Sportrilindjaere.press

Lajmet Lajmet Vendore Politikë Sport
“Me krenari e përgjegjësi drejt Euro 2020” promo e Kosovës për kampanjën kualifikuese (VIDEO)
23:08, 19 Mars 2019 Federata e Futbollit të Kosovës ka lansuar promon gjenerale të fillimit të kampanjës për kualifikimet për kampionatin evropian “EURO 2020″. Kjo promo titullohet ” Me krenar e përgjegjëso drejt EURO 2020″. Përfaqësuesja e Kosovës ndeshjen e parë për kualifikime e zhvillon në Stadiumin “Fadil Vokrri”, kundër Bullgarisë. Kjo ndeshje luhet më 25 mars 2019.
Bota Lajmet Sport Sporti Nderkombëtare Sporti Vendor
Shpërthen e ëma e Rabiot: PSG po e trajton si të burgosur, po e mban peng!
Shpërthen e ëma dhe njëkohësisht meanxherja e Adrien Rabiot. Veronique Rabiot në një intervistë për mediat franceze ka sulmuar ashpër klubin e Paris Saint Germain dhe drejtuesit e kampionëve të Francës të cilët sipas saj po e trajtojnë më keq se një të burgosur djalin e saj. Rabiot vendosi të mos rinovojë kontratën që i skadon në fund të këtij sezoni me PSG dhe për këtë arsye është nxjerrë jashtë…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë Sport
Muriqi për fitorën e Zvicres ndaj Serbisë: E paharrueshme (VIDEO)
21:47, 19 Mars 2019 Portieri i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Arjanet Muriqi, ka kujtuar fitorën e Zvicrës ndaj Serbisë, në kuadër të kampionatit botëror “Rusia 2018”.Ai këtë e ka bërë duke shpërndarë një video në rrjetin social facebook, me një mbishkrim “E paharrueshme”E veçanta e kësaj fitore ishte se pikërisht fitoren zviceranëve ua dhanë shqiptarët Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.
Bota Lajmet Sport Sporti Nderkombëtare Sporti Vendor
BBS, ja sendet që nuk lejohen në stadium për Shqipëri-Turqi ndërsa u bën edhe thirrje tifozëve!
E premtja po afron me Shqipërinë që po përgatitet për të sfiduar Turqinë. Bëhet fjalë për një ndeshje me interes të madh nga tifozët kuqezi të cilët priten të jenë të shumtë në shkallët e stadiumit, për këtë arsye masat e sigurisë pritet të jenë të rrepta prandaj BBS Security ka përcaktuar edhe listën e sendeve që nuk do të lejohen në stadiumin “Loro Boriçi” të qytetit të Shkodrës. Gjithashtu…
Bota Lajmet Sport Sporti Nderkombëtare Sporti Vendor
Analiza e Gazzeta Dello Sport, Shqipëria e Panuccit larg nga ajo e De Biasit!
Vetëm pak ditë para nisjes së elimintoreve të Europianit të vitit 2020, prestigjozja italiane Gazzetta Dello Sport ka analizuar 10 grupet kualifikuese që do të përcaktojnë 20 skuadrat e kualifikuara në Europian ndërsa 4 të tjera do të zbulohen nga faza play off e Ligës së Kombeve.  Në skanimin që i bën grupit H ku bën pjesë edhe Shqipëria, Gazzetta Dello Sport shkruan se kuqezinjtë e drejtuar nga Christian Panucci…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Sport
PSG fiton çështjen ndaj UEFA-s
Klubi francez ishte ankuar në Gjykatën Sportive në Lozanë, në lidhje me akuzat për shkelje të FFP Loading… Klubi francez ishte ankuar në Gjykatën Sportive në Lozanë, në lidhje me akuzat për shkelje të FFP Komisioni i Kontrollit Financiar të Klubeve në UEFA nuk do të mund të rihapë dosjen e hetimit ndaj klubit francez të Paris Saint-Germain. Kjo pasi ky klub ka fituar betejën me UEFA-n në CAS, ku…
Bota Lajmet Sport Sporti Nderkombëtare Sporti Vendor
Lumë ofertash për Dermakun, e duan tre klube të Serie A
Lumë ofertash për Kastriot Dermakun, i cili sezoni i ardhshëm mund të ndryshojë kategori por jo shtet pasi kërkohet nga 3 klube të Serie A. Qendërmbrojtësi shtatlartë është shndërruar në pikë referimi në repartin e prapavijës së skuadrës së Cosenzas, duke krijuar qendrueshmëri dhe besim në këtë repart.Për shkak të paraqitjeve të tij të mira, vitin e kaluar, shtatlarti me gjatësi 1.97 cm, u thirr edhe në ekipin kombëtar të…
Bota Lajmet Sport Sporti Nderkombëtare Sporti Vendor
Miliarderi anglez i vendosur për të blerë Chelsean
Zbulohet njeriu që dëshiron të blejë klubin e Chelseat. Roman Abramovich po mendon seriozisht t’i shesë klubin milardierit anglez Sir Jimm Ratcliffe i cili sëfundmi ka shfaqur interes të madh për të blerë klubin.Londinezët kanë që prej vitit 2003 që janë në pronësi të rusit, i cili i ka kthyer në një prej klubeve më të suksesshëm të Europës.Megjithatë, gjërat nuk po shkojnë mirë te Chelsea gjatë kohëve të fundit…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Sport
Rashica e Ujkani optimist se do të fitojnë në ndeshjen me Danimarkën
Ndeshja miqësore do të zhvillohet më 21 mars në stadiumin “Fadil Vokrri” Loading… Ndeshja miqësore do të zhvillohet më 21 mars në stadiumin “Fadil Vokrri” Në prag të ndeshjes miqësore me Danimarkën, kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani dhe futbollisti Milot Rashica, kanë folur rreth rëndësisë që ka ky takim, ku sipas tyre, përballja me danezët do të jetë e vështirë. Në konferencën e mbajtur për media, Rashica e cilësoi Danimarkën si…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë Sport
Messi rikthehet tek Argjentina, përgatitje për miqësoret e radhës
19:42, 19 Mars 2019 Argjentina do të luajë javën e ardhshme ndeshjen miqësore me Venezuelën, që është në kuadër të përgatitjeve për “Copa America”, që do të zhvillohet këtë vit në Brazil.Skuadra “Albiceleste” i ka nisur tashmë përgatitjet e saj, pa 5 futbollistë që pritet t’i bashkohen në ditët në vijim, e Nicolas Otamendin të dëmtuar. Por, lajmi kryesor për skuadrën e trajnerit Scaloni është rikthimi në kombëtare i Lionel…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Sport
Hendboll: Kryendeshja Besa Famgas – Prishtina
Në mesjavë ndeshjet e Superliges së meshkujëve Loading… Në mesjavë ndeshjet e Superliges së meshkujëve Në këtë mesjavë ( e mërkure) zhvillohen  ndeshjet e xhiros 22-të të Superligës A  në Hnedboll për meshkuj. Takohen: Besa Famgas – Prishtina Kastrioti – Drita Vushtrria – Vëllaznimi./21Media
Lajmet Lajmet Vendore Politikë Sport
Rashica dhe Ujkani optimistë për rezultate pozitive në vitin 2019 (VIDEO)
18:33, 19 Mars 2019 Samir Ujkani dhe Milot Rashica janë shprehur optimistë se Përfaqësuesja e Kosovës do të ketë paraqitje të mira në ndeshjet me Danimarkën (miqësore) dhe Bullgarinë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian. Kapiteni Samir Ujkani beson që Kosova do ta nisë edhe vitin 2019 me rezultat pozitiv, pa marrë parasysh që përballet me një kombëtare të fortë si Danimarka. “Shpresoj ta nisim mirë edhe këtë cikël…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Sport
Vazhdojnë përgatitjet e përfaqësueses sonë
Danezët nesër arrijnë në Prishtinë Loading… Danezët nesër arrijnë në Prishtinë Përfaqësuesja e Kosovës në futboll , kanë vazhduar përgatitjet në prag të ndeshjeve ndërkombëtare me Danimarkën dhe Bullgarisë. Ekspedita e kombëtarës së Danimarkës nesër në Prishtinë . Nga arena vendase veqojmë duelet e javës së 22 të elitës së hendbollit në konkurrencën e meshkuëve .Për të gjitha këto në kronikën e përgatitur nga Tomor  GRABOVCI./21Media
Bota Lajmet Sport Sporti Nderkombëtare Sporti Vendor
Arrihet akordi, sulmuesi i Eintrachtit drejt Barcelonës
Barcelona ka djegur konkurrencën dhe ka arritur të bëjë të vetin sulmuesin serb Luka Joviç, i cili është pjesë e Eintrachtit të Frankfurtit. Lajmi u transmetua gjatë pasdites së sotme nga radioja katalane RAC1, sipas të cilës drejtuesit e Barcelonës kanë takuar menaxherin e futbollistit, Fali, javën e kaluar në Milano. Gjithashtu mësohet se palët kanë rënë dakord për detajet e transferimit, që pritet t’i kushtojë Barcelonës të paktën 60…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Sport
Bayerni dhe Arsenali në garë për yllin e Lille
Dy gjigantët evropianë të futbollit janë duke tentuar të transferojnë talentin nga Bregu i Fildishtë Loading… Dy gjigantët evropianë të futbollit janë duke tentuar të transferojnë talentin nga Bregu i Fildishtë Nicolas Pepe vazhdon të shkëlqejë me skuadrën e Lille në Ligue 1 të Francës. Lojtari nga Bregu i Fildishtë ka zbuluar së fundmi se verën e kaluar refuzoi një kalim te skuadra e Lyonit. Vendimi i 23-vjeçarit për të…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë Sport
Trajneri i Danimarkës e quan “stërvitje” ndeshjen me Kosovën
17:54, 19 Mars 2019 Trajneri i Danimarkës, Age Hareide, ka nisur përgatitjet për dy ndeshjet e ardhshme. Shefi i shtabit teknik danez theksoi se më me dëshirë do të stërvitnin para ndeshjes me Zvicrën që do ta luajnë në kuadër të kualifkimeve për “Euro 2020”. “Prandaj, pranuam të luajmë kundër një ekip të renditur më ulët dhe kemi gjashtë zëvendësime. Kështu që do të jetë një stërvitje e mirë për…
Bota Lajmet Sport Sporti Nderkombëtare Sporti Vendor
PSG fiton çështjen me UEFA-n, nuk rihapet hetimi financiar
Komisioni i Kontrollit Financiar të Klubeve në UEFA nuk do të mund të rihapë dosjen e hetimit ndaj klubit francez të Paris Saint Germain. Kjo pasi ky klub ka fituar betejën me UEFA-n në CAS, ku kishte kërkuar të mos rihapej dosja, pasi nuk ishin respektuar afatet e përcaktuara për ta bërë këtë. Komisioni i Kontrollit Financiar të Klubeve në UEFA mbylli një hetim ndaj klubit francez qershorin e kaluar,…
Bota Lajmet Sport Sporti Nderkombëtare Sporti Vendor
Bushi modifikon listën, thërret dy futbollistë nga Kategoria e Parë (Emrat)
Pas Panuccit, edhe trajneri i Shqipërisë U21, Alban Bushi është detyruar të modifikojë listën fillestare të futbollistëve që kishte ftuar për të përballuar ndeshjet ndaj Turqisë dhe Andorrës. Kjo pasi portierin e Shpresave, Gentian Selmani e mori Kombëtarja e madhe për të zënë vendin e Strakoshës, ndërsa futbollisti i Apollon Smyrnis, Leonidea Rossi refuzoi të vijë me Shqipërinë. Kështu për të zëvendësuar kapitenin e Laçit, Bushi ka thirrur portierin e…
Lajmet Lajmet Vendore Politikë Sport
50 trajnerët më të mirë në historinë e futbollit
16:54, 19 Mars 2019 Rinus Mishels, trajneri më i mirë i historisë. Ai konsiderohet edhe si “babai” i futbollit modern, me drejtimin e skuadrave si Ajax e Barcelona, apo edhe me fitimin e kampionatit Evropian në 1988-ën, duke qenë trajner i Holandës. Kjo renditje është publikuar nga prestigjozja franceze France Football, përcjellë Klan Kosova.Në podin e fituesve janë edhe legjenda e Mancester United, Sir Alex Ferguson, por edhe italiani Arrigo…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Sport
Ibra: Premier Liga e mbivlerësuar
Sulmuesi suedez ka luajtur për një vit e gjysmë në Premier Ligë Loading… Sulmuesi suedez ka luajtur për një vit e gjysmë në Premier Ligë Zlatan Ibrahimovic ka luajtur në të gjitha ligat më të forta evropiane dhe para se të transferohej në SHBA te skuadra e Los Angeles Galaxy, ai ka provuar edhe Premier Ligën e Anglisë, ku ka bartur fanellën e Manchester United. Megjithatë, Ibra nuk ka mbetur…