Teknologjirilindjaere.press

Kulturë Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Trashëgimia kulturore në Kosovë drejt rrënimit
Përkundër rritjes së fondeve, gjendja është e mjerueshme Loading… Përkundër rritjes së fondeve, gjendja është e mjerueshme Departamenti për Trashëgimi Kulturore dhe Këshilli i Kosovës për Trashëgiminë Kulturore, sot janë ballafaquar në Komisionin për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë për gjendjen e trashëgimisë kulturore në Kosovë. Gjendja e kësaj fushe kulturore sipas komisionit është mjaft e rëndë dhe në rrënim e sipër dhe është kërkuar të gjendet një rrugëdalje. Isuf Koci…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Studenti kosovar ndërtoi pasqyrë të mençur
Ai nuk e përjashtoi mundësinë që në të ardhmen pajisja të jetë në tregun kosovar Loading… Ai nuk e përjashtoi mundësinë që në të ardhmen pajisja të jetë në tregun kosovar Studenti kosovar, Emin Emini ka krijuar një pasqyrë të mençur. Pajisja që ka krijuar ai nuk është si të zakonshmet që jemi mësuar t’i shohim në shtëpitë tona. Emini në një intervistë për KALLXO.com tregoi karakteristikat e saj. “Si…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Facebook pësoi ndërprerjen më të madhe në histori
Herën e fundit që Facebook kishte pësuar një ndërprerje të tillë ishe në vitin 2008 Loading… Herën e fundit që Facebook kishte pësuar një ndërprerje të tillë ishe në vitin 2008 Rrjetet sociale të familjes së Facebook dje kanë pësuar shkëputjen më të madhe në histori të tyren, kështu duke mos i lejuar përdoruesit të shfrytëzojnë shërbimet e zakonshme. Herën e fundit që Facebook kishte pësuar një ndërprerje të tillë…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Një tjetër skandal ka goditur Facebook
Facebook në telashe Loading… Facebook në telashe Një tjetër skandal ka goditur Facebook. Ky rrjet social është duke u hetuar për shpërndarjen e të dhënave të përdoruesve të saj, pa dijeninë e këtyre të fundit, me dhjetëra kompani të tjera të teknologjisë. Prestigjiozja “New York Times”, duke cituar burimet e saj anonime, raportoi se prokurorët në Nju Jork po hetojnë disa marrëveshje që Facebook ka me disa gjigantë të teknologjisë,…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Përveç Facebook-ut edhe Instagram e Whatsapp me probleme teknike
Përdoruesit e këtyre rrjeteve ende nuk kanë qasje në llogaritë e tyre Loading… Përdoruesit e këtyre rrjeteve ende nuk kanë qasje në llogaritë e tyre Përveç rrjetit social, Facebook-ut me probleme teknike po ballafaqohet edhe rrjeti social, Instagram, i cili është pjesë e Facebook. Këto probleme kanë filluar rreth orës 17:00 dhe kanë vazhduar deri në orën 18:38. Problemet erdhën në të njëjtën kohë kur kompania mëmë, Facebook po goditet…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Facebook me probleme teknike
Përdoruesit nuk kanë qasje në llogaritë e tyre Loading… Përdoruesit nuk kanë qasje në llogaritë e tyre Përdoruesit e rrjetit social, Facebook sot kanë pasur probleme në qasjen në këtë rrjet. Përveç qasjes, përdoruesit e tjerë, të cilit ishin të kyçur në këtë rrjet nuk mund të komentonin apo postonin asgjë në këtë platformë. Shkaqet e këtij problemi ende nuk janë bërë të ditur nga kompania dhe mbetet të shihet…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Toyota me gaz lotsjellës për të parandaluar vjedhjen e makinave
Risi nga Toyota Loading… Risi nga Toyota Gazi lotsjellës do të aktivizohet automatikisht në kabinë, nëse makina regjistron se motori po ndizet nga persona të paautorizuar. Toyota kohët e fundit ka patentuar sistemin, i cili njeh identitetin e personit në vendin e shoferit dhe në bazë të kësaj shkarkon në brendësi të kabinës erë të këndshme. Njohja kryhet me ndihmën e telefonit të shoferit, por era mund të aktivizohet edhe…
Lajmet Media Politikë Teknologji
“Koha për shfaqje”, çfarë do të prezantohet në eventin e gjigantit Apple
Apple ka njoftuar se eventi i saj i rradhës do të mbahet më 25 mars në Kaliforni. Gjiganti i teknologjisë ka shpërndarë ftesat për eventin privat, ku ka garantuar surpriza teksa ka shkruar “Koha për shfaqje”. Eventi do të mbahet në teatrin “Steve Jobs” në zyrat qendrore të Apple, dhe sipas “Reuters” pritet prezantimi i një shërbimi të ri që transmeton video, e ngjashme me Netflix, por që do të shfaqet…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Më 25 mars prezantohet produkti i ri i Apple
Apple nuk ka dhënë shumë detaje Loading… Apple nuk ka dhënë shumë detaje Apple ka shpërndarë ftesat për eventin e saj të ardhshëm. Ky event do të mbahet më 25 mars në teatrin “Steve Jobs”, në zyrat qendrore të Apple në Kaliforni. Në ceremoni, Apple pritet që të prezantojë shërbimin e saj me video dhe lajme, e ngjashme si Netflix. Zyrtarisht, Apple nuk ka dhënë detaje se çfarë do të…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Touareg do të jetë Volkswageni i fundit me motor dizel V8
Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Loading… Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Volkswagen dhe nafta nuk janë dy fjalët më të mira për të shkuar së bashku për katër vjetët e fundit apo më shumë. Shumë prodhues të veturave kanë qenë duke vuajtur nga rrëmuja e pasuar nga skandali i naftës vite më parë, duke përfshirë markat…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Touareg do të jetë Volkswageni i fundit me motor dizel V8
Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Loading… Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Volkswagen dhe nafta nuk janë dy fjalët më të mira për të shkuar së bashku për katër vjetët e fundit apo më shumë. Shumë prodhues të veturave kanë qenë duke vuajtur nga rrëmuja e pasuar nga skandali i naftës vite më parë, duke përfshirë markat…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Touareg do të jetë Volkswageni i fundit me motor dizel V8
Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Loading… Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Volkswagen dhe nafta nuk janë dy fjalët më të mira për të shkuar së bashku për katër vjetët e fundit apo më shumë. Shumë prodhues të veturave kanë qenë duke vuajtur nga rrëmuja e pasuar nga skandali i naftës vite më parë, duke përfshirë markat…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Touareg do të jetë Volkswageni i fundit me motor dizel V8
Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Loading… Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Volkswagen dhe nafta nuk janë dy fjalët më të mira për të shkuar së bashku për katër vjetët e fundit apo më shumë. Shumë prodhues të veturave kanë qenë duke vuajtur nga rrëmuja e pasuar nga skandali i naftës vite më parë, duke përfshirë markat…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Touareg do të jetë Volkswageni i fundit me motor dizel V8
Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Loading… Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Volkswagen dhe nafta nuk janë dy fjalët më të mira për të shkuar së bashku për katër vjetët e fundit apo më shumë. Shumë prodhues të veturave kanë qenë duke vuajtur nga rrëmuja e pasuar nga skandali i naftës vite më parë, duke përfshirë markat…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Touareg do të jetë Volkswageni i fundit me motor dizel V8
Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Loading… Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Volkswagen dhe nafta nuk janë dy fjalët më të mira për të shkuar së bashku për katër vjetët e fundit apo më shumë. Shumë prodhues të veturave kanë qenë duke vuajtur nga rrëmuja e pasuar nga skandali i naftës vite më parë, duke përfshirë markat…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Touareg do të jetë Volkswageni i fundit me motor dizel V8
Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Loading… Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Volkswagen dhe nafta nuk janë dy fjalët më të mira për të shkuar së bashku për katër vjetët e fundit apo më shumë. Shumë prodhues të veturave kanë qenë duke vuajtur nga rrëmuja e pasuar nga skandali i naftës vite më parë, duke përfshirë markat…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Touareg do të jetë Volkswageni i fundit me motor dizel V8
Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Loading… Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Volkswagen dhe nafta nuk janë dy fjalët më të mira për të shkuar së bashku për katër vjetët e fundit apo më shumë. Shumë prodhues të veturave kanë qenë duke vuajtur nga rrëmuja e pasuar nga skandali i naftës vite më parë, duke përfshirë markat…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Touareg do të jetë Volkswageni i fundit me motor dizel V8
Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Loading… Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Volkswagen dhe nafta nuk janë dy fjalët më të mira për të shkuar së bashku për katër vjetët e fundit apo më shumë. Shumë prodhues të veturave kanë qenë duke vuajtur nga rrëmuja e pasuar nga skandali i naftës vite më parë, duke përfshirë markat…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Touareg do të jetë Volkswageni i fundit me motor dizel V8
Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Loading… Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Volkswagen dhe nafta nuk janë dy fjalët më të mira për të shkuar së bashku për katër vjetët e fundit apo më shumë. Shumë prodhues të veturave kanë qenë duke vuajtur nga rrëmuja e pasuar nga skandali i naftës vite më parë, duke përfshirë markat…
Lajmet Lajmet Nderkombëtare Lajmet Rajonale Lajmet Vendore Politikë Teknologji
Touareg do të jetë Volkswageni i fundit me motor dizel V8
Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Loading… Touareg V8 TDI ka motor 4.0 litra që sigurojnë 416 kuaj fuqi Volkswagen dhe nafta nuk janë dy fjalët më të mira për të shkuar së bashku për katër vjetët e fundit apo më shumë. Shumë prodhues të veturave kanë qenë duke vuajtur nga rrëmuja e pasuar nga skandali i naftës vite më parë, duke përfshirë markat…