balilirilindjaere.press

Lajmet Media Politikë
Berisha:Shefi i Rendit u kap në Greqi me 1 ton drogë, ja lidhja me Balilin
Ish-Kryeministri Sali Berisha, duke publikuar mesazhin e “qytetarit dixhital” shkruan se është zbuluar një tjetër implikim i Klemend Balilit me trafikun e drogës. Referuar mesazhit të qytetarit, Berisha thotë se Rama është peng i policisë greke”. Statusi i Berishës Denoncohen lidhje të reja të Eskobarit me Ediskobarin!Rama peng i policise greke!Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.Mirembrema doktor! Dua te ndaj me ju informacione konkrete per baronin e droges Kelmend Balili,me lidhjet…
Lajmet Media Politikë
A do ta pranojë Balili fajin, për të ulur dënimin?Ja si përgjigjet avokati
Avokati i Klement Balilit në studion e emisionit “Opinion” ka deklaruar se ata ende nuk kanë vendosur nëse do të kërkojnë gjykim të shkurtuar për çështjen. I pyetur nga drejtuesi i emisionit se çfarë parashikonte ky gjykim i shkurtuar, avokati Sollaku tha se gjykimi i shkurtuar parashikon një pranim paraprak të fajit duke përfituar 1 të tretën e dënimit. “Por në rastin konkret nuk ka asnjë provë fajësie”, tha Sollaku.…
Lajmet Media Politikë
Video/A është takuar me Ilir Metën? Ja çfarë thotë Klement Balili
“Nuk jam takuar me Ilir Metën. Pjesëtarët e familjes po”. Kështu është shprehur Klement Balili në një intervistë dhënë gazetarit Artan Hoxha një ditë para dorëzimit të tij në polici. I pyetur për marrëdhëniet me Ilir Metën, edhe për faktin se Klement Balili ka qenë Drejtor i Transportit të Sarandës nga LSI, Balili ka mohuar të jetë takuar personalisht me kryetarin e LSI te asaj kohe, qoftë kjo edhe gjatë…
Lajmet Media Politikë
Lidhje me politikën? Ja çfarë i tha Balili, gazetares
Gjatë kohës që gjyqtarja Miliana Muça u tërhoq për të marrë vendimin për masën e sigurisë për Klement Balilin, ky i fundit ka shkëmbyer disa batuta dhe ka mundur të flasë me gazetarët që ndodheshin aty edhe pse ndodhej brenda kafazit të xhamit. Gazetarja Klodiana Lala se e ka pyetur nëse ka materiale kompromentuese për zyrtarë të lartë siç është folur. “Nuk disponoj asnjë provë të tillë”, ka thënë Balili.…
Lajmet Media Politikë
Çfarë pritet të ndodhë sot me Balilin në Gjykatën e Krimeve të Rënda
Klement Balili do të dalë sot para gjykatës së Krimeve të Rënda në kryeqytet. Seanca për verifikimin e masës së sigurisë dhe kushteve të ndalimit do të zhvillohet në orën 14:00. Gjyqtarja Miliana Muça pritet që të vendosë masën burg pa afat për “Escobarin e Ballkanit”, i cili shumë shpejt do të përballet me akuzat, pasi dosja është dërguar në gjykatën e Krimeve të Rënda për gjykim. Prokuroria e Krimeve…
Lajmet Media Politikë
Video/Balili rrëfehet për 600 kg hashash që akuzohet
Vetëm një ditë përpara dorëzimit, Klement Balili ka dhënë një intervistë për gazetarin Artan Hoxha. Në këtë intervistë të publikuar nga A1 Report, i ashtuquajturi “Eskobar i Ballkanit” ka rrëfyer pozicionin e tij përballë akuzave të ngritura nga shteti grek. Njëkohësisht Balili ka rrëfyer edhe arsyen se përse vendosi të dorëzohej pikërisht tani, ndërsa ka thënë se vendim lidhej pikërisht me plotësimin e dosjes së tij dhe mënyrën se si…
Lajmet Media Politikë
Dorëzimi i Balilit, ish-drejtuesi: Policia u soll si togë shoqërimi
Emri Vata, një ndër drejtuesit e policisë së shtetit në qeverisjen e Berishës ka reaguar për mënyrën se si u dorëzua Klement Balili në polici. Ai gjithashtu ka drejtuar operacionin e vitit 2006, kur Balili u arrestua së bashku me dy policë të Komisariatit të Sarandës, gjatë një tentative për trafikimin e një sasie prej 750 kg kanabis drejt Greqisë. Ish-drejtuesi i lartë i Policisë, Emri Vata në një prononcim…
Lajmet Media Politikë
Foto Galeri/ Shpërthejnë memet në rrjet për Balilin dhe politikën
Dorëzimi i të shumëkërkuarit Kelmend Balili, i quajtur nga grekët edhe si “Escobari i Ballkanit”, ka sjellë një sërë reagimesh, si nga politika ashtu edhe nga qytetarët. Qytetarët pas dorëzimit të tij, për të cilin Policia e Shtetit dhe Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj thanë se janë dashur negociata të shumta, nuk i kanë kursyer ‘memet’ lidhur me Balilin.
Lajmet Media Politikë
Hidhet shorti, caktohet gjyqtarja që do vlerësojë dosjen “Balili”
Klement Balili i etiketuar nga media si “Eskobari i Ballkanit” është që prej ditësh së djeshme në qeli. Ai iu dorëzua drejtësisë në ditën kur prokuroria për Krimet e Rënda mbylli hetimet për të dhe çoi dosjen në gjykatë. Sot në mëngjes u hodh shorti elektronik që përcaktoi Miliana Muçën, si gjyqtaren paraprake të dosjes “Balili”. Gjyqtari paraprak do të vendosë nëse shqyrtimi ndaj dosjes “Balili” do të vijojë me…
Lajmet Media Politikë
Gazetari hedh dyshime:Balili u dorëzua për Santa Quaranta-n. Ja sa dënohet
Klement Balili mund të qendrojnë në burg për 5 vjet. Kështu shkruan gazetari i kronikës, Flamur Vezaj në një status në facebook. Ai hedh dyshime se Balili nuk u dorëzua se u dorëzua dosja në gjykatë (pretendimi i avokatit), por se mund të ketë marrëveshje për lirimin nga sekuestro të resortit “Santa Quaranta”. Statusi i plotë i Flamur Vezajt Çudirat vazhdojne, tjetri dorezohet e Policia e quan suksese arrestimin! Per…
Lajmet Media Politikë
Gazetari i kronikës: Ja pse Klement Balili ka mbështetje në zonë
Gazetari Armand Bajrami, të martën, ka folur për influencën e familjes Balili në zonën e Delvinës. Bajrami në studion e emisionin “Opinion” tregoi se sipas një informacioni të dhënë nga i vëllai i Klement Balilit, në të gjtha bizneset e familjes së tyre, janë të punësuar rreth 1200 persona. Ai tha se në një studio televizive, i vëllai i Balilit i kishte konfirmuar se në të gjitha bizneset që zotëron…
Lajmet Media Politikë
Gazetari Artan Hoxha publikon fotot, ja si ka ndryshuar Klement Balili
Arratia e Klement Balilit ka zgjatur plot 2 vjet e 8 muaj. Njëriu i etiketuar nga mediat greke si “Eskobari i Ballkanit” është vetëdorëzuar në polici për t’u përballur me drejtësinë. Gazetari Artan Hoxha, i cili ka realizuar edhe një intervistë me të, ka publikuar në Facebook foto me Klement Balilin. Siç shihet në foto, Balili ka ndryshuar pothuajse komplet pamjen e jashtme. Dukshëm ai është dobësuar shumë, duke humbur…
Lajmet Media Politikë
Balili, Lleshaj: Opozitarët përqeshin, ndërsa partnerët duartrokasin
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka reaguar ndaj akuzave të opozitës lidhur me dorëzimin në polici të Klement Balilit. Në një postim në twitter, Lleshaj shprehet: “Për ata që janë hutuar nga arrestimi i Balilit dhe mundohen të hutojnë të tjerë: Mirëkuptim për mizën nën kësulë, por Balili ka llogari të hapura jo vetëm me drejtësinë shqiptare, po edhe atë të vendeve të tjera SHBA dhe BE”. Sa keq, vijon më…
Lajmet Media Politikë
Ambasadori i BE reagon për çështjen Balili
Luigi Soreca, ambasadori i BE ka komentuar çështjen Balili. Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se kjo përfaqëson një zhvillim të rëndësishëm në luftën kundër bandave kriminale në Shqipëri. “Klement Balili nën arrest nga Policia e Shtetit përfaqëson një zhvillim të rëndësishëm në luftën kundër bandave kriminale në Shqipëri. Lufta kundër krimit të ogranizuar dhe drogës është prioritet kryesor i Bashkimit Europian për anëtarësimin e Shqipërsë në BE.”
Lajmet Media Politikë
Berisha: Betejë e madhe për videot e orgjive në ‘Santa Quaranta’
Ish-Kryeministri Sali Berisha ishte i pari që dha lajmin për dorëzimin e Klement Balilit paraditen e sotme. Ndërsa tashmë Berisha shkruan se Balili po mban peng Ramën dhe ministrat. Edhe herë të tjera në media kanë qarkulluar lajme për frekuentimin e resortit në Sarandë nga personalitete të njohura. Por Berisha shkon më tej, teksa deklaron se Klement Balili ka videot e orgjive në këtë resort pronë e familjes Balili.“Balili u…
Lajmet Media Politikë
Video/ Rrëfehet gazetari Artan Hoxha: Si e takova natën Balilin e fshehur
Klement Balili do të shfaqet  nesër në mbrëmje në një  intervistë televizive për herë të parë pas arratisjes së gjatë dhe vetëdorëzimi mëngjesin e sotëm në Polici. I ashtëquajturi “Eksobari I Ballkanit” do rrëfehet në një intervistë  me gazetarin e Report Tv, Artan Hoxha, në emision “Repolitix” Nga studio e lajmeve të Report Tv, Hoxha ka treguar se si Balili u dorëzua të Policia dhe kushtet që ai ka vendosur.…
Lajmet Media Politikë
PD: Balili si Tahiri, dorëzim i kontrolluar, çlirim nga akuzat për droge
Partia Demokratike në deklaratë zyrtare për mediat tha se skema e Balilit është e ngjashme me atë të Saimir Tahiri. Që do të thotë dorëzim i kontrolluar, hetim sipërfaqësor dhe në fund lirim nga akuzat e rëndë për drogë. Deklarata e Edi Palokës nga selia e PD-së Shoqërimi i Klement Balilit në qeli nuk është një hap i madh kundër krimit, por dorëzim i kontrolluar dhe i menaxhuar i Eskobarit…
Lajmet Media Politikë
Detaje/ Ja ku ndodhet tani Klement Balili
I etiketuar si ‘Eskobari i Ballkanit’, Klement Balili është vetëdorëzuar sot në polici. Burimet thanë se Balili është vetëdorëzuar rrugës, mes Delvinës dhe Finiqit. Ai shoqërohej nga nipi i tij Rigels Balili. Burimet thanë gjithashtu se Klement Balili është aktualisht në komisariatin nr. 6 të Tiranës. “BalkanWeb” raporton se Balili u vetëdorëzua sot në orën 8:45 mes Delvinës dhe Finiqit, ndërsa gjithçka u bë në prani të drejtorit të Policisë…
Lajmet Media Politikë
Vetëdorëzimi i Balilit/Paloka: Ramës i duhej një sukses, Balili ishte gati
Numri II i PD, Edi Paloka ka reaguar për vetëdorëzimin në polici të “Eskodarit të Ballkanit”, Klement Balili. Ai e sheh këtë si një orkestrim, duke shkruar se Ramës i duhej një sukses dhe Balili ishte atje, gati…Sipas Palokës, qeveria dhe ministri Lleshaj nuk mund ta shesin si sukses vetëdorëzimin e tij. Statusi i plotë në facebook O qeveri e Lleshit…E ka njoftuar Berisha prej oresh vetedorzimin e Balilit. Lleshi…
Lajmet Media Politikë
“Balili”, Rama: Kazani zien, por është operacion i sofistikuar
Kryeministri Rama ka reaguar ndaj lajmeve në mediat online se Lleshaj e konsideron sukses të policisë vetëdorëzimin e Balilit. Rama e ka hedhur poshtë “vetëdorëzimin”, duke shkruar se është një “operacion i sofistikuar”.KM Twitter: Hahaha çfarë kazani që zien për vetëdorëzim, duke e nxjerrë sikur KB u ndal tek dera e policisë pas një shëtitje në pedonalen e Delvinës🤭 Ky është një nga operacionet më të sofistikuara policore që ka…