Rajonirilindjaere.press

Lajmet Media Politikë
Çmimet e apartamenteve në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon
Apartamentet në zonat qendrore në Tiranë po kapin majat, teksa një sërë projektesh luksoze janë në ndërtim. Çmimet po rriten me shpejtësi dhe po arrijnë nivelin e 4,000 euro për metër katror, në projektin e ri që po ndërtohet pranë Presidencës, duke arritur nivelin më të lartë në rajon, sipas të dhënave që raportohen nga Colliers International. Tirana ia ka kaluar edhe Beogradit, që ishte kryeqyteti më i shtrenjtë në…
Lajmet Media Politikë
Protestat në Beograd, Vuçiç: Nuk lejoj kërcënime përmes dhunës
Në Serbi vazhdojnë protestat kundër Presidentit Aleksandar Vuçiç. Pas mësymjes në Televizionin Shtetëror serb, opozita ka organizuar një tjetër tubim në shesh, i cili ka nisur rreth orës 11:30 paraditen e së dielës. Ndërkohë, në një reagim të shkurtër, Vuçiç ka thënë se nuk do të lejojë askënd që të imponohet përmes dhunës. Dje, deputetë dhe protestues hynë në Radio Televizionin e Serbisë me pretendimin se nuk transmeton asnjë prej…
Lajmet Media Politikë
Protestuesit në Beograd futen në ndërtesën e televizionit shtetëror
Protestuesit në Beograd që po kundërshtojnë siç thonë sundimin autokratik të presidentit, Aleksandër Vuçiç, hynë në ndërtesën e Radiotelevizionit shtetëror të Serbisë, të shtunën në mbrëmje. Policia u fut në ndërtesë dhe nxori prej andej grupet e protestuesve përfshirë edhe disa udhëheqës opozitar. Disa nga drejtuesit e protestave thanë më herë se nuk do të largohen derisa nuk u jepet hapësirë në lajmet qendrore të së shtunës. Ministri i Brendshëm…
Bota Lajmet Media Politikë
Greqisë i duhet një krematorium, pavarësisht kundërshtimit të Kishës
Javën e kaluar, qeveria e Greqisë ka miratuar një dekret për ndërtimin e krematoriumit të parë në vend. Ky është një vendim që pritej prej kohësh, diktuar edhe nga rregullat europiane për administrimin e kufomave, por edhe për shkak të një problemi të madh që po përjeton shteti helen me varrezat. Ndërtimi i krematoriumit të parë në Athinë, është quajtur “hap historik” nga kryebashkiaku Giorgos Kaminis, ndërsa kryeministri Alexis Tsipras…
Lajmet Media Politikë
Ministri i jashtëm grek: Negociatat me Shqipërinë janë zhbllokuar
Ministri i Jashtëm grek, Jorgos Katrougalos ka deklaruar se negociatat me Shqipërinë janë zhbllokuar “në një farë mënyre”. “Duhej të merrnim disa përgjigje nga pala tjetër, për çështje që kanë të bëjnë me minoritetin tonë: dy ligjet që i referohen mbrojtjes së pronave të tyre në lidhje me bregdetin në Himarë, por edhe në lidhje me të drejtën e vetëpërcaktimit, domethënë me mundësinë e deklarimit që janë pjesëtarë të minoritetin.…
Lajmet Media Politikë
Haradinaj i përgjigjet Mogherinit: Dialogu ka dalë nga binarët me kohë
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur shefes së diplomacisë të BE-së e cila ka deklaruar se për vazhdimin e dialogut Beograd-Prishtinë duhet të hiqet taksa e vendosur nga Qeveria e Kosovës. Haradinaj përmes një postimi në Twitter ka thënë se dialogu ka dalë nga binarët, para se qeveria të vendoste taksën 100 % për Serbinë. “Dialogu ka dalë nga binarët shumë kohë përpara se të vendosej taksa, Federica…
Lajmet Media Politikë
Kosova pezullon fluturimet e avionëve “Boeing 737-8 MAX”
Kosova ka ndaluar të gjithë fluturimet e avionëve “Boeing 737-8 MAX” si dhe “Boeing 738-9 MAX”. Vendimi është marrë nga Autoriteti i Aviacionit Civil  të Kosovës, institucion që ka pezulluar fluturimet e këtyre avionëve deri në një njoftim të dytë. “Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës, informon të gjithë qytetarët se drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit të Aviacionit Civil, përkohësisht ka ndaluar të gjitha operimet e tipave të aeroplanëve ‘Boeing…
Lajmet Media Politikë
Maqedoni e Veriut/ Presidenti refuzon emrin e ri, nuk dekreton ligjet
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov, refuzoi të dekretojë 11 ligje që janë miratuar me emrin “Republika e Maqedonisë së Veriut”. Bëhet fjalë për ligje në fusha të ndryshme si ekonomi, marrëveshje për bashkëpunim mes shteteve, marrëveshje për shërbimet e sigurisë, për shërbime në ushtri, ligjin për komunikime elektronike, etj. Ivanov nuk i dekretoi ligjet me arsyetimin se “gjatë ushtrimit të funksionit, gjithmonë ka vepruar në bazë të betimit…
Lajmet Media Politikë
Shqiptarët e Kosovës nisin betejën kundër gazetarit britanik
Shqiptarët e Kosovës kanë nisur një betejë në facebook, kundër gazetarit Graham Philiips. Sipas tyre gazetari britanik me raportimet e tij është duke e dëmtuar imazhin e Kosovës. Ndaj thirrja e tyre është që të gjithë shqiptarët ti bëjnë bllok në rrjetin social gazetarit, që llogaria e tij të bllokohet.“Ky personi në foto është duke bërë propagandë kundër Kosovës dhe paguhet nga shërbimi informativ ruse. Mënyra për me ndalu këtë…
Lajmet Media Politikë
Shqiptarët e Kosovës nisin betejën kundër gazetarit britanik
Shqiptarët e Kosovës kanë nisur një betejë në facebook, kundër gazetarit Graham Philiips. Sipas tyre gazetari britanik me raportimet e tij është duke e dëmtuar imazhin e Kosovës. Ndaj thirrja e tyre është që të gjithë shqiptarët ti bëjnë bllok në rrjetin social gazetarit, që llogaria e tij të bllokohet.“Ky personi në foto është duke bërë propagandë kundër Kosovës dhe paguhet nga shërbimi informativ ruse. Mënyra për me ndalu këtë…
Lajmet Media Politikë
Shqiptarët e Kosovës nisin betejën kundër gazetarit britanik
Shqiptarët e Kosovës kanë nisur një betejë në facebook, kundër gazetarit Graham Philiips. Sipas tyre gazetari britanik me raportimet e tij është duke e dëmtuar imazhin e Kosovës. Ndaj thirrja e tyre është që të gjithë shqiptarët ti bëjnë bllok në rrjetin social gazetarit, që llogaria e tij të bllokohet.“Ky personi në foto është duke bërë propagandë kundër Kosovës dhe paguhet nga shërbimi informativ ruse. Mënyra për me ndalu këtë…
Lajmet Media Politikë
Shqiptarët e Kosovës nisin betejën kundër gazetarit britanik
Shqiptarët e Kosovës kanë nisur një betejë në facebook, kundër gazetarit Graham Philiips. Sipas tyre gazetari britanik me raportimet e tij është duke e dëmtuar imazhin e Kosovës. Ndaj thirrja e tyre është që të gjithë shqiptarët ti bëjnë bllok në rrjetin social gazetarit, që llogaria e tij të bllokohet.“Ky personi në foto është duke bërë propagandë kundër Kosovës dhe paguhet nga shërbimi informativ ruse. Mënyra për me ndalu këtë…
Lajmet Media Politikë
Shqiptarët e Kosovës nisin betejën kundër gazetarit britanik
Shqiptarët e Kosovës kanë nisur një betejë në facebook, kundër gazetarit Graham Philiips. Sipas tyre gazetari britanik me raportimet e tij është duke e dëmtuar imazhin e Kosovës. Ndaj thirrja e tyre është që të gjithë shqiptarët ti bëjnë bllok në rrjetin social gazetarit, që llogaria e tij të bllokohet.“Ky personi në foto është duke bërë propagandë kundër Kosovës dhe paguhet nga shërbimi informativ ruse. Mënyra për me ndalu këtë…
Lajmet Media Politikë
Shqiptarët e Kosovës nisin betejën kundër gazetarit britanik
Shqiptarët e Kosovës kanë nisur një betejë në facebook, kundër gazetarit Graham Philiips. Sipas tyre gazetari britanik me raportimet e tij është duke e dëmtuar imazhin e Kosovës. Ndaj thirrja e tyre është që të gjithë shqiptarët ti bëjnë bllok në rrjetin social gazetarit, që llogaria e tij të bllokohet.“Ky personi në foto është duke bërë propagandë kundër Kosovës dhe paguhet nga shërbimi informativ ruse. Mënyra për me ndalu këtë…
Lajmet Media Politikë
Shqiptarët e Kosovës nisin betejën kundër gazetarit britanik
Shqiptarët e Kosovës kanë nisur një betejë në facebook, kundër gazetarit Graham Philiips. Sipas tyre gazetari britanik me raportimet e tij është duke e dëmtuar imazhin e Kosovës. Ndaj thirrja e tyre është që të gjithë shqiptarët ti bëjnë bllok në rrjetin social gazetarit, që llogaria e tij të bllokohet.“Ky personi në foto është duke bërë propagandë kundër Kosovës dhe paguhet nga shërbimi informativ ruse. Mënyra për me ndalu këtë…
Lajmet Media Politikë
Shqiptarët e Kosovës nisin betejën kundër gazetarit britanik
Shqiptarët e Kosovës kanë nisur një betejë në facebook, kundër gazetarit Graham Philiips. Sipas tyre gazetari britanik me raportimet e tij është duke e dëmtuar imazhin e Kosovës. Ndaj thirrja e tyre është që të gjithë shqiptarët ti bëjnë bllok në rrjetin social gazetarit, që llogaria e tij të bllokohet.“Ky personi në foto është duke bërë propagandë kundër Kosovës dhe paguhet nga shërbimi informativ ruse. Mënyra për me ndalu këtë…
Lajmet Media Politikë
Shqiptarët e Kosovës nisin betejën kundër gazetarit britanik
Shqiptarët e Kosovës kanë nisur një betejë në facebook, kundër gazetarit Graham Philiips. Sipas tyre gazetari britanik me raportimet e tij është duke e dëmtuar imazhin e Kosovës. Ndaj thirrja e tyre është që të gjithë shqiptarët ti bëjnë bllok në rrjetin social gazetarit, që llogaria e tij të bllokohet.“Ky personi në foto është duke bërë propagandë kundër Kosovës dhe paguhet nga shërbimi informativ ruse. Mënyra për me ndalu këtë…
Lajmet Media Politikë
Shqiptarët e Kosovës nisin betejën kundër gazetarit britanik
Shqiptarët e Kosovës kanë nisur një betejë në facebook, kundër gazetarit Graham Philiips. Sipas tyre gazetari britanik me raportimet e tij është duke e dëmtuar imazhin e Kosovës. Ndaj thirrja e tyre është që të gjithë shqiptarët ti bëjnë bllok në rrjetin social gazetarit, që llogaria e tij të bllokohet.“Ky personi në foto është duke bërë propagandë kundër Kosovës dhe paguhet nga shërbimi informativ ruse. Mënyra për me ndalu këtë…
Lajmet Media Politikë
Shqiptarët e Kosovës nisin betejën kundër gazetarit britanik
Shqiptarët e Kosovës kanë nisur një betejë në facebook, kundër gazetarit Graham Philiips. Sipas tyre gazetari britanik me raportimet e tij është duke e dëmtuar imazhin e Kosovës. Ndaj thirrja e tyre është që të gjithë shqiptarët ti bëjnë bllok në rrjetin social gazetarit, që llogaria e tij të bllokohet.“Ky personi në foto është duke bërë propagandë kundër Kosovës dhe paguhet nga shërbimi informativ ruse. Mënyra për me ndalu këtë…
Lajmet Media Politikë
Shqiptarët e Kosovës nisin betejën kundër gazetarit britanik
Shqiptarët e Kosovës kanë nisur një betejë në facebook, kundër gazetarit Graham Philiips. Sipas tyre gazetari britanik me raportimet e tij është duke e dëmtuar imazhin e Kosovës. Ndaj thirrja e tyre është që të gjithë shqiptarët ti bëjnë bllok në rrjetin social gazetarit, që llogaria e tij të bllokohet.“Ky personi në foto është duke bërë propagandë kundër Kosovës dhe paguhet nga shërbimi informativ ruse. Mënyra për me ndalu këtë…