kavajerilindjaere.press

Lajmet Media Politikë
Detajet/Udhëtonte me biçikletë, makina merr përpara 27-vjeçarin  
27-vjeçari Caush Ballabani, ka humbur jetën mbrëmjen e së martës, pasi është përplasur nga një automjet, ne qender te qytetit te Kavajës.  Sipas informacioneve të bëra publike në media, 27 vjeçari ka qenë duke u kthyer nga puna për në shtëpinë e tij dhe ndërsa lëvizte me biçikletë është goditur nga një makinë që duket se e ka marr përpara në një distancë prej 10 metrash. Nuk dihet ende cili…
Lajmet Media Politikë
Detajet/Udhëtonte me biçikletë, makina merr përpara 27-vjeçarin  
27-vjeçari Caush Ballabani, ka humbur jetën mbrëmjen e së martës, pasi është përplasur nga një automjet, ne qender te qytetit te Kavajës.  Sipas informacioneve të bëra publike në media, 27 vjeçari ka qenë duke u kthyer nga puna për në shtëpinë e tij dhe ndërsa lëvizte me biçikletë është goditur nga një makinë që duket se e ka marr përpara në një distancë prej 10 metrash. Nuk dihet ende cili…
Lajmet Media Politikë
Detajet/Udhëtonte me biçikletë, makina merr përpara 27-vjeçarin  
27-vjeçari Caush Ballabani, ka humbur jetën mbrëmjen e së martës, pasi është përplasur nga një automjet, ne qender te qytetit te Kavajës.  Sipas informacioneve të bëra publike në media, 27 vjeçari ka qenë duke u kthyer nga puna për në shtëpinë e tij dhe ndërsa lëvizte me biçikletë është goditur nga një makinë që duket se e ka marr përpara në një distancë prej 10 metrash. Nuk dihet ende cili…
Lajmet Media Politikë
Detajet/Udhëtonte me biçikletë, makina merr përpara 27-vjeçarin  
27-vjeçari Caush Ballabani, ka humbur jetën mbrëmjen e së martës, pasi është përplasur nga një automjet, ne qender te qytetit te Kavajës.  Sipas informacioneve të bëra publike në media, 27 vjeçari ka qenë duke u kthyer nga puna për në shtëpinë e tij dhe ndërsa lëvizte me biçikletë është goditur nga një makinë që duket se e ka marr përpara në një distancë prej 10 metrash. Nuk dihet ende cili…
Lajmet Media Politikë
Detajet/Udhëtonte me biçikletë, makina merr përpara 27-vjeçarin  
27-vjeçari Caush Ballabani, ka humbur jetën mbrëmjen e së martës, pasi është përplasur nga një automjet, ne qender te qytetit te Kavajës.  Sipas informacioneve të bëra publike në media, 27 vjeçari ka qenë duke u kthyer nga puna për në shtëpinë e tij dhe ndërsa lëvizte me biçikletë është goditur nga një makinë që duket se e ka marr përpara në një distancë prej 10 metrash. Nuk dihet ende cili…
Lajmet Media Politikë
Detajet/Udhëtonte me biçikletë, makina merr përpara 27-vjeçarin  
27-vjeçari Caush Ballabani, ka humbur jetën mbrëmjen e së martës, pasi është përplasur nga një automjet, ne qender te qytetit te Kavajës.  Sipas informacioneve të bëra publike në media, 27 vjeçari ka qenë duke u kthyer nga puna për në shtëpinë e tij dhe ndërsa lëvizte me biçikletë është goditur nga një makinë që duket se e ka marr përpara në një distancë prej 10 metrash. Nuk dihet ende cili…
Lajmet Media Politikë
Detajet/Udhëtonte me biçikletë, makina merr përpara 27-vjeçarin  
27-vjeçari Caush Ballabani, ka humbur jetën mbrëmjen e së martës, pasi është përplasur nga një automjet, ne qender te qytetit te Kavajës.  Sipas informacioneve të bëra publike në media, 27 vjeçari ka qenë duke u kthyer nga puna për në shtëpinë e tij dhe ndërsa lëvizte me biçikletë është goditur nga një makinë që duket se e ka marr përpara në një distancë prej 10 metrash. Nuk dihet ende cili…
Lajmet Media Politikë
Detajet/Udhëtonte me biçikletë, makina merr përpara 27-vjeçarin  
27-vjeçari Caush Ballabani, ka humbur jetën mbrëmjen e së martës, pasi është përplasur nga një automjet, ne qender te qytetit te Kavajës.  Sipas informacioneve të bëra publike në media, 27 vjeçari ka qenë duke u kthyer nga puna për në shtëpinë e tij dhe ndërsa lëvizte me biçikletë është goditur nga një makinë që duket se e ka marr përpara në një distancë prej 10 metrash. Nuk dihet ende cili…
Lajmet Media Politikë
Detajet/Udhëtonte me biçikletë, makina merr përpara 27-vjeçarin  
27-vjeçari Caush Ballabani, ka humbur jetën mbrëmjen e së martës, pasi është përplasur nga një automjet, ne qender te qytetit te Kavajës.  Sipas informacioneve të bëra publike në media, 27 vjeçari ka qenë duke u kthyer nga puna për në shtëpinë e tij dhe ndërsa lëvizte me biçikletë është goditur nga një makinë që duket se e ka marr përpara në një distancë prej 10 metrash. Nuk dihet ende cili…
Lajmet Media Politikë
Detajet/Udhëtonte me biçikletë, makina merr përpara 27-vjeçarin  
27-vjeçari Caush Ballabani, ka humbur jetën mbrëmjen e së martës, pasi është përplasur nga një automjet, ne qender te qytetit te Kavajës.  Sipas informacioneve të bëra publike në media, 27 vjeçari ka qenë duke u kthyer nga puna për në shtëpinë e tij dhe ndërsa lëvizte me biçikletë është goditur nga një makinë që duket se e ka marr përpara në një distancë prej 10 metrash. Nuk dihet ende cili…
Lajmet Media Politikë
Detajet/Udhëtonte me biçikletë, makina merr përpara 27-vjeçarin  
27-vjeçari Caush Ballabani, ka humbur jetën mbrëmjen e së martës, pasi është përplasur nga një automjet, ne qender te qytetit te Kavajës.  Sipas informacioneve të bëra publike në media, 27 vjeçari ka qenë duke u kthyer nga puna për në shtëpinë e tij dhe ndërsa lëvizte me biçikletë është goditur nga një makinë që duket se e ka marr përpara në një distancë prej 10 metrash. Nuk dihet ende cili…
Lajmet Media Politikë
Detajet/Udhëtonte me biçikletë, makina merr përpara 27-vjeçarin  
27-vjeçari Caush Ballabani, ka humbur jetën mbrëmjen e së martës, pasi është përplasur nga një automjet, ne qender te qytetit te Kavajës.  Sipas informacioneve të bëra publike në media, 27 vjeçari ka qenë duke u kthyer nga puna për në shtëpinë e tij dhe ndërsa lëvizte me biçikletë është goditur nga një makinë që duket se e ka marr përpara në një distancë prej 10 metrash. Nuk dihet ende cili…
Lajmet Media Politikë
Shkolla “Rilindja” dhe DAR Kavajë nën hetim, fshehën skandalin
Prokuroria e Durrësit, ka nisur hetime për Drejtorinë Arsimore Rajonale Kavajë si dhe për drejtuesit e Shkollës “Rilindja”pasi ishin të informuar për skandalin por nuk e denoncuan . Sipas  të miturës stafi pedagogjik ishte në dijeni rreth abuzimit, por nuk e kanë denoncuar në struktura të tjera shtetërore. Më tej mësohet se institucionet arsimore u informuan për ngjarjen e rëndë pesë ditë para se vajza të bënte denoncimin në polici.…
Lajmet Media Politikë
E mitura nga Kavaja, 3 orë e gjysmë dëshmi në Gjykatë
E mitura nga Kavaja, që u abuzua seksualisht nga shokët e shkollës, ka mbërritur këtë të shtunë në gjykatën e Durrësit, dhe për rreth tre orë e gjysmë ka rrëfyer dhunën dhe abuzimin e përjetuar. Në dëshminë e saj e mitura i ka qëndruar deklaratave të saj të dhëna në polici. Me kërkesën e Prokurorisë, gjykata vendosi të pyesë të miturën, dëshmia e së cilës do të përdoret si provë…
Lajmet Media Politikë
Video/ Flet babai i të miturës në Kavajë: Uroj që mos t’i ndodhë asnjërit
Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, njëherësh edhe zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali është takuar ditën e sotme me familjarët e vajzës së mitur nga Kavaja e cila u abuzua seksualisht nga 14 të rinj. “Mos e paçit këtë rrisk kurrë. Uroj që vajza ime të jetë e fundit që i ndodh kjo gjë”, ka thënë i ati. Spiropali: Unë erdha sepse ti i pari erdhe në zyrën time, edhe unë…
Lajmet Media Politikë
Video/ Përdhunimi i minorenes, çfarë thotë një nga nënat për djalin e saj
Përdhunimi i 13-vjeçares në Kavajë nga një grup djemsh, po ashtu minorenë, duke e shantazhuar ka tronditur opinion kombëtar. Por nëna e një prej djemve të arrestuar, më i madhi prej tyre, një 16-vjeçar, i ka mohuar akuzat që djali i saj të ketë kryer marrëdhënie seksuale me vajzën. “Djalin po e mbajnë padrejtësisht në burg. Ma kane quajtur monster. Nuk është e vërtetë. Çuni ka bërë veç një puthje…
Lajmet Media Politikë
Vëllai i adoleshentit flet mes lotësh: Nuk ka shkuar me vajzën
Vëllai i njërit prej të miturve të arrestuar nga policia lidhur me skandalin e abuzimit seksual në Kavajë, ka treguar se vëllai i tij më i vogël nuk ka abuzuar me vajzën 13-vjeçare. Në një rrëfim për “Open” ai ka thënë se e ka marr të vëllanë në makinë dhe e ka pyetur lidhur me ngjarren, ndërsa ai i ishte betuar që nuk kishte kryer raporte me vajzën. “Herën e…
Lajmet Media Politikë
Lala: Dyshime për një tjetër rast abuzimi në Kavajë
Një tjetër rast abuzimi dyshohet të ketë ngjarë në Kavajë. Informacionin e ka dhënë në studion e emisionit “Opinion” gazetarja Klodiana Lala, e cila bëri më dije se sipas një informacioni, psikologia e Bashkisë ka ngritur dyshime për abuzim të mundshëm me një vajzë të mitur, prindërit e së cilës janë me probleme të shëndetit mendor. Psikologia ka ngritur dyshime se vajza mund të jetë objekt abuzimi, por pa patur…
Lajmet Media Politikë
Ngjarja e Kavajës, “Opinion” ndryshon agjendë
Emisioni “Opinion” ka ndryshuar agjendën e parashikuar të zhvillimeve, pas publikimit të plotë të dosjes që lidhet me rastin e abuzimit seksual me të miturën në Kavajë. Pas debateve në parlament mes deputetit Berisha dhe Ministrit te Brendshëm Lleshaj, ka patur nja reagim edhe nga Policia e Shtetit, ndërkohë që në studion e emisionit gazetarja Klodiana Lala, tha se një tjetër peshë në këtë ngjarje kanë shkolla dhe Drejtoria Arsimore…
Lajmet Media Politikë
Lala: Policia ka treguar paaftësi dhe mungesë transparence
Në studion e emisionit “Opinion”, gazetarja Klodiana Lala është shprehur se policia ka treguar paaftësi dhe mungesë transparence në rastin e abuzimit të vajzës së mitur nga Kavaja. “Në rastin konkret policia ka paaftësi dhe mungesë transparence, por jo fshehje të ngjarjes”, tha Lala. E pyetur nga gazetari Blendi Fevziu se çfarë donte të thoshte kjo, Lala u shpreh: “Bëhet fjalë oër një ngjarje që e dinte gjithë Kavaja, por…