sali berisharilindjaere.press

Lajmet Media Politikë
Berisha publikon videon: Si dhunohet i moshuar nga policia
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj mbrojti punën e policisë gjatë protestës. Nga ana tjetër në një deklaratë zyrtare Policia e Shtetit tha se u kap e papërgatitur nga zhvendosja e protestuesve përpara Parlamentit, ndërsa akuzonte këta të fundit për dhunë ndaj efektivëve. Në zonën e Pedonales ndodhi dhe përballja më e madhe mes protestuesve dhe Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë. Veç gazit lotsjellës u përdor dhe autoboti për të shpërndarë…
Lajmet Media Politikë
Foto/ Gjermani i CDU-së krah Berishës në protestë
Martin Henze, përfaqësues i partisë gjermane CDU i është bashkuar protestës së opozitës të shtunën paradite. Ai është fotografuar në krah të ish-kryeministrit Sali Berisha. Në një kohë kur pothuaj i gjithë faktori ndërkombëtar ka dënuar vendimin politik të opozitës për djegien e mandateve, Martin Henze i cili është këshilltar ekonomik i partisë CDU të Angela Merkel, ka thënë se në një vend si Shqipëria kjo gjë është e kuptueshme.…
Lajmet Media Politikë
Sali Berisha ka një mesazh për Edi Ramën, sa zgjat protesta
“Mirënjohje të pakufishme ndaj atyre që sot firmosin betejën fitimtare nga kakistokracisë. Edi Rama ia ka mbathur sërish ditën e sotme. Edi Rama ka shkuar të tunelet e Skraparit. Ky është një cunam popullor dhe Rama nuk mund t’i fshihet”. Kështu deklaroi për mediat ish-kryeministri Sali Berisha nga protesta. Ndërkohë Dashamir Shehi ka thënë se qëllimi i vetëm i protestës së opozitës është që të mbledhë sa më shumë njerëz…
Lajmet Media Politikë
Protesta, Sali Berisha: Dy fjalë për ndërkombëtarët
Teksa në studion e “Opinion” diskutohej për protestën e opozitës në 16 mars dhe presionin e ndërkombëtarëve, ish-kryeministri Sali Berisha sqaron dhe qëndrimet e tyre. Sipas zotit Berisha, opozita po bën gjithçka për të qartësuar shkaqet që e detyruan për vendimin e saj. “Dy fjale për ndërkombëtaret. Miq, po diskutohet këto kohë lidhur me qëndrimin ndërkombëtar ndaj djegies se mandateve nga opozita, lidhur me ketë problem theksoj:Së pari, vetëkuptohet se…
Lajmet Media Politikë
Flet Berisha: Rama të ikë ditën, se nata do jetë e tmerrshme
Ish kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të largohet pasi revolucioni i madh, siç i cilëson ai protestat, po shkatërrojnë kastrokracinë çdo ditë. “Një protestë e jashtëzakonshme, sukses i madh i revolucionit që po çmonton kastrokracinë çdo ditë, Edi Rama të shkojë, por italianët nuk i mashtron dot. Ne po tentojmë t’u rikthejmë lirinë shqiptarëve, Edi Rama i ka kohërat e numëruara. Bën mirë të…
Lajmet Media Politikë
Flet Berisha: Rama të ikë ditën, se nata do jetë e tmerrshme
Ish kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të largohet pasi revolucioni i madh, siç i cilëson ai protestat, po shkatërrojnë kastrokracinë çdo ditë. “Një protestë e jashtëzakonshme, sukses i madh i revolucionit që po çmonton kastrokracinë çdo ditë, Edi Rama të shkojë, por italianët nuk i mashtron dot. Ne po tentojmë t’u rikthejmë lirinë shqiptarëve, Edi Rama i ka kohërat e numëruara. Bën mirë të…
Lajmet Media Politikë
Flet Berisha: Rama të ikë ditën, se nata do jetë e tmerrshme
Ish kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të largohet pasi revolucioni i madh, siç i cilëson ai protestat, po shkatërrojnë kastrokracinë çdo ditë. “Një protestë e jashtëzakonshme, sukses i madh i revolucionit që po çmonton kastrokracinë çdo ditë, Edi Rama të shkojë, por italianët nuk i mashtron dot. Ne po tentojmë t’u rikthejmë lirinë shqiptarëve, Edi Rama i ka kohërat e numëruara. Bën mirë të…
Lajmet Media Politikë
Flet Berisha: Rama të ikë ditën, se nata do jetë e tmerrshme
Ish kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të largohet pasi revolucioni i madh, siç i cilëson ai protestat, po shkatërrojnë kastrokracinë çdo ditë. “Një protestë e jashtëzakonshme, sukses i madh i revolucionit që po çmonton kastrokracinë çdo ditë, Edi Rama të shkojë, por italianët nuk i mashtron dot. Ne po tentojmë t’u rikthejmë lirinë shqiptarëve, Edi Rama i ka kohërat e numëruara. Bën mirë të…
Lajmet Media Politikë
Flet Berisha: Rama të ikë ditën, se nata do jetë e tmerrshme
Ish kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të largohet pasi revolucioni i madh, siç i cilëson ai protestat, po shkatërrojnë kastrokracinë çdo ditë. “Një protestë e jashtëzakonshme, sukses i madh i revolucionit që po çmonton kastrokracinë çdo ditë, Edi Rama të shkojë, por italianët nuk i mashtron dot. Ne po tentojmë t’u rikthejmë lirinë shqiptarëve, Edi Rama i ka kohërat e numëruara. Bën mirë të…
Lajmet Media Politikë
Flet Berisha: Rama të ikë ditën, se nata do jetë e tmerrshme
Ish kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të largohet pasi revolucioni i madh, siç i cilëson ai protestat, po shkatërrojnë kastrokracinë çdo ditë. “Një protestë e jashtëzakonshme, sukses i madh i revolucionit që po çmonton kastrokracinë çdo ditë, Edi Rama të shkojë, por italianët nuk i mashtron dot. Ne po tentojmë t’u rikthejmë lirinë shqiptarëve, Edi Rama i ka kohërat e numëruara. Bën mirë të…
Lajmet Media Politikë
Flet Berisha: Rama të ikë ditën, se nata do jetë e tmerrshme
Ish kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të largohet pasi revolucioni i madh, siç i cilëson ai protestat, po shkatërrojnë kastrokracinë çdo ditë. “Një protestë e jashtëzakonshme, sukses i madh i revolucionit që po çmonton kastrokracinë çdo ditë, Edi Rama të shkojë, por italianët nuk i mashtron dot. Ne po tentojmë t’u rikthejmë lirinë shqiptarëve, Edi Rama i ka kohërat e numëruara. Bën mirë të…
Lajmet Media Politikë
Flet Berisha: Rama të ikë ditën, se nata do jetë e tmerrshme
Ish kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të largohet pasi revolucioni i madh, siç i cilëson ai protestat, po shkatërrojnë kastrokracinë çdo ditë. “Një protestë e jashtëzakonshme, sukses i madh i revolucionit që po çmonton kastrokracinë çdo ditë, Edi Rama të shkojë, por italianët nuk i mashtron dot. Ne po tentojmë t’u rikthejmë lirinë shqiptarëve, Edi Rama i ka kohërat e numëruara. Bën mirë të…
Lajmet Media Politikë
Flet Berisha: Rama të ikë ditën, se nata do jetë e tmerrshme
Ish kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të largohet pasi revolucioni i madh, siç i cilëson ai protestat, po shkatërrojnë kastrokracinë çdo ditë. “Një protestë e jashtëzakonshme, sukses i madh i revolucionit që po çmonton kastrokracinë çdo ditë, Edi Rama të shkojë, por italianët nuk i mashtron dot. Ne po tentojmë t’u rikthejmë lirinë shqiptarëve, Edi Rama i ka kohërat e numëruara. Bën mirë të…
Lajmet Media Politikë
Flet Berisha: Rama të ikë ditën, se nata do jetë e tmerrshme
Ish kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të largohet pasi revolucioni i madh, siç i cilëson ai protestat, po shkatërrojnë kastrokracinë çdo ditë. “Një protestë e jashtëzakonshme, sukses i madh i revolucionit që po çmonton kastrokracinë çdo ditë, Edi Rama të shkojë, por italianët nuk i mashtron dot. Ne po tentojmë t’u rikthejmë lirinë shqiptarëve, Edi Rama i ka kohërat e numëruara. Bën mirë të…
Lajmet Media Politikë
Flet Berisha: Rama të ikë ditën, se nata do jetë e tmerrshme
Ish kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të largohet pasi revolucioni i madh, siç i cilëson ai protestat, po shkatërrojnë kastrokracinë çdo ditë. “Një protestë e jashtëzakonshme, sukses i madh i revolucionit që po çmonton kastrokracinë çdo ditë, Edi Rama të shkojë, por italianët nuk i mashtron dot. Ne po tentojmë t’u rikthejmë lirinë shqiptarëve, Edi Rama i ka kohërat e numëruara. Bën mirë të…
Lajmet Media Politikë
Flet Berisha: Rama të ikë ditën, se nata do jetë e tmerrshme
Ish kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të largohet pasi revolucioni i madh, siç i cilëson ai protestat, po shkatërrojnë kastrokracinë çdo ditë. “Një protestë e jashtëzakonshme, sukses i madh i revolucionit që po çmonton kastrokracinë çdo ditë, Edi Rama të shkojë, por italianët nuk i mashtron dot. Ne po tentojmë t’u rikthejmë lirinë shqiptarëve, Edi Rama i ka kohërat e numëruara. Bën mirë të…
Lajmet Media Politikë
Flet Berisha: Rama të ikë ditën, se nata do jetë e tmerrshme
Ish kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të largohet pasi revolucioni i madh, siç i cilëson ai protestat, po shkatërrojnë kastrokracinë çdo ditë. “Një protestë e jashtëzakonshme, sukses i madh i revolucionit që po çmonton kastrokracinë çdo ditë, Edi Rama të shkojë, por italianët nuk i mashtron dot. Ne po tentojmë t’u rikthejmë lirinë shqiptarëve, Edi Rama i ka kohërat e numëruara. Bën mirë të…
Lajmet Media Politikë
A u mor peng Dritan Leli nga i dënuari për vrasje?
Ish-kryeministri Sali berisha denoncoi këtë të hënë se kryebashkiaku i Vlorës ishte marrë peng. Sipas një mesazhi, nga një denoncues dixhital thuhej se Kryetari i Bashkisë, Dritan Leli ishte marrë peng në zyrën e tij me pistolete në koke nga Beni i Nazmies (Arben Licaj i dënuar me parë për vrasje). Po sipas denoncimit, Arben Licaj më pas ka kërcënuar edhe tre juristet e bashkisë. “Çështja ka të bej me…
Lajmet Media Politikë
A u mor peng Dritan Leli nga i dënuari për vrasje?
Ish-kryeministri Sali berisha denoncoi këtë të hënë se kryebashkiaku i Vlorës ishte marrë peng. Sipas një mesazhi, nga një denoncues dixhital thuhej se Kryetari i Bashkisë, Dritan Leli ishte marrë peng në zyrën e tij me pistolete në koke nga Beni i Nazmies (Arben Licaj i dënuar me parë për vrasje). Po sipas denoncimit, Arben Licaj më pas ka kërcënuar edhe tre juristet e bashkisë. “Çështja ka të bej me…
Lajmet Media Politikë
A u mor peng Dritan Leli nga i dënuari për vrasje?
Ish-kryeministri Sali berisha denoncoi këtë të hënë se kryebashkiaku i Vlorës ishte marrë peng. Sipas një mesazhi, nga një denoncues dixhital thuhej se Kryetari i Bashkisë, Dritan Leli ishte marrë peng në zyrën e tij me pistolete në koke nga Beni i Nazmies (Arben Licaj i dënuar me parë për vrasje). Po sipas denoncimit, Arben Licaj më pas ka kërcënuar edhe tre juristet e bashkisë. “Çështja ka të bej me…