Showbiz Nderkombëtarrilindjaere.press

Showbiz Showbiz Nderkombëtar
Pas koncertit në Itali, Rita Ora kapet ‘mat’ me të dashurin
Rita Ora është njëra ndër këngëtaret më të përfolura në shtypin rozë. Pas angazhimeve të shumta, siç duket ajo gjen kohë edhe për të dashurin e saj, Andrew Watt, shkruan lajmi net. Ajo po shijon disa ditë pushimi në Itali, ku edhe nga atje nuk hezitojnë të publikojnë imazhe të llojllojshme së bashku. Bukuroshja nga Kosova, ka publikuar ca momente intime gjersa në dorë mbante një libër. Ndërsa ajo shfletonte…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Showbiz Showbiz Nderkombëtar
Motra akuza Meghan Markle: Nuk ndihmove babanë shpenzon 75 mijë dollarë për fustan
Samantha Grant ka akuzuar motrën e saj nga ana e babait, Meghan Markle se nuk ka ndihmuar aq sa duhet babain e falimentuar. Grant i tha në publik nuses së ardhshme mbretërore: “Nëse ti mund të shpenzosh 75.000 dollarë për një fustan, mund të shpenzosh edhe 75.000 dollarë për babain tënd. ”Ajo iu referua fustanit që e fejuara e Princ Harry mbante ditën e fejesës që kushtoi 75.800 dollarë. Babai…
Showbiz Showbiz Nderkombëtar
Divorci i Meghan Markle dhe martesa e saj me Princin beqar
Në kështjellën Windsor, Prince Harry (33) dhe tashmë dukesha Meghan Markle (36) më 19 Maj 2018, kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë. Të gjithë mbretërorët e lartë britanikë ishin atje për t’i mbështetur ata, duke përfshirë Mbretëreshën, Princin Philip, Princin William, gruan e tij Kate Middleton, ndërsa të vegjlit George dhe Sharlotte u lan nën kujdesin e dados. Dasma është quajtur si ngjarja më e madhe e dekadës, mirëpo edhe…
Showbiz Showbiz Nderkombëtar
Shuma marramendëse që u shpenzua për dasmën mbretërore
Vëmendja e gjithë Britanisë, por edhe e mbarë botës prej ditësh ishte vetëm tek Dasma Mbretërore. Por, ceremonia në të cilën Princi Harry i dha fund beqarisë duke kurorëzuar dashurinë e tij me aktoren Meghan Markle, sipas mediave të huaja mund të ketë kushtuar deri në 45 milionë dollarë, njofton Klan Kosova. Dasma e Princit Harry me Meghan, përpiu 42.1 milionë dollarë vetëm për masat e sigurisë ndërsa shpenzimet e…
Showbiz Showbiz Nderkombëtar
Këto janë 10 shtetet që shkuan në finalen e madhe në Eurovision
Sonte në Portugali është mbajtur nata e parë gjysmë finale e festivalit evropian të muzikës “Eurosong”. Në këtë natë janë prezantuar 19 këngë konkurruese, 10 prej të cilave kanë siguruar finalen e madhe që do mbahet me 12 maj, shkruan lajmi.net E një nga nga shtetet që u përfaqësua sonte ka qenë edhe Shqipëria, me këngëtarin Eugent Bushpepën i cili këndoi këngën “Malli” dhe interpertimin e bëri në gjuhën shqipe,…
Showbiz Showbiz Nderkombëtar
Me këtë imazh të ëmbël, Gigi ju uron vikend të mbarë
Gigi Hadid është një ndër modelet më të paguara në botë. Ajo është fytyrë e shumë markave prestigjioze në botë, kurse ushtron të njëjtin profesion me motrën e saj, Bellën, shkruan lajmi.net. Gigi është aktive në rrjete sociale, ku përmes imazheve që poston aty kujdeset që t’i mbajë të informuar ndjekësit rreth të rejave nga ajo. Së fundi, ajo ka ndarë një fotografi, me të cilën ka uruar ndjekësit për…
Showbiz Showbiz Nderkombëtar
Përfundon autopsia për Aviciin, kjo është e vërteta e vdekjes së tij
Të premtën ka ndërruar jetë DJ me famë botërore, Avicii. Tashmë ka dalë raporti i autopsisë së Aviciit, i cili nuk tregon ndonjë dyshim për vrasje, shkruan USA today, transmeton lajmi.net. Transmetuesi publik i Suedisë totë që policia në Oman ka kryer dy autopsi në trupin e DJ, i cili njihej me emrin Aviici, që vdiq të premtën në moshën 28 vjeçare. Transmetuesi SVT, duke cituar informacionin zyrtar nga policia…
Showbiz Showbiz Nderkombëtar
Vdes aktori Verne Troyer, i njohur si “Mini Me” (VIDEO)
Aktori Verne Troyer është ndarë nga jeta në moshën 49 vjecare. Ai njihet më së shumti për rolin e tij si Mini-Me në serinë e filmave komedi “Austin Powers”, ku kishte luajtur përkrah Mike Meyers. Troyer kishte vuajtur nga problemet me alkoolin për shumë vite dhe kishte qenë në rehabilitim disa herë. Lajmin për vdekjen e tij e bëri të ditur familja e tij përmes një komunikate. Ai kishte lindur…
Showbiz Showbiz Nderkombëtar
Mësoni sa është pasuria e Dua Lipës
Këngëtarja e famshme me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, është shfaqur mbrëmë me DJ e njohur Calvin Harris në emisionin e prezantuesit irlandez, Graham Norton. Ajo ka bërë botën për vete me këngët e saj “New Rules” dhe “IDGAF”, dhe bashkëpunimi i saj më i fundit me DJ-in skocez – i titulluar “One Kiss” – pritet të jetë hiti i kësaj vere. Nga vjen kjo këngëtare e famshme dhe si…
Showbiz Showbiz Nderkombëtar
“Nothing Compares 2 U”, publikohet versioni i studios i Prince (VIDEO)
Përfaqësuesit e pasurisë së Prince kanë publikuar incizimin në studio të këngës “Nothing Compares 2 U”, afër dy vjet pas vdekjes së tij. Sipas tyre, ylli nga Minneapolis e kishte regjistruar këtë këngë më 1984 në Flying Cloud Drive, në Eden Prairie të Minnesota-s. Ai e kishte shkruar këtë këngë për veten, por më pas ia kishte dhënë bendit të zhanrit jazz-punk, “Family”, të cilin e kishte bërë bashkë në…
Showbiz Showbiz Nderkombëtar
Pas tetë vitesh martesë, ndahen çifti i njohur
Një ndarje e re është konfirmuar në shoubizin ndërkombëtar. Bëhet fjalë për Channing Tatum dhe Jenna Dewan të cilët e kanë bërë publik lajmin për ndarjen e tyre, shkruan lajmi.net. Pas tetë vitesh martesë, çifti kanë njoftuar për divorc duke deklaruar edhe dashuria mes njëri-tjetrit ende është e njëjtë. “Kemi zgjedhur që në mënyrë të qetë të ndahemi si çift. Ne ramë thellësisht në dashuri shumë vite më parë dhe…
Showbiz Showbiz Nderkombëtar
Kim Kardashian në tavolinën e bukës, ushqehet gjersa në pjesën e sipërme shihet lakuriq
Bukuroshja seksi, Kim Kardashian ka goditur sërish me një imazh të publikuar. Edhe këtë herë është shfaqur tërheqëse duke u ushqyr e zhveshur, shkruan lajmi.net Në foton e postuar, Kim shihet pa asnjë rrobë në trup teksa po ha në tavolinën e bukës ndërsa vëmendjën e publikut dhe mediave e ka rrëmbyer maksimalisht, ashtu siç edhe ka dashur. Kim, poashtu edhe motrat e saj janë emrat më të komentuar në…
Showbiz Showbiz Nderkombëtar
Bebe Rexha shkëlqen në “Oscars”, e veshur me fustanin e kuq
Këngëtarja me prejardhje shqiptare që ka arritur famë ndërkombëtare, Bebe Rexha vazhdon të korrë suksese në arenën ndërkombëtare. Mbrëmë u mbajt ceremonia më prestigjioze që mbahet në botën e kinematografisë, shkruan lajmi.net. Bëhet fjalë për çmimet “Oscars”, ku e pranishme ishte edhe Bebe Rexha, e cila ka mahnitur të gjithë. Këngëtarja kishte veshur një fustan të kuq, në të cilin kishte ekspozuar gjoksin si asnjëherë më parë. Kujtojmë që projekti…
Showbiz Showbiz Nderkombëtar
Rita Ora ka pasuri gati sa Barack Obama
Sipas Celebrity NetWorth, pasuria e Rita Orës vlerësohet të jetë rreth 16 milionë dollarë (13 milionë euro). Ish-presidenti amerikan, Barack Obama, gjatë kohës që shërbeu si president për 8 vjet, fitoi 12 milionë dollarë neto. Në vitin 2016, autorja e hitit “Hot Right Now” ishte viktimë e një mashtrimi, pasi një kontabilist i kishte hequr paratë nga një biznes në të cilin ajo i kishte investuar. Në këtë mënyrë, Rita…
Showbiz Showbiz Nderkombëtar
Kjo është lista e plotë e fituesve të “BAFTA 2018”
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” i regjisorit Martin McDonagh është shpallur filmi më i mirë në edicionin e sivjetmë të ndarjes së çmimeve britanike, BAFTA. Filmi, i cili ishte i nominuar në tetë kategori, rrëmbeu çmime në pesë sosh. Guillermo del Toro u shpall regjisori më i mirë për filmin “The Shape Of Water”, i cili ka qenë i nominuar në 12 kategori, shkruan Telegrafi.com. Aktorja amerikane, Frances McDormand, u…
Lajmet Lajmet Vendore Showbiz Showbiz Nderkombëtar Showbiz Vendor
Rita Ora pritet me pite, fli e mantia: Jam në shtëpi
Rita Ora tashmë është vendosur në hotel ku do të qëndrojë deri në kohën e koncertit. Këngëtarja me të pushuar paksa nga udhëtimi, ka filluar t’i ndajë me ndjkësit imazhet e para në rrjete sociale, shkruan lajmi.net. Nga dritarja e dhomës ku po qëndron, ajo ka fotografuar sheshin “Skënderbeu”, duke shkruar “Gati!! Kjo do të jetë natë për tu mbajtur mend!!”, ka shkruar ajo mbi një imazh. Ndërsa ka publikuar…
Showbiz Showbiz Nderkombëtar Showbiz Vendor
Rita Ora e entuziasmuar për koncertin në Kosovë, ja çka thotë përmes këtij mesazhi
Dje ka zyrtarizuar ardhjen e saj në Kosovë. E sot në Instagram këngëtarja Rita Ora ka publikuar një videomesazh për gjithë shqiptarët, të cilët i ka ftuar që të gjithë që të marrin pjesë në koncertin që do e mbajë në 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, e që do jetë falas, shkruan lajmi.net Në fillim të videos Rita flet shqip, pastaj njofton shqiptarët se ka një surprizë për ta.…
Showbiz Showbiz Nderkombëtar Showbiz Vendor
Rita Ora më 17 shkurt në Prishtinë, në ora 22 performon para kosovarëve
Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Pjesëmarrjen e yllit botëror të pop muzikës, me prejardhje nga Kosova, e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, Adil Behramaj nga Këshilli Organizativ për shënimin e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. “Mund të konfirmoj se më 17 shkurt 2018, në orën 22:00 para shikueseve…
Showbiz Showbiz Nderkombëtar
Rita Ora konfirmon ardhjen në Kosovë
Këto ditë Rita Ora ka qenë kryetemë e medieve botërore. Rita bashkë me Dua Lipën dhe Bebe Rexhën ka qenë të dielën pjesë e ceremonisë “Grammy Awards 2018”, shkruan lajmi.net. Paraqitja e saj në tapetin e kuq është komentuar shumë, ajo ka pranuar vetëm komente pozitive dhe është rënditur në mesin e personazheve me veshjen më të mirë në këtë event. “Vogue Magazine” ka përgatitur një storie për Ritën gjatë…
Showbiz Showbiz Nderkombëtar Showbiz Vendor
Dua u’a bën 8 me 2 këngëtareve tona
Këngëtaret shqiptare dhe ato të huaja pothuajse janë të fiksuara pas gjërave me çmime të larta. Fitimet e shumta por edhe reklamat që u bëjnë atyre u mundësojnë që të kenë pothuajse veshmbathje e gjërat e nevojshme nga më të shtrenjtat. Dua Lipa së fundi ka shokuar me çmimin kompletit që barte në qafë, eshë dhe duart e saj, transmeton Indeksonline. Nga brendi i njohur Bulgari, Dua Lipa kishte të…