InstaBIZrilindjaere.press

Lajmet Media Politikë
Kaney West i mahnitur nga këngëtarja shqiptare, i kërkon bashkëpunim
Raportohet se Kanye West dëshiron që Dua Lipa, këngëtarja me origjinë shqiptare të bëhet pjesë e albumit të tij “Yandhi”. Reperi i njohur amerikan dhe Dua u takuan në një kishë në Los Angeles të dielën dhe mësohet se Kanye ka shkruar disa këngë, që mund t’i përshtaten në mënyrë perfekte vokalit të 23-vjeçares. “Kanye është shumë i mahnitur me zërin e Duas dhe e di se ajo është shumë e…
Lajmet Media Politikë
Pete Davidson dhe Kate Beckinsale fotografohen duke u puthur
Ish i dashuri i këngëtares së njohur Ariana Grande, Pete Davidson është prej disa javësh i lidhur me aktoren 45-vjeçare Kate Beckinsale. Ata janë fotografuar në makinë duke u puthur me njëri-tjetrin pa u shqetësuar për paparacët. Ata janë komentuar shumë për diferencën e moshës mes tyre, por duket se diçka e tillë nuk i ka shqetësuar për të vijuar lidhjen mes tyre. Çifti ka nisur të frekuentohet që pas ndarjes…
Lajmet Media Politikë
Pas Brooklyn Beckham, edhe Romeo gjen ‘dashurinë’
Dashuria duket se ka nisur të mbizotërojë në shtëpinë Beckham. Pas lidhjes së djalit të madh të familjes Brooklyn duket se një tjetër anëtar po përjeton dashurinë. Bëhet fjalë për djalin tjetër të çiftit të njohur, 16-vjeçari Romeo. Aktualisht ai k nisur të frekuentohet me aktoren 15 vjeçare Millie Bobby Broën dhe duket se diçka e tillë i pëlqen shumë edhe nënës së tij Victorias dhe është duke e parë…
Lajmet Media Politikë
Katy Perry e quan Orlando Bloom ‘të dashur’, shpërthen rrjeti
Rreth një muaj çifti i njohur i shoëbizit botëror aktori Orlando Bloom dhe këngëtarja Katy Perry u lidhën në fejesë pas disa vitesh lidhje. Madje katy ekspozoi edhe unazën e veçantë të fejesës që aktori i dhuroi. Megjithatë duket se ajo ende nuk është mësuar me statusin e të fejuarës, pasi ende e thërret Bloom, ‘të dashur’. “Pjesa më e bukur kur shoh”American Idol” me të dashurin tim është kur më…
Lajmet Media Politikë
Valbona Selimllari nostalgjike , ja si dukej vite më parë
Ajo konsiderohet si një nga ikonat e bukurisë shqiptare. Ish-misi Valbona Selimllari ka mbajtur kurorën e parë të bukurisë shqiptare në vitin 1991 dhe vijon akoma të jetë një nga më të bukurat në vendin tonë. Këtë herë ajo ka publikuar në rrjete sociale një foto ku shfaqet vite më parë. Në këtë foto Valbonën e shohim me flokët më të shkurtër, por gjithnjë në formë dhe e kuruar./Xh.K/Opinion.al/
Lajmet Media Politikë
Pak javë përpara se të bëhet baba, Princ Harry kumbar
Së shpejti çifti mbretëror Princ Harry dhe Meghan Markle do të bëhen prindër për herë të parë. Sipas mediave të huaja ata do të bëhen prindër të një djali. Por fundjavën që lamë pas vëmendjen e ka marrë një tjetër fëmijë. Bëhet fjalë për vajzën e kushërirës së Princ Harryt, vogëlushja Lena Elizabeth,e cila u pagëzua. Pagëzimi i saj u bë në kishën ‘St. Nicholas’ në Cherrington dhe kumbari i…
Lajmet Media Politikë
Divorc mes Bieber dhe Baldwin, flet bukuroshja
Kohët e fundit në media ka qarkulluar lajmi se çifti i njohur i showbizit Justin Bieber dhe Hailey Baldwin janë drejt divorcit. Shkak për këtë po bëhet depresioni i këngëtarit dhe kohët e vështira që ai po kalon aktualisht, duke e bërë të humbasë besimin tek bashkëshortja e tij. Por një ditë më parë çifti i njohur është fotografuar nga paparacët në një plazh në Kaliforni duke marrë rreze dielli.…
Lajmet Media Politikë
Me këtë gjest Ariana Grande i vendos ‘fund’ historisë me Pete Davidson
Këngëtarja Ariana Grande dhe ish i dashuri i saj Pete Davidson gjatë lidhjes së tyre i kanë dedikuar njëri-tjetrit disa tatuazhe, të cilat shpesh i bënin publike. Por siç ndodh rëndom kur çiftet ndahen edhe tatuazhet kanë ‘fatin’ që të mbulohen me tjera tatuazhe ose të hiqen. Diçka të tillë duket se ka bërë edhe Ariana me një nga tatuazhet. Fjalën ‘përgjithmonë’ të shkruar me shkrimin e Pete ajo e…
Lajmet Media Politikë
Bora Zemani bën ndryshimin drastik në pamje, si duket tani
Bora Zemanin jemi mësuar ta shohim gjithmonë me flokët në ngjyrë të errët dhe të gjatë, por ajo vendosi të bëjë një ndryshim drastik në look. Me anë të një fotografie të postuar në llogarinë e saj në rrjetin social Instagram, Bora shfaqet me flokë të prerë rrëzë qafës. Komentuesit duken të surprizuar nga ndryshimi, dhe siç ndodh zakonisht u ndanë në dy kampe, të shumtë ishin ata që i kërkonin…
Lajmet Media Politikë
Zaimina Vasjari tregon arsyen pse partneri i saj u mërzit kur lindi vajza
Zaimina Vasjari pasditen e sotme e ftuar në emisionin “Rudina”  foli ndër të tjera edhe për eksperiencën e saj si nënë. E pyetur për gëzimin që ndjeu ajo dhe bashkëshorti i saj Klodi kur u bënë prindër, Zaimina u shpreh se ai nuk e ka pritur mirë ardhjen e bebushes, madje është mërzitur: “Klodi ka edhe dy vajza të tjera. Ai u mërzit kur lindi Khloe sepse e kishte bindur…
Lajmet Media Politikë
Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij nisin biznes së bashku
Futbollisti i njohur Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij Georgina Rodriguez kanë nisur një biznes të ri së bashku. Bëhet fjalë pikërisht për hapjen e një klinike për transplantin e flokëve,e cila do të menaxhohet pikërisht nga partnerja e futbollistit. Në fotot e publikuara në media shohim se Ronaldo dhe Georgina janë mjaft të emocionuar dhe të lumtur për këtë iniciativë. Teksa partneri i saj mbante fjalimin para të pranishmëve,…
Lajmet Media Politikë
Modelja shqiptare pjesë e eventit të rëndësishëm të modës
Mbrëmjen që lamë pas u zhvillua në Los Angelos një nga eventet më të rëndësishme të modës, “Daily Front Row Awards”. Krahas emrave të njohura të pasarelave botërore, e pranishme në këtë event ishte edhe modelja shqiptare Xhesika Berberi. Ajo ka publikuar një sërë videosh dhe fotosh në rrjete sociale nga fjalimet e modeleve të njohura në këtë event si Adriana Lima, Candice Swanepoel etj. Gjithashtu ajo publikuar edhe një…
Lajmet Media Politikë
Pamela Anderson i rikthehet fejesës me futbollistin 18 vjet më të ri
Aktorja e njohur hollivudiane Pamela Anderson pak kohë më parë i dha fund fejesës së saj disa mujore me futbollistin 33-vjeçar, Adil Ram. Por mesa duket çifti ka vendosur ti japë edhe një shans marrëdhënies së tyre dhe kanë disa javë që janë kthyer bashkë, sipas TMZ. Sipas burimeve pranë çiftit ai po e largon aktoren 51-vjeçare nga familja dhe miqtë e saj, si dhe nuk dëshiron më që ajo…
Lajmet Media Politikë
Pas sëmundjes së djalit flet Micheal Buble: Nuk do e përballoja sërish
Rreth dy vite më parë çifti i njohur të showbizit Micheal Buble dhe Lusiana Lopilato kanë kaluar një në momentet më të vështira të jetës së tyre. Djali i tyre i madh 3-vjeçar u diagnostikua me kancer në mëlçi. I vogli iu nënshtrua disa kimioterapive dhe fatmirësisht ja doli ta kalonte sëmundjen e rëndë. Asokohe Buble dhe bashkëshortja e tij u shkëputën nga çdo gjë për t’i qëndruar pranë të…
Lajmet Media Politikë
Meghan Markle gati për baby shower-in numër dy
Pak javë më parë për dukeshën Meghan Markle organizuan një baby-shower në New York ku të pranishme ishin mikeshat e saj më të ngushta. Por ashtu siç ishte  paralajmëruar edhe më herët do të realizohet një tjetër baby shower në Londër. Sipas DailyMail baby shower-i i dytë do të jetë një festë e vogël prej 5 ose 6 vetash, ndër to edhe nëna e Dukeshës, Doria. Sipas mediave të huaja,…
Lajmet Media Politikë
Tristan Thompson një baba i mirë për vajzën? Flet Khloe Kardashian
Që pas ndarjes së tyre të bujshme për shkak të tradhtisë së basketbollistit Tristan Thompson , ai dhe Khloe Kardashian kanë qenë gjatë gjithë kohës në vëmendjen mediatike. Një ndër çështje mjaft të diskutuara ka qenë edhe kujdesi për të voglën e tyre True. Ditë më parë mediat e huaja u shprehën se Khloe ishte e mërzitur pasi Tristan ishte shumë i angazhuar dhe nuk po i kushtonte kohën e…
Lajmet Media Politikë
Divorc për Bieber-Baldwin? Këto foto nuk tregojnë ditë të mira për çiftin
Prej kohësh aludohet në media se martesa e këngëtarit Justin Bieber dhe Hailey Baldwin po shkon drejt fundit. Diçka e tillë po ndodh për shkak të depresionit që ‘idhulli’ i adoleshentëve po kalon. Megjithatë duket se këto fjalë nuk janë veç aludime të mediave të huaja. Paparacët e kanë fotografuar çiftin e njohur duke shëtitur në park së bashku dhe pak më vonë duke u zënë me njëri-tjetrin. Në këto…
Lajmet Media Politikë
Vëllai e Miley flet për marrëdhënien me Liam: E pamundur mos ta duash
Roli i vëllait të madh i një motre më të vogël në çastin kur ajo lidhet me dikë është gjithnjë i më të rezervuarit dhe dyshuesit. Të paktën kështu u përpoq të ishte edhe vëllai i këngëtares dhe aktores Miley Cyrus, Trace.  I pyetur nga UsWeekly për marrëdhënien që ai ka me kunatin e tij, bashkëshortin e Miley, Trace ka theksuar se në fillim u përpoq të sillej si vëllai i…
Lajmet Media Politikë
Alban Skënderaj tribut nënës së Miriamit: Hodha në vargje dhimbjen e saj
Kantautori Alban Skënderaj ka publikuar një material muzikor që për të dhe bashkëshorten e tij, Miriam Cani ka një kuptim të veçantë dhe njëkohësisht shumë të dhimbshëm. Kënga me titull “Plagë në gjysmëshpirt” vjen si një tribut për nënën e ndjerë të Miriamit, por gjithashtu edhe të Albanit. Sipas tij kjo këngë është shkruar 10 vite më parë, por Miriami nuk ka mundur kurrë që t’a këndojë prej emocioneve. Përmes…
Lajmet Media Politikë
Video/ Kim Kardashian lumturon reperin shqiptar
Reperi me origjinë shqiptare, Gashi, nuk mund të ishte më i lumtur, dhe pas lumturisë së tij fshihet pikërisht, Kim Kardashian. Disa orë më parë, në Instatory-n e saj, ylli i Instagramit postoi një video bashkë me të motrën, dhe ajo që tërhoqi vëmendjen ishte kënga në sfond. Kim Kardashian po dëgjonte këngën “My Year” të reperit shqiptar. Dhe ky i fundit ka reaguar përmes një postimi në Twitter ku shkruan: “Kim…