Arben Bilalirilindjaere.press

Lajmet Media Politikë
Vrasja e ish-policit, provat e reja që kanë në dorë hetuesit
Hetimet për vrasjen e ish-policit Arben Bilali në 30 Janar në Tiranë, duket se kanë ecur mirë. Autoritetet kanë krijuar identikitin e dy personave që morën pjesë në atentat, pasi në duar kanë gjurmët e ADN-së dhe të gishtave të gjetura në makinën që u përdor në vrasjen e 50-vjecarit. Paraprakisht thuhet se autorët e dyshuar janë persona me precedentë penalë. Po ashtu, hetuesit kanë zbuluar nga kamerat e sigurisë…
Lajmet Media Politikë
Vrasja e ish-policit, provat e reja që kanë në dorë hetuesit
Hetimet për vrasjen e ish-policit Arben Bilali në 30 Janar në Tiranë, duket se kanë ecur mirë. Autoritetet kanë krijuar identikitin e dy personave që morën pjesë në atentat, pasi në duar kanë gjurmët e ADN-së dhe të gishtave të gjetura në makinën që u përdor në vrasjen e 50-vjecarit. Paraprakisht thuhet se autorët e dyshuar janë persona me precedentë penalë. Po ashtu, hetuesit kanë zbuluar nga kamerat e sigurisë…
Lajmet Media Politikë
Vrasja e ish-policit, provat e reja që kanë në dorë hetuesit
Hetimet për vrasjen e ish-policit Arben Bilali në 30 Janar në Tiranë, duket se kanë ecur mirë. Autoritetet kanë krijuar identikitin e dy personave që morën pjesë në atentat, pasi në duar kanë gjurmët e ADN-së dhe të gishtave të gjetura në makinën që u përdor në vrasjen e 50-vjecarit. Paraprakisht thuhet se autorët e dyshuar janë persona me precedentë penalë. Po ashtu, hetuesit kanë zbuluar nga kamerat e sigurisë…
Lajmet Media Politikë
Vrasja e ish-policit, provat e reja që kanë në dorë hetuesit
Hetimet për vrasjen e ish-policit Arben Bilali në 30 Janar në Tiranë, duket se kanë ecur mirë. Autoritetet kanë krijuar identikitin e dy personave që morën pjesë në atentat, pasi në duar kanë gjurmët e ADN-së dhe të gishtave të gjetura në makinën që u përdor në vrasjen e 50-vjecarit. Paraprakisht thuhet se autorët e dyshuar janë persona me precedentë penalë. Po ashtu, hetuesit kanë zbuluar nga kamerat e sigurisë…
Lajmet Media Politikë
Vrasja e ish-policit, provat e reja që kanë në dorë hetuesit
Hetimet për vrasjen e ish-policit Arben Bilali në 30 Janar në Tiranë, duket se kanë ecur mirë. Autoritetet kanë krijuar identikitin e dy personave që morën pjesë në atentat, pasi në duar kanë gjurmët e ADN-së dhe të gishtave të gjetura në makinën që u përdor në vrasjen e 50-vjecarit. Paraprakisht thuhet se autorët e dyshuar janë persona me precedentë penalë. Po ashtu, hetuesit kanë zbuluar nga kamerat e sigurisë…
Lajmet Media Politikë
Vrasja e ish-policit, provat e reja që kanë në dorë hetuesit
Hetimet për vrasjen e ish-policit Arben Bilali në 30 Janar në Tiranë, duket se kanë ecur mirë. Autoritetet kanë krijuar identikitin e dy personave që morën pjesë në atentat, pasi në duar kanë gjurmët e ADN-së dhe të gishtave të gjetura në makinën që u përdor në vrasjen e 50-vjecarit. Paraprakisht thuhet se autorët e dyshuar janë persona me precedentë penalë. Po ashtu, hetuesit kanë zbuluar nga kamerat e sigurisë…
Lajmet Media Politikë
Vrasja e ish-policit, provat e reja që kanë në dorë hetuesit
Hetimet për vrasjen e ish-policit Arben Bilali në 30 Janar në Tiranë, duket se kanë ecur mirë. Autoritetet kanë krijuar identikitin e dy personave që morën pjesë në atentat, pasi në duar kanë gjurmët e ADN-së dhe të gishtave të gjetura në makinën që u përdor në vrasjen e 50-vjecarit. Paraprakisht thuhet se autorët e dyshuar janë persona me precedentë penalë. Po ashtu, hetuesit kanë zbuluar nga kamerat e sigurisë…
Lajmet Media Politikë
Vrasja e ish-policit, provat e reja që kanë në dorë hetuesit
Hetimet për vrasjen e ish-policit Arben Bilali në 30 Janar në Tiranë, duket se kanë ecur mirë. Autoritetet kanë krijuar identikitin e dy personave që morën pjesë në atentat, pasi në duar kanë gjurmët e ADN-së dhe të gishtave të gjetura në makinën që u përdor në vrasjen e 50-vjecarit. Paraprakisht thuhet se autorët e dyshuar janë persona me precedentë penalë. Po ashtu, hetuesit kanë zbuluar nga kamerat e sigurisë…
Lajmet Media Politikë
Vrasja e ish-policit, provat e reja që kanë në dorë hetuesit
Hetimet për vrasjen e ish-policit Arben Bilali në 30 Janar në Tiranë, duket se kanë ecur mirë. Autoritetet kanë krijuar identikitin e dy personave që morën pjesë në atentat, pasi në duar kanë gjurmët e ADN-së dhe të gishtave të gjetura në makinën që u përdor në vrasjen e 50-vjecarit. Paraprakisht thuhet se autorët e dyshuar janë persona me precedentë penalë. Po ashtu, hetuesit kanë zbuluar nga kamerat e sigurisë…
Lajmet Media Politikë
Vrasja e ish-policit, provat e reja që kanë në dorë hetuesit
Hetimet për vrasjen e ish-policit Arben Bilali në 30 Janar në Tiranë, duket se kanë ecur mirë. Autoritetet kanë krijuar identikitin e dy personave që morën pjesë në atentat, pasi në duar kanë gjurmët e ADN-së dhe të gishtave të gjetura në makinën që u përdor në vrasjen e 50-vjecarit. Paraprakisht thuhet se autorët e dyshuar janë persona me precedentë penalë. Po ashtu, hetuesit kanë zbuluar nga kamerat e sigurisë…
Lajmet Media Politikë
Vrasja e ish-policit, provat e reja që kanë në dorë hetuesit
Hetimet për vrasjen e ish-policit Arben Bilali në 30 Janar në Tiranë, duket se kanë ecur mirë. Autoritetet kanë krijuar identikitin e dy personave që morën pjesë në atentat, pasi në duar kanë gjurmët e ADN-së dhe të gishtave të gjetura në makinën që u përdor në vrasjen e 50-vjecarit. Paraprakisht thuhet se autorët e dyshuar janë persona me precedentë penalë. Po ashtu, hetuesit kanë zbuluar nga kamerat e sigurisë…
Lajmet Media Politikë
Atentati i Arben Bilalit, gjenden maskat dhe armët e autorëve
Personat që qëllojnë mbi Arben Bilalin nga makina e zezë me targa të huaja, kanë qenë të maskuar. Dy maskat e tyre dhe armët e krimit, dy automatikë të modifikuar kishin lënë në makinën që policia gjeti të braktisur në një kodër në Mjull Bathore. Në mjet janë gjetur shenja gishtash, që policia beson se janë të atentatorëve. Makina me targa të huaja false rezulton të jetë vjedhur në Kosovë.…
Lajmet Media Politikë
Gjendet makina e vrasesve, prova e vetme per ekzekutimin e Arben Bilalit
Një automjet “Mercedes Benz CLS” që dyshohet se u përdor për realizimin e vrasjes së Arben Bilalit duket se është aktualisht e vetmja provë për krimin ndaj ish-policit. Kështu bën me dije BW, që njofton se vetëm pak orë pas ngjarjes, më 30 janar në periferi të Tiranës në zonën e quajtur Mjull-Bathore është gjetur mjeti që mendohet se u përdor nga autorët ë momentin e krimit. Sikurse është bërë…
Lajmet Media Politikë
Gjendet makina e vrasesve, prova e vetme per ekzekutimin e Arben Bilalit
Një automjet “Mercedes Benz CLS” që dyshohet se u përdor për realizimin e vrasjes së Arben Bilalit duket se është aktualisht e vetmja provë për krimin ndaj ish-policit. Kështu bën me dije BW, që njofton se vetëm pak orë pas ngjarjes, më 30 janar në periferi të Tiranës në zonën e quajtur Mjull-Bathore është gjetur mjeti që mendohet se u përdor nga autorët ë momentin e krimit. Sikurse është bërë…
Lajmet Media Politikë
Gjendet makina e vrasësve të ish-policit, ku e kishin braktisur autorët
Pa u mbushur një javë nga ekzekutimi mafioz i ish-policit Arben Bilalit, policia bën me dije se ka gjetur makinën e atentatorëve Sipas Policisë automjeti “Mercedes Benz CLS” u gjet i braktisur disa orë pas vrasjes në periferi të Tiranës, jo shumë larg zonës së Selitës ku ndodhi krimi. Por nuk dihet pse Policia e ka mbajtur të fshehur këtë fakt deri sot. Dyshohet se autorët ta kenë braktisur makinën…
Lajmet Media Politikë
Video/ Shikoni se si u ekzekutua ish-polici në derën e shtëpisë
Top-Channel ka transmetuar në mbrëmje momentet e fundit të jetës së ish policit, Arben Bilali. Siç shikohet në videon e marrë nga kamerat e sigurisë, Bilali zbret nga makina më të cilën udhëtonte. Ai mban në kokë një kapele. Atentatorët i vijnë nga pas me makinë dhe e qëllojnë me breshëri automatiku dhe më pas largohen. Nga pamjet duken sikur atentatorët i kanë folur në emër, pasi Bilali kthen kokën…
Lajmet Media Politikë
Vrasja e ish-policit, hetimet zbulojnë një kamera të dyshimtë pa pronar
Vrasja e ish-policit, autorët kishin instaluar kamera në rrugë Zbardhen të tjera detaje në lidhje me vrasjen e ish-policit, Arben Bilali, tri ditë më parë në zonën e Selitës. Policia ka bërë sekuestrimin e të gjitha kamerave të vendosura në rrugicën ku u krye krimi. Por ajo që ka bërë përshtypje te grupi hetues është një kamera e cila deri më tani nuk ka pronar. Kjo ka lindur dyshimin te…
Lajmet Media Politikë
Ekzekutimi i Bilalit, merret në pyetje A.Xhabafti: Isha për drekë me miqtë
Grupi hetimor ka mbledhur të dhëna dhe dëshmi për atentatin mafioz të ditës së djeshme në Tiranë, ku mbeti i vrarë 50- vjeçari Arben Bilali, ish-efektiv policie. Kamerat e shumta të sigurisë dhe dëshmitë kanë ndihmuar policinë të zbardhë gjithë dinamikën dhe të identifikojë mjetin me të cilin u krye atentati, një Mercedes Benz, ngjyrë blu me targa false AA 757 RV. Këto targa i përkasin një mjeti Fiat Punto,…
Lajmet Media Politikë
Bilali kishte marrë masa ekstreme mbrojtje, atentatorët e ndoqën disa ditë
Të tjera detaje janë mësuar nga atentati mafioz që u krye dje në Tiranë. Arben Bilali kishte marrë masa ekstreme mbrojtje por atentatorët kishin ndjekur çdo lëvizje të tij. Vrasja ndodhi dje në mesditë në zonën e Selitës. Ai u qëllua në fund të rrugës “Safer Konda”, ndërsa ndjeka kishte vijuar nga rruga “Vasil Shanto” deri tek shtëpia e tij, duke e qëlluar me 15 plumba.Ekzekutimi i tipit mafioz ndaj…
Lajmet Media Politikë
Dinamika/Nga “Vasil Shanto” te banesa, si e ndoqën atentatorët ish-policin
Janë zbuluar detaje të reja në lidhje me vrasjen e djeshme të 50 vjeçarit, Arben Bilali ish polic, pranë zonës së Selitës në Tiranës. Sipas dinamikës së ngjarjes së ngritur nga grupi hetimor, Arben Bilali ishte pasagjer në një makinë tip “Golf 4”, kur një makinë tip “Benz” e ndoqi nga pas. Makina e filloi ndjekjen që prej shkollës “Vasil Shanto deri në rrugën “Daniel Ndreka”. Atentatorët kanë pritur momentin…