Showbiz Vendorrilindjaere.press

Showbiz Showbiz Vendor
Genc Leka debuton me këngën ‘E imja je’ (VIDEO)
E imja je’ është projekti më i ri muzikor i cili është shtuar në mesin e shumë hiteve verore. Kjo është kënga e parë me të cilën në tregun muzikor shqiptar ka debutuar Genc Leka. Kënga erdhi me videoklip shumë veror, e tematikë ka dashurinë. Ky projekt u mirëprit mjaft mirë nga publiku dhe Genci nuk e ka ndërmend të ndalet me publikimin e këngëve të reja.  
Showbiz Showbiz Vendor
Aurela Hoxha provokon rëndë nga vetura
Aurela Hoxha është ndër modelet më të njohura shqiptare. Ajo është shumë aktive në rrjete sociale, në të cilat publikon vazhdimisht imazhe të reja, shkruan lajmi.net. Së fundi, ajo ndau me ndjekësit një foto të shkrepur në veturë, ku shfaqet e veshur me një kostum që i theksonte linjat trupore. Modelja pranoi shumë pëlqime dhe komente pozitive nga ana e ndjekësve të saj. Kujtojmë që përveç se është e angazhuar…
Showbiz Showbiz Vendor
PREMIERË: “Dubai” publikohet nga Shaolin Gang
Kohën e fundit janë bërë shumë të komentuar në titujt rozë. Bëhet fjalë për reperët Blunt dhe Real, të cilët tanimë i njohim me emrin Shaolin Gang, shkruan lajmi.net. Dyshja sapo kanë publikuar projektin e tyre më të ri me titull “Dubai”, videoklipi i të cilës është filmuar pikërisht në Dubai. Për tekstin dhe muzikën e këngës janë përkujdesur vetë reperët Blunt dhe Real, kurse Mix-Masterin e ka bërë Florent…
Showbiz Showbiz Vendor
Olti Curri ‘shpërthen’ ndaj Rita Orës: Është ku*vë
Që prej dje, ngjarja më e përfolur në shoubizin vendor është ardhja e Rita Orës në Tiranë dhe koncerti që mbajti atje. Koncerti i saj mblodhi rreth 250.000 persona në sheshin “Skënderbej”, ku edhe dha performancë madhështore, shkruan lajmi.net. Deri tani dëgjuam vetëm komente pozitive për Ritën, por është dikush që është shprehur haptas se nuk i pëlqeu performanca e saj. Bëhet fjalë për blogerin Olti Curri, i cili përmes…
Showbiz Showbiz Vendor
Mes lotëve n’Kosovë Show dhurohet një banesë për një familje të varfër
Një familje e varfër nga Kaçaniku është bërë me vend të ri banimi. Shoqata ‘Jetimat e Ballkanit’ i bëri me shtëpi. Ceremonia e pranim-dorëzimit të çelësave të banesës së re është bërë n’Kosovë Show. Përveç familjes përfituese, prindërve me dy fëmijë i ftuar ishte edhe udhëheqësi shoqatës humanitare Halil Kastrati i cili dha lajmin e mirë.  
Showbiz Showbiz Vendor
Pas 24 orësh, ‘Dashni me Raki’ kalon 1 milion klikime në Youtube
Dje e lansuan. Sot morën një milion klikime pa asnjë sponozorim, shkruan lajmi.net Fjala është për këngën ‘Dashni me Raki’ të reperit Getoar Selimi dhe këngëtarit Flori Mumajesi që u pëlqye shumë nga fansat e dyshës. Ky duet i tyre me radhë ka kohë që është pritur dhe ata kanë ‘goditur’ në shenjë pasi që me këtë projekt sjellën freski në estradën shqiptare./    
Showbiz Showbiz Vendor
Unikkatil vjen në Kosovë
Reperi shqiptar, Viktor Palokaj i njohur si Unikatil-i, ka ardhur në Kosovë. Në një video- incizim e cila është dërguar në KALLXO.com nga një qytetar, Unikatil-i shihet me rroba të zeza dhe me një kapelë në kokë. Pamjet, tregojnë se Unikatil-i del nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”, në orët e vona të mbrëmjes së kaluar./kallxo.com  
Showbiz Showbiz Vendor
Arbana Xharra e Sellma Kasumoviq përplasen ashpër për ‘nuset’
Dita e djeshme ka qenë e madhe për Britaninë e Madhe, por edhe për botën. Princi Harry dhe Meghan Markle kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë, në sytë e qindra mijëra njerëzve. Vëmendjen mori pamja e Meghan, grimi e fustani i saj madhështor i cili u komentua më pas nga njerëzit nëpër rrjete sociale. Por, nuk ishin vetëm të huajt ata që përcollën dasmën mbretërore. Pati edhe shumë shqiptare të…
Showbiz Showbiz Vendor
Premierë: Adelina Ismaili rikthehet me ‘T’Iqja’
Sapo është publikuar kënga më e re nga Adelina Ismaili. Ky projekt muzikor e ka rikthyer këngëtaren e cila ka shumë vite që nuk ka sjell ndonjë projekt muzikor, shkruan lajmi.net Për tekstin e kësaj kënge është kujdesur vetë ajo, me muzikë është marrë Florent Boshnjaku ndërsa video që e sjell Adelinën shumë atraktive është punuar nga Mate Films. Para realizimit të kësaj kënge ajo në vendlindje erdhi për të…
Showbiz Showbiz Vendor
Ilir Etemi vjen me videoklipin e ri “edhe sonte” (VIDEO)
Artisti i ri Ilir Etemi ka publikuar së fundmi projektin e tij më të ri muzikor, këngën dhe klipin ” Edhe Sonte”, shkruan Rilindja e Re. Një këngë e bukur dhe ritmike e solli kësaj here këngëtarin më ndryshe në stil dhe interpretim. Kënga është punuar nga Produksioni “Flowmusic”,ndërsa klipi është realizuar në Berlin.“Edhe Sonte” është shoqëruar edhe me videoklip mjaft të veçantë dhe po pëlqehet mjaft shumë nga të…
Showbiz Showbiz Vendor
‘Çmendet rrjeti!’ Blunt dhe Real publikojnë videon intime të një çifti shqiptar
Blunt dhe Real kanë qenë ndër personazhet më të përfolur në median rozë, kjo pas shumë videove ku përmbanin fjalor jo shumë të këndshëm apo edhe me klipin me skena HOT. Shumë i kanë përkrahur dhe shumë të tjerë i kanë gjykuar. Por një gjë shihet të jetë e sigurt: Çunat nuk e kanë problem fare këtë gjë! Klipi i tyre i fundit titullohet “Tululu”, këngë kjo që dita ditës…
Showbiz Showbiz Vendor
Elita Rudi rrënqeth me fjalët pasi mori vesh për vdekjen e shokut të saj të jetës
Edhe prezantuesja Elita Rudi është prekur thellë nga vdekja e mikut të saj të afërt. Ajo ka zgjedhur një kollazh fotografish për t’ia bashkangjitur fjalët që i kanë ardhur nga thellësia e zemrës së vrarë, shkruan lajmi.net ‘’Asnjë fjalë nuk mundet me spjegu dhimbjen që mka kaplu për lajmin që e morra sot. Tu prehtë shpirti yt i ndritun në paqe o shoku im i jetës Art Kurti. Do të…
Showbiz Showbiz Vendor
“Schengen Visa” seriali i cili do t’iu shkri së qeshuri! Kush janë aktorët që luajnë
“Schengen Visa” është seriali më i ri vendor, i cili filloi transmetimin mbrëmë në RTK1, shkruan ORAvip. Një ambasadë imagjinare e cila përshkruan realitetin të cilin po e jetojmë në Kosovë dhe përpjekjet e qytetarëve për të marrë një vizë e të ‘ikin’ jashtë vendit. Pritje të gjata e grumbuj dokumentesh janë vetëm disa nga sfidat që i presin aplikuesit për viza. E ky serial sjell anën komike të këtij…
Showbiz Showbiz Vendor
Premierë: Unikatil publikon këngën ‘Ni milion rrugë’
Hip-hop artisti Unikkatil sapo e ka publikuar projektin e shumë pritur muzikor. Kënga mban titullin ‘Ni milion rrugë’ dhe në kanalin zyrtar në Youtube menjëherë ka grumbulluar një numër të madh klikimesh, shkruan lajmi.net Si zakonisht me një tematikë të veçantë, Unikatil ka zgjedhur që edhe këtë projekt muzikor ta sjell vetëm në versionin audio. Kujtojmë se kënga ishte paraparë të publikohet më datë 10 të këtij muaji por u…
Showbiz Showbiz Vendor
Faton Thaqi sjell projektin e ri muzikor (VIDEO)
Këngëtari Faton Thaqi ka lansuar projektin e tij të ri muzikor i cili titullohet “Kush je ti” të shoqëruar me videoklip-shkruan Rilindja e Re-Press. Për realizimin e këngës është përkujdesur kompania DP Production. Tekstin e këngës e ka shkruar Naim Qukiqi dhe Eroll Dogani. Kujtojmë se nuk do të jetë kripi i fundit i këngëtarit, pasi ka premtuar edhe këngë të reja gjatë këtij viti për publikun./Rilindjaere-press/  
Showbiz Showbiz Vendor
‘Shkodranja’ e ‘O sa mirë’ del vetëm me të brendshme me rrjet
Kaq eksituese nuk e keni parë kurrë. Linda Jarani, aktorja e njohur shqiptare sonte në Instagram ka hedhur një fotografi me të cilën ka ‘çmendur’ ndjekësit e saj, shkruan lajmi.net Ajo shihet vetëm me të brendshme dhe të poshtmet i kishte në formë rrjete. Ndonëse nuk zbuloi shumë, Linda më seksi se kaq nuk është dukur asnjëherë./ @roland_balla______ ? A post shared by Actress (@lindajarani) on Mar 27, 2018 at…
Showbiz Showbiz Vendor
Klaudia Pepa e ‘dërmuar’ nga puna, tregon pamjet e nxehta
Menduat se kishte rënën në qetësi. Balerina e njohur shqiptare, Klaudia Pepa është kthyer me pozat e saj të nxehta. Ajo ka bashkuar në një të vetme disa poza të saj gjatë ushtrimit në palestër. ‘Uff…Kam punuar shumë këtë fundjavë’ shkruan ajo krah fotos ku foto e saj të ‘shkrijnë’. Pas zhurmës së madhe të ndarjes me ish partnerin Albi Nako dhe bombardimi i rrjetit me poza super të nxehta,…
Showbiz Showbiz Vendor
Unikkatil publikon këngën ‘A pe sheh’ në bashkëpunim me Milot dhe Phenom
Ka disa ditë që i ka mbajtur nën ethe fansat e tij të shumtë. Kjo se, reperi Unikkatil i paralajmëroi ata se me datën 22 mars do ta publikojë projektin e tij të ri, shkruan lajmi.net E këtë gjë, ai e bëri sonte. Në Youtube reperi favorit i shumë të rinjëve nxori këngën e titulluar nga ‘A pe sheh’ që është në bashkëpunim me Milot dhe Phenom Kënga edhe kësaj…
Showbiz Showbiz Vendor
Ekskluzive: Zbulohet personi që e rrahu Feron, është reper
Reperi Fero mbrëmë është sulmuar nga disa persona. E një nga sulmuesit që e ka pranuar këtë gjë publikisht, është reperi Ligirt Uka mëson lajmi.net Reperi ka hedhur një video në Instagram ku shihet teksa Fero ikte nga ai dhe nga personat e tjerë që e sulmuan. Akoma nuk janë bërë të qarta arsyet se përse reperi Uka ka bërë një veprim të tillë, pasi nuk ka dashur të pronocohet…
Lajmet Lajmet Vendore Showbiz Showbiz Vendor
PAMJE NGA RRAHJA E REPERIT FERO (VIDEO)
Reperi nga Gjilani, Feronit Shabani – Fero, është rrahur dhe kërcënuar me armë në njërën prej qendrave tregtare në Prishtinë, në orët e para të mëngjesit të së martës. Gazeta Online Insajderi ka siguruar një video ekskluzive të rrahjes së reperit 18-vjeçar në Prishtinë. Videoja dëshmon se Fero është sulmuar nga katër persona, të cilët e gjuajnë me shqelma dhe grushte reperin nga Gjilani. Grupi prej katër personave që sulmoi…