lulzim basharilindjaere.press

Lajmet Media Politikë
Deklarata e SHBA, Basha: Ju kërkoj të mos jenë palë
Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe Delegacioni i Bashkimit Europian i paraprinë protestës së nesërme të thirrur nga opozita, me dy deklarata të veçanta, duke paralajmëruar se dhuna gjatë manifestimeve është “e paligjshme dhe e patolerueshme”. “Nuk komentoj asnjëherë deklarata e ambasadave. Por meqë me pyesni një sugjerim i kam. Nuk iu kërkoj të jenë palë me asnjë person në Shqipëri, me asnjë person politik, por te jenë palë me…
Lajmet Media Politikë
Pse SHBA kërkon me ngulm mbushjen e Parlamentit?
“Shikoni si e trajton parlamentin, si banjo publike. Shikoni si i trajton deputetët si bagëti që shiten dhe blihen si në Pazar të Milotit. A ka shenjë më të qartë të degradimit të një pushteti, se sa shitblerja e të ashtuquajturve deputetë të opozitës së re sikur të ishin bagëti?! Ky sistem ka marrë fund”. Kështu do të deklaronte Lulzim Basha në një takim me studentët në Durrës, sa i…
Lajmet Media Politikë
Reflektimi i vonuar i Lulzim Bashës
Lefter Maliqi, i cili u ul në karrigen e Lulzim Bashës në Kuvend, ishte i pari që foli në foltore si deputet pas betimit.“Fati që zura edhe vendin e kryetarit me mandat të dhuruar të Partisë Demokratike dhe jam i bindur që brenda dy muajve, rreshti këtej nga opozita do të jetë plot. Të mos kujtojnë ata që kanë dalë jashtë se janë më të mirë sesa ne që jemi…
Lajmet Media Politikë
Basha: Jo vetëm të largojmë Ramën, por të reformojmë sistemin
Lulzim Basha ka marrë pjesë në takimin “Arti në mbrojtje të demokracisë”, organizuar nga Aleanca në Mbrojtje të Teatrit dhe Partia Demokratike. Basha tha se vendi ndodhet në një krizë të thellë, duke përsëritur se zgjidhja kalon nga krijimi i një qeverie tranzitore. “Vendi ndodhet në një krizë të thellë, ekonomike, sociale dhe politike. Kjo krizë ka shtyrë opozitën në një vendim të paprecedentë, por moral dhe kurajoz nga një…
Lajmet Media Politikë
Rama mbledh ministrat në Elbasan, nesër “përballet” me Bashën
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur ministrat e kabinetit të tij qeveritar, një natë para festës së Ditës së Verës në Elbasan. Ende nuk ka një version zyrtar lidhur me axhendën, por burime pranë qeverisë pohuan se në qendër të diskutimeve do të jetë situata politike e krijuar në vend, kongresi i 23 marsit të Partisë Socialiste dhe zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Temë e këtij takimi janë edhe projektet për…
Lajmet Media Politikë
Basha nga Berati: Nuk na duhet një qeveri që tregon barsoleta
Kreu i opozitës Lulzim Basha u ka bërë thirrje qytetarëve në Beratit që të bashkohen me të në protestën e 16 majit. Gjatë fjalës së tij Basha u shpreh se qytetarët duhet të bashkohen me të që qeveria të mos jetë më peng i krimit, por të jetë ata vetë që do të vendosin nëse qeveria i ka plotësuar premtimet. “Nuk do të ketë falje për ata që ju kanë…
Lajmet Media Politikë
Basha: Në 16 mars ndryshojmë historinë
Kryetari i Partisë Demokratike ka dhënë detaje për protestën e opozitës në 16 mars. Teksa ishte me banorët e Unazës së Re, Lulzim Basha tha se kjo datë do të ndryshojë historinë e vendit. “Në 16 mars kemi takim me historinë, ajo nuk do jetë historia e triumfit të së keqes, por do të jetë historia e triumfit të popullit. Për të krijuar një qeveri për njerëzit. Në 16 mars…
Lajmet Media Politikë
Basha: Në 16 mars ndryshojmë historinë
Kryetari i Partisë Demokratike ka dhënë detaje për protestën e opozitës në 16 mars. Teksa ishte me banorët e Unazës së Re, Lulzim Basha tha se kjo datë do të ndryshojë historinë e vendit. “Në 16 mars kemi takim me historinë, ajo nuk do jetë historia e triumfit të së keqes, por do të jetë historia e triumfit të popullit. Për të krijuar një qeveri për njerëzit. Në 16 mars…
Lajmet Media Politikë
Basha: Në 16 mars ndryshojmë historinë
Kryetari i Partisë Demokratike ka dhënë detaje për protestën e opozitës në 16 mars. Teksa ishte me banorët e Unazës së Re, Lulzim Basha tha se kjo datë do të ndryshojë historinë e vendit. “Në 16 mars kemi takim me historinë, ajo nuk do jetë historia e triumfit të së keqes, por do të jetë historia e triumfit të popullit. Për të krijuar një qeveri për njerëzit. Në 16 mars…
Lajmet Media Politikë
Basha: Në 16 mars ndryshojmë historinë
Kryetari i Partisë Demokratike ka dhënë detaje për protestën e opozitës në 16 mars. Teksa ishte me banorët e Unazës së Re, Lulzim Basha tha se kjo datë do të ndryshojë historinë e vendit. “Në 16 mars kemi takim me historinë, ajo nuk do jetë historia e triumfit të së keqes, por do të jetë historia e triumfit të popullit. Për të krijuar një qeveri për njerëzit. Në 16 mars…
Lajmet Media Politikë
Basha: Në 16 mars ndryshojmë historinë
Kryetari i Partisë Demokratike ka dhënë detaje për protestën e opozitës në 16 mars. Teksa ishte me banorët e Unazës së Re, Lulzim Basha tha se kjo datë do të ndryshojë historinë e vendit. “Në 16 mars kemi takim me historinë, ajo nuk do jetë historia e triumfit të së keqes, por do të jetë historia e triumfit të popullit. Për të krijuar një qeveri për njerëzit. Në 16 mars…
Lajmet Media Politikë
Basha: Në 16 mars ndryshojmë historinë
Kryetari i Partisë Demokratike ka dhënë detaje për protestën e opozitës në 16 mars. Teksa ishte me banorët e Unazës së Re, Lulzim Basha tha se kjo datë do të ndryshojë historinë e vendit. “Në 16 mars kemi takim me historinë, ajo nuk do jetë historia e triumfit të së keqes, por do të jetë historia e triumfit të popullit. Për të krijuar një qeveri për njerëzit. Në 16 mars…
Lajmet Media Politikë
Basha: Në 16 mars ndryshojmë historinë
Kryetari i Partisë Demokratike ka dhënë detaje për protestën e opozitës në 16 mars. Teksa ishte me banorët e Unazës së Re, Lulzim Basha tha se kjo datë do të ndryshojë historinë e vendit. “Në 16 mars kemi takim me historinë, ajo nuk do jetë historia e triumfit të së keqes, por do të jetë historia e triumfit të popullit. Për të krijuar një qeveri për njerëzit. Në 16 mars…
Lajmet Media Politikë
Basha: Në 16 mars ndryshojmë historinë
Kryetari i Partisë Demokratike ka dhënë detaje për protestën e opozitës në 16 mars. Teksa ishte me banorët e Unazës së Re, Lulzim Basha tha se kjo datë do të ndryshojë historinë e vendit. “Në 16 mars kemi takim me historinë, ajo nuk do jetë historia e triumfit të së keqes, por do të jetë historia e triumfit të popullit. Për të krijuar një qeveri për njerëzit. Në 16 mars…
Lajmet Media Politikë
Basha: Në 16 mars ndryshojmë historinë
Kryetari i Partisë Demokratike ka dhënë detaje për protestën e opozitës në 16 mars. Teksa ishte me banorët e Unazës së Re, Lulzim Basha tha se kjo datë do të ndryshojë historinë e vendit. “Në 16 mars kemi takim me historinë, ajo nuk do jetë historia e triumfit të së keqes, por do të jetë historia e triumfit të popullit. Për të krijuar një qeveri për njerëzit. Në 16 mars…
Lajmet Media Politikë
Basha: Në 16 mars ndryshojmë historinë
Kryetari i Partisë Demokratike ka dhënë detaje për protestën e opozitës në 16 mars. Teksa ishte me banorët e Unazës së Re, Lulzim Basha tha se kjo datë do të ndryshojë historinë e vendit. “Në 16 mars kemi takim me historinë, ajo nuk do jetë historia e triumfit të së keqes, por do të jetë historia e triumfit të popullit. Për të krijuar një qeveri për njerëzit. Në 16 mars…
Lajmet Media Politikë
Basha: Në 16 mars ndryshojmë historinë
Kryetari i Partisë Demokratike ka dhënë detaje për protestën e opozitës në 16 mars. Teksa ishte me banorët e Unazës së Re, Lulzim Basha tha se kjo datë do të ndryshojë historinë e vendit. “Në 16 mars kemi takim me historinë, ajo nuk do jetë historia e triumfit të së keqes, por do të jetë historia e triumfit të popullit. Për të krijuar një qeveri për njerëzit. Në 16 mars…
Lajmet Media Politikë
Basha: Për Ramën nuk do të ketë asnjë minutë qetësi
“Për Ramën nuk do të ketë asnjë minutë qetësi”. Ishte ky paralajmërimi që kryetari i Partisë Demokrati, Lulzim Basha bëri gjatë mbledhjes së Kryesisë. Sipas kryedemokrtit, largimi i kryeministrit është çështje e emergjencës kombëtare. “Ne nuk pranojmë qeveri të kapur nga krimi, në vend nuk ka normalitet. Ndaj ikja e Ramës është çështje e emergjencës kombëtare”, mësohet të ketë thënë Basha. Mbledhja e Kryesisë së PD-së vjen në një kohë…
Lajmet Media Politikë
Basha: Për Ramën nuk do të ketë asnjë minutë qetësi
“Për Ramën nuk do të ketë asnjë minutë qetësi”. Ishte ky paralajmërimi që kryetari i Partisë Demokrati, Lulzim Basha bëri gjatë mbledhjes së Kryesisë. Sipas kryedemokrtit, largimi i kryeministrit është çështje e emergjencës kombëtare. “Ne nuk pranojmë qeveri të kapur nga krimi, në vend nuk ka normalitet. Ndaj ikja e Ramës është çështje e emergjencës kombëtare”, mësohet të ketë thënë Basha. Mbledhja e Kryesisë së PD-së vjen në një kohë…
Lajmet Media Politikë
Basha: Për Ramën nuk do të ketë asnjë minutë qetësi
“Për Ramën nuk do të ketë asnjë minutë qetësi”. Ishte ky paralajmërimi që kryetari i Partisë Demokrati, Lulzim Basha bëri gjatë mbledhjes së Kryesisë. Sipas kryedemokrtit, largimi i kryeministrit është çështje e emergjencës kombëtare. “Ne nuk pranojmë qeveri të kapur nga krimi, në vend nuk ka normalitet. Ndaj ikja e Ramës është çështje e emergjencës kombëtare”, mësohet të ketë thënë Basha. Mbledhja e Kryesisë së PD-së vjen në një kohë…