3rilindjaere.press

Lajmet Media Politikë
Gjylameti për protestën e opozitës: Janë armiq të betuar të integrimit
Blerina Gjylameti, kryetare e Partisë Socialiste së Tiranës, ka komentuar në një status në profilin e saj në fcb, protestën e sotme të opozitës, duke e quajtur 16 shkurtin “si një copë torte babëzie, që opozita pret ta marrë nëpërmjet shkatërrimit.” “Sjellja e qytetëruar është ajo që i përket Tiranës dhe mbarë Shqipërisë. Imazhi ynë nuk është rrëmuja dhe dhuna. Shqiptarët kanë kohë që i kanë larë duart nga gënjeshtra…
Lajmet Media Politikë
Moti/ Si do të vazhdojnë të luhaten temperaturat sot në gjithë vendin
Edhe sot moti në të gjithë vendin do të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Luhatjet më të dukshme do të jenë në ekstremin verior dhe përgjatë kufirit lindor ku pritet të kemi edhe reshje të izoluara dëbore. Sipas Meteoalb, pasditja dhe nata do të sjellin përmirësim të kushteve atmosferike ku moti i kthjellët dhe i ftohtë do të dominojnë përgjithësisht në të gjithë territorin. Ndërsa përsa i përket…
Lajmet Media Politikë
Moti/ Si do të vazhdojnë të luhaten temperaturat sot në gjithë vendin
Edhe sot moti në të gjithë vendin do të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Luhatjet më të dukshme do të jenë në ekstremin verior dhe përgjatë kufirit lindor ku pritet të kemi edhe reshje të izoluara dëbore. Sipas Meteoalb, pasditja dhe nata do të sjellin përmirësim të kushteve atmosferike ku moti i kthjellët dhe i ftohtë do të dominojnë përgjithësisht në të gjithë territorin. Ndërsa përsa i përket…
Lajmet Media Politikë
Moti/ Si do të vazhdojnë të luhaten temperaturat sot në gjithë vendin
Edhe sot moti në të gjithë vendin do të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Luhatjet më të dukshme do të jenë në ekstremin verior dhe përgjatë kufirit lindor ku pritet të kemi edhe reshje të izoluara dëbore. Sipas Meteoalb, pasditja dhe nata do të sjellin përmirësim të kushteve atmosferike ku moti i kthjellët dhe i ftohtë do të dominojnë përgjithësisht në të gjithë territorin. Ndërsa përsa i përket…
Lajmet Media Politikë
Moti/ Si do të vazhdojnë të luhaten temperaturat sot në gjithë vendin
Edhe sot moti në të gjithë vendin do të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Luhatjet më të dukshme do të jenë në ekstremin verior dhe përgjatë kufirit lindor ku pritet të kemi edhe reshje të izoluara dëbore. Sipas Meteoalb, pasditja dhe nata do të sjellin përmirësim të kushteve atmosferike ku moti i kthjellët dhe i ftohtë do të dominojnë përgjithësisht në të gjithë territorin. Ndërsa përsa i përket…
Lajmet Media Politikë
Moti/ Si do të ndryshojnë reshjet sot nga veriu në jug
Moti sot do të vazhdojë të jetë nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme, që do të ndikojnë në vranësira dhe shira në të gjithë territorin, por që më të dukshme do të paraqiten në jug dhe juglindje të vendit. Sipas Meteoalb, pjesa e dytë e ditës do të sjellë përmirësim gradual të motit duke rikthyer edhe njëherë kthjellimet në veri dhe në qendër të vendit. Përjashtim do të bëjnë…
Lajmet Media Politikë
Moti/ Si do të ndryshojnë reshjet sot nga veriu në jug
Moti sot do të vazhdojë të jetë nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme, që do të ndikojnë në vranësira dhe shira në të gjithë territorin, por që më të dukshme do të paraqiten në jug dhe juglindje të vendit. Sipas Meteoalb, pjesa e dytë e ditës do të sjellë përmirësim gradual të motit duke rikthyer edhe njëherë kthjellimet në veri dhe në qendër të vendit. Përjashtim do të bëjnë…
Lajmet Media Politikë
Moti/ Si do të ndryshojnë reshjet sot nga veriu në jug
Moti sot do të vazhdojë të jetë nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme, që do të ndikojnë në vranësira dhe shira në të gjithë territorin, por që më të dukshme do të paraqiten në jug dhe juglindje të vendit. Sipas Meteoalb, pjesa e dytë e ditës do të sjellë përmirësim gradual të motit duke rikthyer edhe njëherë kthjellimet në veri dhe në qendër të vendit. Përjashtim do të bëjnë…
Lajmet Media Politikë
Moti/ Si do të ndryshojnë reshjet sot nga veriu në jug
Moti sot do të vazhdojë të jetë nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme, që do të ndikojnë në vranësira dhe shira në të gjithë territorin, por që më të dukshme do të paraqiten në jug dhe juglindje të vendit. Sipas Meteoalb, pjesa e dytë e ditës do të sjellë përmirësim gradual të motit duke rikthyer edhe njëherë kthjellimet në veri dhe në qendër të vendit. Përjashtim do të bëjnë…
Lajmet Media Politikë
Moti/ Si do të ndryshojnë reshjet sot nga veriu në jug
Moti sot do të vazhdojë të jetë nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme, që do të ndikojnë në vranësira dhe shira në të gjithë territorin, por që më të dukshme do të paraqiten në jug dhe juglindje të vendit. Sipas Meteoalb, pjesa e dytë e ditës do të sjellë përmirësim gradual të motit duke rikthyer edhe njëherë kthjellimet në veri dhe në qendër të vendit. Përjashtim do të bëjnë…
Lajmet Media Politikë
Fotolajm/ Habit deputetja, shkon në parlament me gjinjtë zbuluar
Një politikane në Brazil ka çuditur jo pak, ndërsa ka shkuar në parlament me dekoltenë fare të zbuluar, ku i dukeshin format e gjoksit. Deputetja e bëri këtë performancë gjatë betimit në parlament Paulinja Da Silva, nënë e dy fëmijëve, tha se kishte dalë dyqave për të blerë diçka dhe ky fustan i ishte dukur më i përshtatshmi. Gazetat e quajtën ekspozenë e deputetes si “Gjinjtë e trazirave”, në vendin…
Lajmet Media Politikë
PARIS-SOIR (1938) / Kontesha Geraldinë pritje madhështore në Shqipëri
Nga Aurenc Bebja*, Francë – 9 Shkurt 2019  “Paris-soir” ka botuar, të shtunën e 5 shkurtit 1938, dy fotografi të rralla të mbretëreshës Geraldinë dhe mbretit Zog, asokohe të fejuar, të cilat, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, i ka sjellë për publikun shqiptar :  Në Tiranë, kontesha hungareze Geraldina Apponyi, e fejuara e mbretit Zog të Shqipërisë, u prit në mënyrë madhështore nga populli i saj i ardhshëm.  Vajza…
Lajmet Media Politikë
PARIS-SOIR (1938) / Kontesha Geraldinë pritje madhështore në Shqipëri
Nga Aurenc Bebja*, Francë – 9 Shkurt 2019  “Paris-soir” ka botuar, të shtunën e 5 shkurtit 1938, dy fotografi të rralla të mbretëreshës Geraldinë dhe mbretit Zog, asokohe të fejuar, të cilat, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, i ka sjellë për publikun shqiptar :  Në Tiranë, kontesha hungareze Geraldina Apponyi, e fejuara e mbretit Zog të Shqipërisë, u prit në mënyrë madhështore nga populli i saj i ardhshëm.  Vajza…
Lajmet Media Politikë
E fundit/ Makina del nga rruga, përplaset me shtyllën e ndriçimit
Një aksident i çuditshëm ka ndodhur pak minuta më parë në hyrje të rrugës “Hoxha Tahsim” në Tiranë. Një automjet ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një shtyllë ndriçimi, në krah të një dyqani të njohur optike. Deri më tani nuk raportohen për persona të lënduar në këtë ngjarje, ndërsa makina që duket e një marke luksoze, ka pësuar dëmtime të shumta në pjesën e përparme. Nga dinamika…
Lajmet Media Politikë
Parashikimi/ Si do të luhaten temperaturat sot nga paraditja në mbrëmje
Moti sot do të jetë i kthjellët në të gjithë vendin, por do të përshkohet nga masat ajrore të qëndrueshme por të ftohta. Sipas Meteoalb herëpashere do të ketë kalime vranësirash të lehta, që do të jenë më të dukshme në zonat jugore-juglindore por pa u shoqëruar me reshje. Përsa i përket pasdites dhe mbrëmes, moti do të mbetet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin. Sipas…
Lajmet Media Politikë
Parashikimi i motit/ Si do të luhaten temperaturat sot në të gjithë vendin
Pas ditëve gri me vranësira të shpeshta, moti sot do të jetë i kthjellët dhe me vranësira të lehta që do të dominojnë në bregdet dhe në zona të ulta. Por sipas Meteoalb vranësira të shpeshta do të paraqiten edhe në zonët juglindore duke rrezikuar reshje të dobëta shiu dhe dëbore gjatë mëngjesit. Pasditja dhe mbrëmja parashikohen që të mbetën me kthjellime dhe vranësira të herëpashershme në të gjithë Shqipërinë.…
Lajmet Media Politikë
Parashikimi i motit/ Si do të luhaten temperaturat sot në të gjithë vendin
Pas ditëve gri me vranësira të shpeshta, moti sot do të jetë i kthjellët dhe me vranësira të lehta që do të dominojnë në bregdet dhe në zona të ulta. Por sipas Meteoalb vranësira të shpeshta do të paraqiten edhe në zonët juglindore duke rrezikuar reshje të dobëta shiu dhe dëbore gjatë mëngjesit. Pasditja dhe mbrëmja parashikohen që të mbetën me kthjellime dhe vranësira të herëpashershme në të gjithë Shqipërinë.…
Lajmet Media Politikë
Parashikimi i motit/ Si do të variojnë temperaturat nga mëngjesi në darkë
Moti sot në të gjithë vendin do të vazhdojë të kushtëzohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta që do të shoqërojnë të gjithë paraditen/ Sipas Meteoalb, në mesditë do të ketë shtim të vranësirave kryesisht në zonat juglindore dhe lindore, ku do të ketë gjenerim të reshjeve të pakta të shiut dhe dëborës. Nata pritet të ketë një përmirësim gradual të kushteve atmosferike, ku përgjithësisht kthjellimet do të vazhdojnë të…
Lajmet Media Politikë
A është gazetarja Klodiana Lala person në hetim?Çfarë thonë Krimet e Rënda
Prokuroria e Krimeve të Rënda, ka dalë së fundmi në një deklaratë për shtyp, duke mohuar faktin që Lala është një person në hetim për “Zbulimin e akteve dhe të dhënave sekrete”. Prokuroria shprehet në deklaratë se: “se gazetarja Klodiana Lala nuk është person nën hetim në këtë procedim penal dhe nuk është duke u hetuar nga ky organ procedues. Hetimet janë duke u kryer në lidhje me veprimet dhe…
Lajmet Media Politikë
Projekti i “Unazës së Re”, Balluku: “Do përmirësohet, por nuk do anulohet”
Ministrja e Energjitikës, Belinda Balluku, ka dalë pak minuta më parë në një deklaratë për mediat, ku ka folur për Projektin e Unazës së Re. Balluku tha se projekti do të përmirësohet por nuk do të anulohet. “Procesi i shpronësimeve është sipas ligjit. Familjet në mes të katër rrugëve qoftë edhe kur nuk e kanë një dokument nuk do ti lëmë. Loti  i tretë do të ketë tryezë me specialistë…