1nstantrilindjaere.press

Lajmet Media Politikë
Ja kush e zbuloi talentin e Dua Lipas kur këngëtarja ishte vetëm 17 vjeç
Këngëtarja e famshme shqiptare, Dua Lipa e cila po korr sukses ndërkombëtar, ka zbuluar se ishte menaxheri i saj, Ben Mawson, i cili dalloi talentin e saj dhe parashikoi se shumë shpejt ajo të kthehej në një yll pop-i. Dua Lipa tregoi se Ben kishte besuar te ajo, pasi dëgjoi demot, që ajo i kishte dërguar kur ishte adoleshente. “Menaxheri im dhe shoku i ngushtë, Ben Mawson, i cili dëgjoi…
Lajmet Media Politikë
Bllokimi i autostradës, PD: Rama të mos guxojë të pengojë protestuesit
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i ka bërë thirrje kryeministrit Rama që të heqë dorë nga tentativat për të përfshirë abuzivisht policinë në protestën e 16 shkurtit që do të mbajë opozita. Bardhi tha se: “Rama pasi dështoi me përdorimin qesharak të policisë, që i njihte kriminelët në protestë, por nuk i arreston ata, sot ka përdorur një makinacion edhe më qesharak – ka urdhëruar bllokimin e…
Lajmet Media Politikë
Taksa ndaj mallrave, si e shikon kryeministrja serbe vendimin e Haradinaj
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, është shprehur se nuk ka asnjë besim që kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, të heqë vendimin për taksën 100 për qind të vendosur ndaj mallrave serbë dhe boshnjakë, “Unë shpresoj që çështja e taksës të zgjidhet së shpejti, por Haradinaj deri tani nuk ka bërë ndonjë veprim që një gjë e tillë të mund të besohet. Unë sinqerisht shpresoj që tarifa të hiqet, jo vetëm…
Lajmet Media Politikë Sport
E fundit/ Panuçi kërkoi 100 mijë euro, ja vendimi i Gjykatës për Nishanin
Gjykata Civile e Tiranës ka rrëzuar padinë e trajnerit të Kombëtares, Kristian Panuçi, ndaj ish-Presidentit të Republikës, Bujar Nishani, ku i kërkonte kërkonte këtij të fundit 100 mijë euro, pas pretendimit se e kishte fyer duke i thënë “sharlatan” pas humbjes së Shqipërisë me Kosovën. Lajmin e ka bërë të ditur avokatët mbrojtës të ish-Presidentit Nishani Panuçi i kërkon ish-Presidentit Nishani, të paguajë 100 mijë euro në formë dëmshpërblimi. Në…
Lajmet Media Politikë Sport
E fundit/ Panuçi kërkoi 100 mijë euro, ja vendimi i Gjykatës për Nishanin
Gjykata Civile e Tiranës ka rrëzuar padinë e trajnerit të Kombëtares, Kristian Panuçi, ndaj ish-Presidentit të Republikës, Bujar Nishani, ku i kërkonte kërkonte këtij të fundit 100 mijë euro, pas pretendimit se e kishte fyer duke i thënë “sharlatan” pas humbjes së Shqipërisë me Kosovën. Lajmin e ka bërë të ditur avokatët mbrojtës të ish-Presidentit Nishani Panuçi i kërkon ish-Presidentit Nishani, të paguajë 100 mijë euro në formë dëmshpërblimi. Në…
Lajmet Media Politikë Sport
E fundit/ Panuçi kërkoi 100 mijë euro, ja vendimi i Gjykatës për Nishanin
Gjykata Civile e Tiranës ka rrëzuar padinë e trajnerit të Kombëtares, Kristian Panuçi, ndaj ish-Presidentit të Republikës, Bujar Nishani, ku i kërkonte kërkonte këtij të fundit 100 mijë euro, pas pretendimit se e kishte fyer duke i thënë “sharlatan” pas humbjes së Shqipërisë me Kosovën. Lajmin e ka bërë të ditur avokatët mbrojtës të ish-Presidentit Nishani Panuçi i kërkon ish-Presidentit Nishani, të paguajë 100 mijë euro në formë dëmshpërblimi. Në…
Lajmet Media Politikë Sport
E fundit/ Panuçi kërkoi 100 mijë euro, ja vendimi i Gjykatës për Nishanin
Gjykata Civile e Tiranës ka rrëzuar padinë e trajnerit të Kombëtares, Kristian Panuçi, ndaj ish-Presidentit të Republikës, Bujar Nishani, ku i kërkonte kërkonte këtij të fundit 100 mijë euro, pas pretendimit se e kishte fyer duke i thënë “sharlatan” pas humbjes së Shqipërisë me Kosovën. Lajmin e ka bërë të ditur avokatët mbrojtës të ish-Presidentit Nishani Panuçi i kërkon ish-Presidentit Nishani, të paguajë 100 mijë euro në formë dëmshpërblimi. Në…
Lajmet Media Politikë
Berisha e akuzoi për “terror” në administratë, ja përgjigja e Erion Braçes
Kryeministri Berisha akuzoi sot zv/ kryeministrin Erion Braçe se po ushtron terror në administratë, në prag të fushatës për zgjedhjet e qershorit. Berisha tha në postimin e tij se Braçe, po përpiqet të spastrojë administratën nga ata që kundërshtojnë qeverinë. Këtij postimi i është përgjigjur vetë Braçe, i cili ka shkruar se ka një të vërtetë në postimin e Berishës. Brace njofton se po ushtron kontroll në të gjithë vendin,…
Lajmet Media Politikë
Berisha e akuzoi për “terror” në administratë, ja përgjigja e Erion Braçes
Kryeministri Berisha akuzoi sot zv/ kryeministrin Erion Braçe se po ushtron terror në administratë, në prag të fushatës për zgjedhjet e qershorit. Berisha tha në postimin e tij se Braçe, po përpiqet të spastrojë administratën nga ata që kundërshtojnë qeverinë. Këtij postimi i është përgjigjur vetë Braçe, i cili ka shkruar se ka një të vërtetë në postimin e Berishës. Brace njofton se po ushtron kontroll në të gjithë vendin,…
Lajmet Media Politikë
Berisha e akuzoi për “terror” në administratë, ja përgjigja e Erion Braçes
Kryeministri Berisha akuzoi sot zv/ kryeministrin Erion Braçe se po ushtron terror në administratë, në prag të fushatës për zgjedhjet e qershorit. Berisha tha në postimin e tij se Braçe, po përpiqet të spastrojë administratën nga ata që kundërshtojnë qeverinë. Këtij postimi i është përgjigjur vetë Braçe, i cili ka shkruar se ka një të vërtetë në postimin e Berishës. Brace njofton se po ushtron kontroll në të gjithë vendin,…
Lajmet Media Politikë
Berisha e akuzoi për “terror” në administratë, ja përgjigja e Erion Braçes
Kryeministri Berisha akuzoi sot zv/ kryeministrin Erion Braçe se po ushtron terror në administratë, në prag të fushatës për zgjedhjet e qershorit. Berisha tha në postimin e tij se Braçe, po përpiqet të spastrojë administratën nga ata që kundërshtojnë qeverinë. Këtij postimi i është përgjigjur vetë Braçe, i cili ka shkruar se ka një të vërtetë në postimin e Berishës. Brace njofton se po ushtron kontroll në të gjithë vendin,…
Lajmet Media Politikë
Flori Mumajesi eksperimenton me një profesion të ri
Flori Mumajesi pothuajse gjithmonë qëllon në shenjë me këngët e tij, të cilat kthehen menjëherë në hite. Por siç duket kantautori ka vendosur që të eksperimentojë edhe me një profesion tjetër, regjinë. Ai ka projektuar klipin e fundit të Brunos, të titulluar “Zoti t’më vrasë” me të cilin duket se ka korrur sukses, pasi videoklipi është pritur mjaft mirë nga publiku. Kujtojmë se para disa ditësh Flori Mumajesi përmes llogarisë së tij…
Lajmet Media Politikë
Flori Mumajesi eksperimenton me një profesion të ri
Flori Mumajesi pothuajse gjithmonë qëllon në shenjë me këngët e tij, të cilat kthehen menjëherë në hite. Por siç duket kantautori ka vendosur që të eksperimentojë edhe me një profesion tjetër, regjinë. Ai ka projektuar klipin e fundit të Brunos, të titulluar “Zoti t’më vrasë” me të cilin duket se ka korrur sukses, pasi videoklipi është pritur mjaft mirë nga publiku. Kujtojmë se para disa ditësh Flori Mumajesi përmes llogarisë së tij…
Lajmet Media Politikë
Flori Mumajesi eksperimenton me një profesion të ri
Flori Mumajesi pothuajse gjithmonë qëllon në shenjë me këngët e tij, të cilat kthehen menjëherë në hite. Por siç duket kantautori ka vendosur që të eksperimentojë edhe me një profesion tjetër, regjinë. Ai ka projektuar klipin e fundit të Brunos, të titulluar “Zoti t’më vrasë” me të cilin duket se ka korrur sukses, pasi videoklipi është pritur mjaft mirë nga publiku. Kujtojmë se para disa ditësh Flori Mumajesi përmes llogarisë së tij…
Lajmet Media Politikë
Flori Mumajesi eksperimenton me një profesion të ri
Flori Mumajesi pothuajse gjithmonë qëllon në shenjë me këngët e tij, të cilat kthehen menjëherë në hite. Por siç duket kantautori ka vendosur që të eksperimentojë edhe me një profesion tjetër, regjinë. Ai ka projektuar klipin e fundit të Brunos, të titulluar “Zoti t’më vrasë” me të cilin duket se ka korrur sukses, pasi videoklipi është pritur mjaft mirë nga publiku. Kujtojmë se para disa ditësh Flori Mumajesi përmes llogarisë së tij…
Lajmet Media Politikë
Flori Mumajesi eksperimenton me një profesion të ri
Flori Mumajesi pothuajse gjithmonë qëllon në shenjë me këngët e tij, të cilat kthehen menjëherë në hite. Por siç duket kantautori ka vendosur që të eksperimentojë edhe me një profesion tjetër, regjinë. Ai ka projektuar klipin e fundit të Brunos, të titulluar “Zoti t’më vrasë” me të cilin duket se ka korrur sukses, pasi videoklipi është pritur mjaft mirë nga publiku. Kujtojmë se para disa ditësh Flori Mumajesi përmes llogarisë së tij…
Lajmet Media Politikë
Flori Mumajesi eksperimenton me një profesion të ri
Flori Mumajesi pothuajse gjithmonë qëllon në shenjë me këngët e tij, të cilat kthehen menjëherë në hite. Por siç duket kantautori ka vendosur që të eksperimentojë edhe me një profesion tjetër, regjinë. Ai ka projektuar klipin e fundit të Brunos, të titulluar “Zoti t’më vrasë” me të cilin duket se ka korrur sukses, pasi videoklipi është pritur mjaft mirë nga publiku. Kujtojmë se para disa ditësh Flori Mumajesi përmes llogarisë së tij…
Lajmet Media Politikë
Flori Mumajesi eksperimenton me një profesion të ri
Flori Mumajesi pothuajse gjithmonë qëllon në shenjë me këngët e tij, të cilat kthehen menjëherë në hite. Por siç duket kantautori ka vendosur që të eksperimentojë edhe me një profesion tjetër, regjinë. Ai ka projektuar klipin e fundit të Brunos, të titulluar “Zoti t’më vrasë” me të cilin duket se ka korrur sukses, pasi videoklipi është pritur mjaft mirë nga publiku. Kujtojmë se para disa ditësh Flori Mumajesi përmes llogarisë së tij…
Lajmet Media Politikë
Basha në Burrel: Këta po ju heqin bukën e gojës, janë kapur duke vjedhur
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është sot i pranishëm në qytetin e Burrelit, në një takim me qytetarë dhe biznesmenë të vegjël në këtë qytet. Basha u ka kërkuar qytetarëve burrelas, që të marrin fatin e tyre në duar dhe të mblidhen më 16 shkurt në protestën e madhe që do të mbahet në Tiranë. Një nga tregtarët i tha Bashës se në Burrel s’ka fuqi blerëse dhe se…
Lajmet Media Politikë
Basha në Burrel: Këta po ju heqin bukën e gojës, janë kapur duke vjedhur
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është sot i pranishëm në qytetin e Burrelit, në një takim me qytetarë dhe biznesmenë të vegjël në këtë qytet. Basha u ka kërkuar qytetarëve burrelas, që të marrin fatin e tyre në duar dhe të mblidhen më 16 shkurt në protestën e madhe që do të mbahet në Tiranë. Një nga tregtarët i tha Bashës se në Burrel s’ka fuqi blerëse dhe se…