shqiptaririlindjaere.press

Lajmet Media Politikë
Nxitonte për në punë, i riu shqiptar humb jetën tragjikisht në aksident
Një i ri shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Itali. Aksidenti fatal sipas mediave vendase ka ndodhur në orën 7.00 të mëngjesit, në rrugën provinciale që lidh Gallipolin me San Nicolan, pranë fshatit Chiesanuova. Viktimë e këtij aksidenti mbeti një shqiptar 20 vjeçar, i cili humbi kontrollin e makinës Alfa147, me të cilën po  udhëtonte Makina që ishte në pronësi të babait të viktimës, u përplas me një pemë. Kanë…
Lajmet Media Politikë
Nxitonte për në punë, i riu shqiptar humb jetën tragjikisht në aksident
Një i ri shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Itali. Aksidenti fatal sipas mediave vendase ka ndodhur në orën 7.00 të mëngjesit, në rrugën provinciale që lidh Gallipolin me San Nicolan, pranë fshatit Chiesanuova. Viktimë e këtij aksidenti mbeti një shqiptar 20 vjeçar, i cili humbi kontrollin e makinës Alfa147, me të cilën po  udhëtonte Makina që ishte në pronësi të babait të viktimës, u përplas me një pemë. Kanë…
Lajmet Media Politikë
Nxitonte për në punë, i riu shqiptar humb jetën tragjikisht në aksident
Një i ri shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Itali. Aksidenti fatal sipas mediave vendase ka ndodhur në orën 7.00 të mëngjesit, në rrugën provinciale që lidh Gallipolin me San Nicolan, pranë fshatit Chiesanuova. Viktimë e këtij aksidenti mbeti një shqiptar 20 vjeçar, i cili humbi kontrollin e makinës Alfa147, me të cilën po  udhëtonte Makina që ishte në pronësi të babait të viktimës, u përplas me një pemë. Kanë…
Lajmet Media Politikë
Nxitonte për në punë, i riu shqiptar humb jetën tragjikisht në aksident
Një i ri shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Itali. Aksidenti fatal sipas mediave vendase ka ndodhur në orën 7.00 të mëngjesit, në rrugën provinciale që lidh Gallipolin me San Nicolan, pranë fshatit Chiesanuova. Viktimë e këtij aksidenti mbeti një shqiptar 20 vjeçar, i cili humbi kontrollin e makinës Alfa147, me të cilën po  udhëtonte Makina që ishte në pronësi të babait të viktimës, u përplas me një pemë. Kanë…
Lajmet Media Politikë
Nxitonte për në punë, i riu shqiptar humb jetën tragjikisht në aksident
Një i ri shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Itali. Aksidenti fatal sipas mediave vendase ka ndodhur në orën 7.00 të mëngjesit, në rrugën provinciale që lidh Gallipolin me San Nicolan, pranë fshatit Chiesanuova. Viktimë e këtij aksidenti mbeti një shqiptar 20 vjeçar, i cili humbi kontrollin e makinës Alfa147, me të cilën po  udhëtonte Makina që ishte në pronësi të babait të viktimës, u përplas me një pemë. Kanë…
Lajmet Media Politikë
E fundit/ I mituri shqiptar gjendet pajetë në bregdetin e ishullit grek
Një fëmijë shqiptar, i moshës 12 vjeç, është gjendur i vdekur mëngjesin e sotëm në zonën bregdetare të Rodosit në Greqi, Fëmija thuhet se u gjet në zonën e Zephiros, me shenja jete. Sipas medias vendas, ai thuhet se u dërguar me urgjencë në spitalin e Përgjithshëm të qytetit, por ka qenë i pamundur mbajtja në jetë. Hetimet po kryhen nga Autoriteti Qendror i Portit të Rodosit, që urdhëroi edhe…
Lajmet Media Politikë
Itali, kapet në flagrancë shqiptari, tentoi të vidhte makinën me kaçavidë
Mediat italiane kanë raportuar se në Aprilia teksa karabinierët patrullonin kanë arrestuar një shqiptar, i cili u kap në flagrancë, teksa tentonte të grabiste një automjet të parkuar. Besnik G, 37 vjeçar u arrestua rreth orës 03.30 teksa tentonte të hapte makinën me anë të një kaçavide. Policia italiane tha se shqiptari ka bërë rezistencë gjatë arrestimit, duke u përleshur me karabinierët. Besnik G. është shoqëruar drejt burgut të Latinës, në…
Lajmet Media Politikë
“Do të të nxjerr videot nudo”/Ndalohet shqiptari, shantazh minorenes greke
Një shqiptar është arrestuar nga policia greke, pasi shantazhonte një minorene, se nëse nuk kryente seks me të, do ti nxirrte foto dhe video nudo. Ngjarja ka ndodhur sipas medias greke në qytetin e Messinit, ku 14 vjeçarja greke ka rrëfyer se ishte njohur me 22 vjeçarin shqiptar nëpërmjet instagramit. Ky ishte edhe takimi ku ata kishin  shkëmbyer foto me njëri-tjetrin Por vajza nuk e ka parashikuar që djali do…
Lajmet Media Politikë
“Koka” e trafikut të emigrantëve në Angli, ekstradohet shqiptari
Alket Dauti, 31-vjeç, i njohur si kreu i një rrjeti të organizuar kriminal të trafikut të emigrantëve drejt Britanisë së Madhe është ekstraduar në Belgjikë, ku rezulton i dënuar me 10 vite burg. Dauti jetonte në Penge të Britanisë, ndërsa u arrestua nga oficerë të Agjencisë Kombëtare të Krimit në qershor të 2018-ës. 31-vjeçari ishte koka e një rrjeti kriminal që merrej me organizimin e trafikimit të emigrantëve drejt Britanisë…
Lajmet Media Politikë
Arrestohet shqiptari, tentoi të përdhunonte gruan së bashku me dy shokë
Policia kufitare e Barit arrestoi të enjten një shtetas shqiptar pas një urdhër-arresti të lëshuar nga Gjykata italiane, pasi akuzohet për dhunë në familje, lëndime personale dhe tentativë përdhunimi. Mësohet se 43-vjeçari shqiptar ishte nisur nga Durrësi dhe me të zbritur në portin e Barit është arrestuar në prani të nënës së tij. Mediat shkruajnë se gjatë arrestimit atij iu gjet një pasaportë shqiptare dhe një leje qëndrimi afatgjatë e BE-së,…
Lajmet Media Politikë
Depo armësh dhe droge në shtëpi, shqiptari surprizon policinë
Një shqiptar është arrestuar në Selanik të Greqisë për trafik droge. Policia greke njofton se shqiptari ëshët kreu I një bande e cila ishte prej kohësh në survejim. Policia fqinje nuk bën të ditur emrin e personit të ndaluar, por vetëm moshën e tij, 27 vjeç. Gjatë kontrollit në banesën e shqiptarit në zonën e Analipsit, u gjetën dhe sekuestruan 662 gr kokainë të pastër , të fshehura në vend…
Lajmet Media Politikë
Hodhi “mallin” nga dritarja, shqiptari u bllokon derën policëve
Policia e Bergamos ka arrestuar shtetasin shtqiptar Konstandin Zama, 36 vjeç, banues në rrugën Enrico Fermi në  Suisio. Zama u pikas nga policia ndërsa lëvizte në zonën e njohur të prostitucionit në qytet të quajtur, Grumello al Piano. Ai lëvizte gjatë netëve në këtë zonë duke shpërndarë lëndë narkotike të cilën e posedonte në banesë. Gjatë momentit të kontrollit në banesë, Zama tentoi tu bllokonte hyrjen karabinerëve. Më pas ai…
Lajmet Media Politikë
Policia i zbulon bazën e drogës, arreston në flagrancë shqiptarin
Policia italiane ka arrestuar një 37-vjeçar shqiptar, pasi në banesë iu gjet 1 kilogram e gjysmë drogë, si dhe një shumë e caktuar parash. Agjentët e stacionit të policisë Mirafiori, kishin vëzhguar prej kohësh lëvizjet e 37-vjeçarit dhe të mërkurën, ata hynë në veprim në shtëpinë e tij. Sipas mediave italiane, shqiptari ishte gati të takonte një person tjetër, ndoshta një korrier i ngarkuar për dërgimin e drogës. Ata kishin…
Lajmet Media Politikë
Hetimi/ Pesë vite i humbur, shqiptari dyshohet se u muros brenda një vile
Nuk ka ende nje version zyrtar, por dyshohet se skeleti i gjetur i murosur në një vilë luksi në qytetin e Senagos në Itali është i një shqiptari të shpallur të humbur pesë vite më parë në Xhenova. Skeleti i murosur u gjet të martën në mëngjes në  një mur të ndërmjetëm në brendësi të “Vila delli occhi” në Senago. Trupi tashmë i kthyer në skelet, u gjet gjatë punimeve…
Lajmet Media Politikë
Shqiptari tregon arsyen pse e vrau bashkëpatriotin në burg
Dy të akuzuarit për vrasjen e Albert Bakos në burg u dërguan me masa të forta sigurie në Prokurorinë greke. I akuzuari kryesor është një 33-vjeçar shqiptar, shok me viktimën Arbër Bako. Ngjarja ndodhi ditën e djeshme në burgun e Koridhalos, ku të dy vuanin dënimet përkatëse. Shqiptari që akuzohet për vrasjen e bashkëpatriotit të tij, ka pranuar autorësinë dhe ka shpjeguar çfarë ndodhi. “Sapo erdhi në qeli më tha:…
Lajmet Media Politikë
Plagosi 14 persona në Pire, vritet shqiptari në burgun grek
Burgu i Koridhalos në Athinë është kthyer në një “vatër vdekjesh” për shqiptarët. Këtë të hënë një bashkëkombës, i identifikuar si Albert Bako është vrarë brenda ambienteve të burgut. Bako ishte dënuar me burg, pasi në nëntor të 2014-ës hapi zjarr në një lokal në Mikrolimano të Pireut, duke lënë të plagosur 14 persona. Por ai mbahet mend edhe për një tjetër incident të rëndë, siç është atentati ndaj avokatit…
Lajmet Media Politikë
Ky është 50-vjeçari shqiptar më i kërkuar në Europë
Aktualisht, në listën e personave më të kërkuar në Europë janë 54 kriminelë. Ata e kanë fituar një vend në listën e Europol për një sërë krimesh të rënda, si vrasje, trafik të qenieve njerëzore, trafik droge, mashtrim etj. Disa prej tyre kanë shkuar në Europë nga kontinente të ndryshme, por të gjithë kërkohen nga të paktën nga një forcë policore në Europë për krime të rënda. Në një artikull…
Lajmet Media Politikë
Greqi, shqiptari qëllon bashkëshorten me thikë, 45-vjeçarja në koma
Krimi në familjet shqiptare godet sërish, por këtë herë ngjarja e rëndë ka ndodhur në shtetin fqinj, Greqi. Një sherr banal mes çiftit Bardhi, të cilët jetonin prej vitesh në qytetin e Korinthit në Greqi, degjeneruar në një ngjarje të rëndë. Burri i familjes kishte pritur bashkëshorten e tij jashtë një shtëpie ku ajo punonte dhe pasi ishin grindur, e qëlloi disa herë me thikë. Aktualisht 45-vjeçarja, emri i të…
Lajmet Media Politikë Sport
Kur isha fëmijë s’kisha këpucë/ Shqiptari: Ëndërroj të luaj me Gjermaninë
Mesfushori Elvis Rexhbecaj bëhet futbollist i radhës që refuzon Kombëtaren e Shqipërisë. Talenti shqiptar tashmë në moshën 21-vjeçare në një intervistë për ‘SportBuzzer’, ka rrëfyer se ndihet gjerman dhe ëndrra e tij është të veshë fanellën e “panzerave”. “Kur isha dy vjeç, kam ardhur në Gjermani me familjen time. Fillimisht jetonim në Brandenburg, me shumë vështirësi. Për ne fëmijët ishte e lehtë, por për prindërit tanë nuk dukej kështu. Babain…
Lajmet Media Politikë
Greqi/ Shqiptari vret vajzën për lidhjen me afganin, e varrosi në oborr
Një shqiptar ka vrarë dhe varrosur vajzën e tij në oborrin e shtëpisë, pasi ishte ishte në një lidhje me një afgan. Ngjarja e rëndë ndodhi në zonën Alepu në ishullin e Korfuzit. Viktima është 28-vjeçarja Angjeliqi Petru. Një shtetas afgan, që ishte në lidhje me 28-vjeçaren, hodhi dyshimet në polici se vajza mund të ishte vrarë nga babai për shkak se nuk miratonte lidhjen e tyre. Sipas policisë greke…