elbasanrilindjaere.press

Lajmet Media Politikë
Basha në Elbasan: Të shtunën gjithë populli do i zërë ata në çark si minj
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha takoi banorët e qytetit të Elbasanit. Ai u prit nga qindra qytetarë që i kanë shprehur shqetësimet e tyre kreut të PD-së, ndërsa ky i fundit i ftoi banorët me datë 16 shkurt në protestë. “Kjo është finalja. Në 16 shkurt është finalja. Është i gjithë populli kundër një grupi njerëzish. Janë të gjithë bashkë kundër një grupi. Me në do jenë të gjithë studentët…
Lajmet Media Politikë
Basha në Elbasan: Të shtunën gjithë populli do i zërë ata në çark si minj
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha takoi banorët e qytetit të Elbasanit. Ai u prit nga qindra qytetarë që i kanë shprehur shqetësimet e tyre kreut të PD-së, ndërsa ky i fundit i ftoi banorët me datë 16 shkurt në protestë. “Kjo është finalja. Në 16 shkurt është finalja. Është i gjithë populli kundër një grupi njerëzish. Janë të gjithë bashkë kundër një grupi. Me në do jenë të gjithë studentët…
Lajmet Media Politikë
Basha në Elbasan: Të shtunën gjithë populli do i zërë ata në çark si minj
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha takoi banorët e qytetit të Elbasanit. Ai u prit nga qindra qytetarë që i kanë shprehur shqetësimet e tyre kreut të PD-së, ndërsa ky i fundit i ftoi banorët me datë 16 shkurt në protestë. “Kjo është finalja. Në 16 shkurt është finalja. Është i gjithë populli kundër një grupi njerëzish. Janë të gjithë bashkë kundër një grupi. Me në do jenë të gjithë studentët…
Lajmet Media Politikë
Basha në Elbasan: Të shtunën gjithë populli do i zërë ata në çark si minj
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha takoi banorët e qytetit të Elbasanit. Ai u prit nga qindra qytetarë që i kanë shprehur shqetësimet e tyre kreut të PD-së, ndërsa ky i fundit i ftoi banorët me datë 16 shkurt në protestë. “Kjo është finalja. Në 16 shkurt është finalja. Është i gjithë populli kundër një grupi njerëzish. Janë të gjithë bashkë kundër një grupi. Me në do jenë të gjithë studentët…
Lajmet Media Politikë
Basha në Elbasan: Të shtunën gjithë populli do i zërë ata në çark si minj
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha takoi banorët e qytetit të Elbasanit. Ai u prit nga qindra qytetarë që i kanë shprehur shqetësimet e tyre kreut të PD-së, ndërsa ky i fundit i ftoi banorët me datë 16 shkurt në protestë. “Kjo është finalja. Në 16 shkurt është finalja. Është i gjithë populli kundër një grupi njerëzish. Janë të gjithë bashkë kundër një grupi. Me në do jenë të gjithë studentët…
Lajmet Media Politikë
Basha në Elbasan: Të shtunën gjithë populli do i zërë ata në çark si minj
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha takoi banorët e qytetit të Elbasanit. Ai u prit nga qindra qytetarë që i kanë shprehur shqetësimet e tyre kreut të PD-së, ndërsa ky i fundit i ftoi banorët me datë 16 shkurt në protestë. “Kjo është finalja. Në 16 shkurt është finalja. Është i gjithë populli kundër një grupi njerëzish. Janë të gjithë bashkë kundër një grupi. Me në do jenë të gjithë studentët…
Lajmet Media Politikë
Basha në Elbasan: Të shtunën gjithë populli do i zërë ata në çark si minj
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha takoi banorët e qytetit të Elbasanit. Ai u prit nga qindra qytetarë që i kanë shprehur shqetësimet e tyre kreut të PD-së, ndërsa ky i fundit i ftoi banorët me datë 16 shkurt në protestë. “Kjo është finalja. Në 16 shkurt është finalja. Është i gjithë populli kundër një grupi njerëzish. Janë të gjithë bashkë kundër një grupi. Me në do jenë të gjithë studentët…
Lajmet Media Politikë
Fshihet gjendja alarmante e gripit të derrit, Berisha denoncon
Përmes qytetarit dixhital, ish- Kryeministri Sali Berisha publikon në FB informacione lidhur me gripin e derrit. Sipas denoncimit ardhur në adresë të tij, situata në qytetin e Elbasanit duket alarmante, ndërkohë që autoritetet e mbajnë të fshehtë ngjarjen. Denoncuesi shkruan ndër të tjera, se problematike veçanërisht është gjendja në spitalin psikiatrik, ku duket se janë të paktën 20 persona të prekur dhe njëkohësisht rrezikohet shëndeti edhe ui atyre që punojnë…
Lajmet Media Politikë
Protesta në Elbasan/Banorët: Ndjehemi të braktisur, po varfërohemi
Në qytetin e Elbasanit banorët kanë dalë të protestojnë, duke bllokuar kështu rrugën në Papër. Protestës i janë bashkuar edhe banorët e zonave rurale dhe bashkitë e tjera të qarkut. Banorët mbanin pankarta në dorë ku kërkonin punë dhe uljen e çmimit të energjisë, raporton Balkanweb. Ata shprehen se janë në gjendje të vështirë ekonomike dhe se qeveria nuk ka mbajtur asnjë nga premtimet e bëra. Në protestë ndodhet edhe…
Lajmet Media Politikë
Kapet me minë me telekomandë dhe 7 kg drogë, një i arrestuar në Elbasan
Policia e Elbasanit ka finalizuar operacionin “Zaranika”, në fund të së cilit ka sekuestruar lëndë narkotike dhe minë me telekomandë si dhe ka arrestuar shtetasin  që i posedonte me inicialet A.R. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme pas informacioneve të marra në rrugë operative, i kanë gjetur shtetasit 1 minë me telekomandë, si dhe rreth 7 kg lëndë narkotike e llojit kanabis, të cilat u sekuestruan në…
Lajmet Media Politikë
Militantë të PS bashkohen me protestën e opozitës në Elbasan
Qindra qytetarë protestuan sot në qytetin e Elbasanit, të shoqëruar nga deputetët demokratë Luçio Boçi, dhe Endri Hasa, të cilët i bënë thirrje qytetarëve të Elbasanit të bashkohen në protestën e madhe me 16 shkurt në Tiranë. Protestuesit marshuan përmes parkut dhe bulevardit kryesor të qytetit, duke kundërshtuar ndër të tjera dhe betonizimin e Parkut Rinia. Deputetët e PD kanë theksuar se në protestë kishte pjesëmarrje masive të djathtë por edhe…
Lajmet Media Politikë
Aksident, i moshuari në gjendje të rëndë. Dëshmitarët: Ambulanca u vonua
Një i moshuar mbeti i plagosur rëndë pasi u përplas nga makina në qendër të Elbasanit. Ai po ecte me biçikletë në rrugë kur u mor përpara nga mjeti i një kompanie private. Policia ende nuk ka dhënë detaje për shkaqet e aksidentit, por mësohet se i moshuari është në gjendje kritike për jetën. Dëshmitarët në vendin e ngjarjes kanë denoncuar se të plagosurit nuk iu dha ndihma e parë…
Lajmet Media Politikë
Elbasan/ Ky është fshati që ka mbetur pa fëmijë
Fshati Bujqës në Elbasan, është fare pak kilometra larg qytetit dhe arrihet për 15 minuta me makinë. Dikur kjo fushë pjellore dhe e sistemuar, quhej Myzeqeja e Elbasanit. Por tani shumica e tokave nuk mbillen. Pasi nuk ia dolën të jetojnë me bujqësi, banorët iu drejtuan emigrimit në Greqi, Itali, Britani e Gjermani. Ikën, punuan, u kthyen për të ndërtuar shtëpitë e reja dhe ikën sërish. Tashmë në shumë prej…
Lajmet Media Politikë
Emërohet Prefekti i ri i Elbasanit, kandidat i mundshëm për Bashkinë
Gledian Llatja është emëruar sot Prefekt i ri i qarkut të Elbasanit. Për prezantimin e tij kanë shkuar në Elbasan, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, dhe kryetari i grupit parlamentar, Taulant Balla. Emri i Llatjes përflitet si një kandidat i mundshëm për Bashkinë e Elbasanit. Një mundësi të tillë nuk e përjashtoi as taulant Balla, i cili u shpreh se, nëse ekziston dëshira e Llatjas, emri i tij do të…
Lajmet Media Politikë
Video/Protesta, disa studentë bojkotojnë mësimin në Elbasan e Durrës
Studentët e fakulteteve publike në Tiranë, përkatësisht, Drejtësia dhe Ekonomiku e Shkonecat Sociale vazhdojnë të bojkotojnë mësimin, ndërsa një grup studentësh janë të ngujuar në auditore. Sot mësohet se ka bojkotim të pjesshëm të mësimit dhe në Elbasan e Durrës. Në Universitetin “Aleksandër Xhuvani”, ndonëse në një numër të vogël, studentët protestues u bëjnë thirrje shokëve të tyre që t’i bashkohen protestës, për plotësimin kështu të 9 kërkesave drejtuar qeverisë.…
Lajmet Media Politikë
Arrestohet 35-vjeçari, përplasi për vdekje këmbësorin në Elbasan
Një 35-vjeçar në Elbasan ka përfunduar në prangat e policisë pasi ka aksidentuar për vdekje një këmbësor. I arrestuari është shtetasi me iniciale  A.D, banues në  Lagjen “11 Nëntori”,  Elbasan. “Arrestimi i tij u bë pasi në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, në fshatin Labinot Fushë,  duke drejtuar mjetin me targa AA 474 KN, ka aksidentuar këmbësorin shtetasin  I. K., 80 vjeç,  banues në Korçë, i cili ndërroi jetë në vendngjarje” sqaron…
Lajmet Media Politikë
Zjarri shpërthen natën në banesë, asfikësohet çifti i moshuar
Një banesë është përfshirë nga flakët e zjarrit në orët e para të mëngjesit. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Elbasanit rreth orës 02:00, raporton ABC News. Në momentin kur ra zjarri, në apartament ndodhej një çift të moshuarish. Ata u dërguan në spital për trajtim mjekësor pasi pësuan asfiksi nga flakët. Zjarrfikësit që shkuan në vendngjarje, bënë të mundur shuarjen e zjarrit dhe nisën hetimet për të përcaktuar shkaqet.
Lajmet Media Politikë
Rama mbledh qeverinë në Elbasan
Kryeministri Edi Rama do të mbledhë mëngjesin e së dielës kabinetin qeveritar në një takim informal në qytetin e Elbasanit. Burime të Tv Klan thanë se në këtë takim do të jenë të pranishëm ministrat e shkarkuar nga detyra dhe ministrat e rinj. Sipas të njëjtave burime në takim do të diskutohet për reformat e kryera dhe prioritetet e këtij viti. Të pranishëm në mbledhjen me ministrat do të jenë…
Lajmet Media Politikë
330 mijë euro kokainë, viktima në ngjarjen e Elbasanit qe pjesë e rrjetit
   Një prej viktimave që mbeti i vrarë në një atentat me armë mbrëmjen e shkuar në qytetin e Elbasanit, Endrit Alibeaj, rezulton i përfshirë në trafikun e kokainës në Itali. Ai është arrestuar bashkë me vëllain e tij, Andrea Alibej në vitin 2013. Në atë kohë, mediat lokale italiane shkruanin se rreth 300 policë nga provinca e Astit të mbështetur edhe nga Komandat e gjithë Legion Piemonte dhe Valle d’Aosta, me ndihmën e…
Lajmet Media Politikë
Dalin fotot e xhaxhait dhe nipit, viktimat në atentatin e Elbasanit
Dalin edhe fotografitë e personazve që humbën jetën si pasojë e një atentati të mirëorganizuar në zonën e Bradasheshit në Elbasan. Sikurse mësohet objektivi i atentatit ka qenë 34-vjeçari Endrit Alibej i cili në fakt kishte ndryshuar edhe mbiemrin, pasi mbiemri i tij i parë ka qenë Dylgjeri. Së bashku me të, në makinën “Range Rover” që është qëlluar me më shumë se 25 plumba kallashnikovi, gjendeshin edhe xhaxhai i…