Motirilindjaere.press

Lajmet Media Politikë
Parashikimi/ Si do të luhatet moti sot në të gjithë vendin
Moti sot do të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira të herëpashershme të cilat do të dominojnë kryesisht motin në të gjithë vendin gjatë paradites. Por pasditja do të risjellë vranësira më të shpeshta në zonat malore veriore dhe verilindore. Sipas Meteoalb, kushtet e motit të kthjellët do të na shoqërojnë dhe gjatë natës. Lidhur me temperaturat e ajrit ato do të rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat…
Lajmet Media Politikë
Parashikimi/ Si do të luhatet moti sot në të gjithë vendin
Moti sot do të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira të herëpashershme të cilat do të dominojnë kryesisht motin në të gjithë vendin gjatë paradites. Por pasditja do të risjellë vranësira më të shpeshta në zonat malore veriore dhe verilindore. Sipas Meteoalb, kushtet e motit të kthjellët do të na shoqërojnë dhe gjatë natës. Lidhur me temperaturat e ajrit ato do të rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat…
Lajmet Media Politikë
Parashikimi/ Si do të luhatet moti sot në të gjithë vendin
Moti sot do të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira të herëpashershme të cilat do të dominojnë kryesisht motin në të gjithë vendin gjatë paradites. Por pasditja do të risjellë vranësira më të shpeshta në zonat malore veriore dhe verilindore. Sipas Meteoalb, kushtet e motit të kthjellët do të na shoqërojnë dhe gjatë natës. Lidhur me temperaturat e ajrit ato do të rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat…
Lajmet Media Politikë
Parashikimi/ Si do të luhatet moti sot në të gjithë vendin
Moti sot do të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira të herëpashershme të cilat do të dominojnë kryesisht motin në të gjithë vendin gjatë paradites. Por pasditja do të risjellë vranësira më të shpeshta në zonat malore veriore dhe verilindore. Sipas Meteoalb, kushtet e motit të kthjellët do të na shoqërojnë dhe gjatë natës. Lidhur me temperaturat e ajrit ato do të rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat…
Lajmet Media Politikë
Parashikimi/ Si do të luhatet moti sot në të gjithë vendin
Moti sot do të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira të herëpashershme të cilat do të dominojnë kryesisht motin në të gjithë vendin gjatë paradites. Por pasditja do të risjellë vranësira më të shpeshta në zonat malore veriore dhe verilindore. Sipas Meteoalb, kushtet e motit të kthjellët do të na shoqërojnë dhe gjatë natës. Lidhur me temperaturat e ajrit ato do të rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat…
Lajmet Media Politikë
Parashikimi/ Si do të luhatet moti sot në të gjithë vendin
Moti sot do të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira të herëpashershme të cilat do të dominojnë kryesisht motin në të gjithë vendin gjatë paradites. Por pasditja do të risjellë vranësira më të shpeshta në zonat malore veriore dhe verilindore. Sipas Meteoalb, kushtet e motit të kthjellët do të na shoqërojnë dhe gjatë natës. Lidhur me temperaturat e ajrit ato do të rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat…
Lajmet Media Politikë
Parashikimi/ Si do të luhatet moti sot në të gjithë vendin
Moti sot do të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira të herëpashershme të cilat do të dominojnë kryesisht motin në të gjithë vendin gjatë paradites. Por pasditja do të risjellë vranësira më të shpeshta në zonat malore veriore dhe verilindore. Sipas Meteoalb, kushtet e motit të kthjellët do të na shoqërojnë dhe gjatë natës. Lidhur me temperaturat e ajrit ato do të rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat…
Lajmet Media Politikë
Të mërkurën “vjen” pranvera
Ky është parashikimi nga meteorologët, ndërsa Shqipëria që pas mesnatës të së premtes është goditur nga masa ajrore të Rrethit Polar. Sipas parashikimit ditët e ftohta do të zgjasin deri të martën. Ndërkohë në Qarkun e Korçës reshjet e dëborës u ndërprenë, por termometri gjatë natës ka qenë në minus 11 gradë Celsius. Sipas Autoritetit Rrugor, në këtë qark lëvizja bëhet pjesërisht me zinxhir në akset Qafa e Qarrit Korçë-Ersekë,…
Lajmet Media Politikë
Stuhia godet Shqipërinë, temperaturat arrijnë në -8 gradë
Në fundjavë moti do të ketë surpriza. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit të shtunën dhe të dielën priten reshje të dobëta në të gjithë Shqipërinë. Ato do të jenë në formë dëbore mbi 800m mbi nivelin e detit, por në zona shumë të kufizuara dëbora mund të shfaqet edhe më poshtë sesa ky nivel (përfshirë edhe perëndimin e vendit), kryesisht si dëborë e përzier me shi. Temperaturat…
Lajmet Media Politikë
Moti/ Si do të ndryshojnë reshjet sot nga veriu në jug
Moti sot do të vazhdojë të jetë nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme, që do të ndikojnë në vranësira dhe shira në të gjithë territorin, por që më të dukshme do të paraqiten në jug dhe juglindje të vendit. Sipas Meteoalb, pjesa e dytë e ditës do të sjellë përmirësim gradual të motit duke rikthyer edhe njëherë kthjellimet në veri dhe në qendër të vendit. Përjashtim do të bëjnë…
Lajmet Media Politikë
Moti/ Si do të ndryshojnë reshjet sot nga veriu në jug
Moti sot do të vazhdojë të jetë nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme, që do të ndikojnë në vranësira dhe shira në të gjithë territorin, por që më të dukshme do të paraqiten në jug dhe juglindje të vendit. Sipas Meteoalb, pjesa e dytë e ditës do të sjellë përmirësim gradual të motit duke rikthyer edhe njëherë kthjellimet në veri dhe në qendër të vendit. Përjashtim do të bëjnë…
Lajmet Media Politikë
Moti/ Si do të ndryshojnë reshjet sot nga veriu në jug
Moti sot do të vazhdojë të jetë nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme, që do të ndikojnë në vranësira dhe shira në të gjithë territorin, por që më të dukshme do të paraqiten në jug dhe juglindje të vendit. Sipas Meteoalb, pjesa e dytë e ditës do të sjellë përmirësim gradual të motit duke rikthyer edhe njëherë kthjellimet në veri dhe në qendër të vendit. Përjashtim do të bëjnë…
Lajmet Media Politikë
Moti/ Si do të ndryshojnë reshjet sot nga veriu në jug
Moti sot do të vazhdojë të jetë nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme, që do të ndikojnë në vranësira dhe shira në të gjithë territorin, por që më të dukshme do të paraqiten në jug dhe juglindje të vendit. Sipas Meteoalb, pjesa e dytë e ditës do të sjellë përmirësim gradual të motit duke rikthyer edhe njëherë kthjellimet në veri dhe në qendër të vendit. Përjashtim do të bëjnë…
Lajmet Media Politikë
Moti/ Si do të ndryshojnë reshjet sot nga veriu në jug
Moti sot do të vazhdojë të jetë nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme, që do të ndikojnë në vranësira dhe shira në të gjithë territorin, por që më të dukshme do të paraqiten në jug dhe juglindje të vendit. Sipas Meteoalb, pjesa e dytë e ditës do të sjellë përmirësim gradual të motit duke rikthyer edhe njëherë kthjellimet në veri dhe në qendër të vendit. Përjashtim do të bëjnë…
Lajmet Media Politikë
Parashikimi i motit, e shtunë, 9 shkurt 2019
Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe alternime të shpeshta vranësirash në të gjithë Shqipërinë. Më të dendura vranësirat paraqiten gjatë pjesës së dytë të ditës në zonat Jugore-Juglindore. Kjo situatë e motit do të mbetet prezent gjatë natës dhe deri mëngjesin pasardhës. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por mesdita sjell rënie duke u luhatur nga -3°C në zonat Verilindore deri në…
Lajmet Media Politikë
Parashikimi i motit, e hënë, 4 shkurt 2019
Për këtë të hënë, MeteoAlb parashikon masa ajrore të paqëndrueshme, të cilat do të vijojnë të kushtëzojnë motin. Për pasojë pjesa e parë e ditës do të dominohet nga vranësira të dendura në të gjithë vendin duke gjeneruar reshje shiu e dëbore. Pasditja dhe mbrëmja mbetet me vranësira dhe reshje, më të dendura në jug dhe qendër të territorit. Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rënia sjellë…
Lajmet Media Politikë
Parashikimi i motit, e dielë, 3 shkurt 2019
Për sot, e dielë, datë 3 Shkurt 2019 moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare ku në veriperëndim nuk do të mungojnë rreshje shiu dhe stuhi me shkarkesa elektrike. Era do të jetë e vrullshme me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi maksimale deri në 150-25 m/sek në bregdet. Dallgëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi vale 2,0 – 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat…
Lajmet Media Politikë
Shkurti vjen me temperatura të larta, por çfarë pritet në ditët në vijim
Muaji shkurt ka hyrë me temperatura relativisht të larta dhe jo karakteristike për stinën. Në një alternim vranësirash dhe kthjellimesh, në kryeqytet vlerat maksimale gjatë ditës së shtunës do të mbërrijnë deri në 22 gradë celcius, ndërkohë që vlera minimale nuk do të zbresë poshtë 14 gradëve, sipas Accuweather. Edhe në ditët në vijim, temperaturat në vend do të shënojnë vlera mesatarisht të larta, ndërkohë që reshje të dobëta shiu…
Bota Lajmet Media Politikë
FOTO-Çmendet moti/ Amerika ngrin, Australia digjet nga vapa dhe zjarri
Ngrohja globale duket se këtë vit ka shfaqur anët e saj më ekstreme. Ndërsa në Shtetet e Bashkuara të Amerikës prej disa ditësh temperaturat e ulëta kanë arritur nivelet e Arktikut, në Australia flakët e zjarrit janë kthyer në një ferr, për shkak të temperaturave tejet të larta. Vitit 2019 sapo la pas muajin e tij të parë, por meteorologët flasin për një të nxehtë ekstrem që pritet të preke…
Lajmet Media Politikë
Parashikimi/ Si do të jetë moti sot në të gjithë Shqipërinë
Moti sot do të karakterizohet nga masa ajrore të paqendrueshme. Duke bërë që kthjellime dhe vranësira të shpeshta  të dominojnë deri në mesditë, në të gjithë territorin, ku më të dendura do të jenë në zonat lindore. Sipas Meteoalba, pasditja dhe nata sjellin përmirësim të situatës atmosferike ku kthjellimet dhe vranësirat mbeten prezent por pa rrezikuar reshjet. Era do të fryjë deri në 40 km/h nga drejtimi jugperëndimor duke krijuar…