shumë, duke shpenzuar pak
21:05, 19 Mars 2019 Kur njerëzit udhëtojnë mundohen të gjejnë zgjidhje më të lira dhe komode si vend qëndrim. Këtë gjë mund ta bëni në hostele, transmeton Klan Kosova. Pushimet tuaja mund të zgjasin më shumë duke harxhuar më pak. Më poshtë mund t’i shihni disa nga hostelet më të bukura në botë. klankosova.tv
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Jennifer Lopez me çantë 100 mijë dollarëshe
21:00, 19 Mars 2019 Gjatë vikendit, çifti i sapofejuar, Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez kanë shijuar një darkë në një nga restorantet e njohura të Neë Yorkut. Por këtë herë, unaza e fejesës së Lopez që kushton hiç më pak se 1.8 milionë dollarë nuk ishte në qendër të vëmendjes – gjithë vëmendjen këtë herë e mori çanta që këngëtarja kishte zgjedhur. Ikona e muzikës pop mbante çantën Hermes Himalayan,…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë
Pagjumësia na bën të uritur për gjëra të ëmbla
21:00, 19 Mars 2019 Të gjithë tashmë e dimë se mungesa e gjumit të mjaftueshëm ndikon në energjinë dhe disponimin tonë, por kërkimet e reja sugjerojnë se pagjumësia gjithashtu bën që të ndjejmë uri për sheqer. Një studim i 51 burrave nga Universiteti Shtetëror i Miçiganit tregon se sa më pak gjumë që bëjmë aq më shumë kemi nevojë për ushqime të ëmbla. Gjumi është jashtëzakonisht kompleks dhe jo mirë…