-U tha në Opinionrilindjaere.press

Lajmet Media Politikë
“Vrasja e Jurgen Kurtit, policia ka identifikuar një nga autorët”
Gazetari i Tv Klan, Ermal Vija thotë se policia ka identifikuar një nga autorët e dyshuar për vrasjen e 26-vjeçarit Jurgen Kurti. “Policia ka shpallur në kërkim një person, por ende nuk dihet as identiteti as mosha. Ka qenë kqyrja kamerave që ka bërë të mundur identifikimin e një personi”, deklaroi gazetari, por pa dhënë detaje të tjera. Në orët e para të mëngjesit të së martës, ekspertë të policisë…
Lajmet Media Politikë
I vranë burrin, Arapi: Si shpëtoi Jurgen Kurti, unë s’kam dashur…
Vjollca Arapi, bashkëshortja e biznesmenit Agim Arapit që u vra në prill të vitit 2017 dhe ku u akuzua dhe Jurgen Kurti u fut në një lidhje live në emisionin “Opinion”. Sipas saj i gjithë konflikti ka nisur për qeranë që i kërkoi Jurgen Kurtit, por zonja Arapi tha se nuk kishte dashur asnjëherë të vriste të riun. “Ka qenë një debat banal, i kërkova qeranë. Asnjë gjë nuk mbaj…
Lajmet Media Politikë
Artan Hoxha tregon detaje për vrasjen e Jurgen Kurtit
Gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje në lidhje me vrasjen e 26-vjeçarit, Jurgen Kurti mbrëmjen e së hënës në Tiranë. Nga emisioni “Opinion” ai tha ekzekutorët nuk kanë qenë të mirëpërgatitur dhe prej kohësh kanë studiuar terrenin. Sipas tij e vetmja kamer që kanë në dorë autoritetet nuk ka kapur shumë detaje. “Ekzekutorët nuk kanë qenë… mënyra si është kryer vrasja, vendi ku ka ndodhur ngjarja autorët e kanë studiuar…
Lajmet Media Politikë
“Rudina Hajdari po mundohet të bëjë një parti të re politike”
Deputetët e rinj që pranuan mandatin a zëvendësojnë opozitën? Gazetarët janë të ndarë rreth kësaj pyetjeje. Por për Robert Rakipllarin e vetmja që bën përjashtim është Rudina Hajdari, që sipas tij po mundohet të bëjë një parti të re politike. Mustafa Nano: Opozita është kjo që është. Janë ca njerëz që dhe po besojnë se po bëjnë një gjë te duhur. Pjesa më e madhe po ndjekin interesin e tyre…
Lajmet Media Politikë
Tjetër përplasje në Opinion/ Shkullaku-Pezës: Je ekspert i lekëve
               Publikuar në : 22:09 – 14/03/19 | geliano fataj Përmendja e pasurisë në studion e emisionit “Opinion” solli përplasje mes gazetarëve. Në fillim ishte Alfred Peza, i cili veç pasurisë që tha se kishte drejtuesi i emisionit, deklaroi se dhe gazetari Armand Shkullaku ka vilë 1 milionë euro. Kur mori fjalën, Shkullaku i ktheu përgjigje zotit Peza. Alfred Peza: Ti dole ekspert i…
Lajmet Media Politikë
“Ke 10 mln €”, përgjigjet Fevziu: Fjala jote në vesh të perëndisë!
Gazetari Alfred Peza duke iu përgjigjur akuzave të sekretarit të përgjithshëm të PD-së, mbi pasurinë e tij 1 milionë euroshe deklaroi shifra të çmendura për drejtuesin e emisionit “Opinion”. Sipas zotit Peza, drejtuesi i emisionit “Opinion” ka pasuri 10 milionë euro. Blendi Fevziu (me të qeshur): Sa, sa… Po ku i kam unë?! Alfred Peza: Armand Shkullaku ka vilën 1 milion euro… Armand Shkullaku: Jo jo, 1 milion e 200…
Lajmet Media Politikë
‘Kandidatët e PD po merren në polic’, sherri Bardhi- Peza për 1mln €
Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka denoncuar nga studio e emisionit “Opinion” një rast të paprecedentë. Duke folur për protestën e opozitës në 16 mars, ai tha se policia ka shoqëruar në komisariate kandidatët që janë në listën e PD-së. “I marrin i shoqërojnë dhe i mbajnë dy tre orë në komisariate. Po merren dhe kandidatët e listës vijuese të PD, mbahen në komisariat pa asnjë shpejigm me…
Lajmet Media Politikë
Gazment Bardhi: Si do jetë protesta, presion kemi vetëm nga…
Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi thotë se protesta e 16 marsit do të jetë e ngjashme me atë të 16 shkurtit. Në emisionin Opinion, ai deklaroi se protesta do të mbahet përpara Kryeministrisë por sa do të zgjasë nuk dihet. “Janë të ftuar të gjithë qytetarët që kanë një problem me qeverinë. Do jetë një protestë e ngjashme me atë të 16 shkurtit, ku çdo qytetarë është i…
Lajmet Media Politikë
“Vdiq dhe u ngjall”, Baton Haxhiu tregon momentet e vështira
Gjatë luftës së Kosovës  një kronikë e BBC-së e shpalli gazetarin Baton Haxhiu të vdekur gabimisht, ndërkohë që ai ishte gjallë. I ftuar në emisionin Opinion ai ka treguar të gjithë ngjarjen e asaj dite si dhe momentet më të vështira me familjarët. “Në atë kohë unë isha strehuar në një shtëpi në Prishtinë. Një konferencë shtypi të NATO-s në orën 3 dhe ishte në anglisht. Ndër të tjera në…
Lajmet Media Politikë
Genc Ruli: Momenti më i vështirë në debatet televizive
Ish-deputeti dhe ministri i qeverisë së drejtuar nga Berisha, Genc Ruli ka treguar në studion e emisionit “Opinion” momentet më të vështira në debatet televizive. Sipas tij, në debatet e ditëve të sotme, shumë personazhe të lënë përshtypjen që kanë nevojë për kurim psikik. “Nuk zihem në debate. Ne shqiptarët ngatërrojmë logjikën me fjalën e rëndë. Me kohën ka ndryshuar dhe stili televiziv. Përemri “ju” është harruar, rënia në banalitet.…
Lajmet Media Politikë
Arta Dade tregon historinë: Eksperienca ime si prezantuese
Të gjithë se njohim si politikane, por duket Arta Dade ka patur edhe eksperienca të tjera në prezantim. Në emisonin Opinion ku u diskutua sesi kanë ndryshuar personazhet e këtij emisioni Dade ka treguar dhe historinë e largët të vitit 1975. “Kam qenë në vitin 1975 ne vit të tretë, më ftuan për të prezantuar Festivalin e 13-të , pak me hezitim sepse kishte kaluar  festivali i 11-të dhe nisi…
Lajmet Media Politikë
Gruaja e ish-ministrit: Po zbuloj veten pas takimit me Guru-në
Kur në vitin 2018 erdhi në Tiranë, Guru-ja Paramahamsa Vishëandanda habiti jo pak shqiptarët. Një ndër personat që e priti në aeroport ishte edhe bashkëshortja e ish-ministrit Damian Gjiknuri, Rovena Agolli. E ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion” ajo u shpreh rreth ndjesive që ka marrë që kur ka nisur të besoj tek Guru-ja. “Unë po zbuloj veten, ne nuk e njohim veten, të gjithë mendojnë se e njohim. Nuk…
Lajmet Media Politikë
Gruaja e ish-ministrit: Po zbuloj veten pas takimit me Guru-në
Kur në vitin 2018 erdhi në Tiranë, Guru-ja Paramahamsa Vishëandanda habiti jo pak shqiptarët. Një ndër personat që e priti në aeroport ishte edhe bashkëshortja e ish-ministrit Damian Gjiknuri, Rovena Agolli. E ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion” ajo u shpreh rreth ndjesive që ka marrë që kur ka nisur të besoj tek Guru-ja. “Unë po zbuloj veten, ne nuk e njohim veten, të gjithë mendojnë se e njohim. Nuk…
Lajmet Media Politikë
Gruaja e ish-ministrit: Po zbuloj veten pas takimit me Guru-në
Kur në vitin 2018 erdhi në Tiranë, Guru-ja Paramahamsa Vishëandanda habiti jo pak shqiptarët. Një ndër personat që e priti në aeroport ishte edhe bashkëshortja e ish-ministrit Damian Gjiknuri, Rovena Agolli. E ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion” ajo u shpreh rreth ndjesive që ka marrë që kur ka nisur të besoj tek Guru-ja. “Unë po zbuloj veten, ne nuk e njohim veten, të gjithë mendojnë se e njohim. Nuk…
Lajmet Media Politikë
Gruaja e ish-ministrit: Po zbuloj veten pas takimit me Guru-në
Kur në vitin 2018 erdhi në Tiranë, Guru-ja Paramahamsa Vishëandanda habiti jo pak shqiptarët. Një ndër personat që e priti në aeroport ishte edhe bashkëshortja e ish-ministrit Damian Gjiknuri, Rovena Agolli. E ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion” ajo u shpreh rreth ndjesive që ka marrë që kur ka nisur të besoj tek Guru-ja. “Unë po zbuloj veten, ne nuk e njohim veten, të gjithë mendojnë se e njohim. Nuk…
Lajmet Media Politikë
Gruaja e ish-ministrit: Po zbuloj veten pas takimit me Guru-në
Kur në vitin 2018 erdhi në Tiranë, Guru-ja Paramahamsa Vishëandanda habiti jo pak shqiptarët. Një ndër personat që e priti në aeroport ishte edhe bashkëshortja e ish-ministrit Damian Gjiknuri, Rovena Agolli. E ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion” ajo u shpreh rreth ndjesive që ka marrë që kur ka nisur të besoj tek Guru-ja. “Unë po zbuloj veten, ne nuk e njohim veten, të gjithë mendojnë se e njohim. Nuk…
Lajmet Media Politikë
Gruaja e ish-ministrit: Po zbuloj veten pas takimit me Guru-në
Kur në vitin 2018 erdhi në Tiranë, Guru-ja Paramahamsa Vishëandanda habiti jo pak shqiptarët. Një ndër personat që e priti në aeroport ishte edhe bashkëshortja e ish-ministrit Damian Gjiknuri, Rovena Agolli. E ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion” ajo u shpreh rreth ndjesive që ka marrë që kur ka nisur të besoj tek Guru-ja. “Unë po zbuloj veten, ne nuk e njohim veten, të gjithë mendojnë se e njohim. Nuk…
Lajmet Media Politikë
Gruaja e ish-ministrit: Po zbuloj veten pas takimit me Guru-në
Kur në vitin 2018 erdhi në Tiranë, Guru-ja Paramahamsa Vishëandanda habiti jo pak shqiptarët. Një ndër personat që e priti në aeroport ishte edhe bashkëshortja e ish-ministrit Damian Gjiknuri, Rovena Agolli. E ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion” ajo u shpreh rreth ndjesive që ka marrë që kur ka nisur të besoj tek Guru-ja. “Unë po zbuloj veten, ne nuk e njohim veten, të gjithë mendojnë se e njohim. Nuk…
Lajmet Media Politikë
Gruaja e ish-ministrit: Po zbuloj veten pas takimit me Guru-në
Kur në vitin 2018 erdhi në Tiranë, Guru-ja Paramahamsa Vishëandanda habiti jo pak shqiptarët. Një ndër personat që e priti në aeroport ishte edhe bashkëshortja e ish-ministrit Damian Gjiknuri, Rovena Agolli. E ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion” ajo u shpreh rreth ndjesive që ka marrë që kur ka nisur të besoj tek Guru-ja. [embedded content] “Unë po zbuloj veten, ne nuk e njohim veten, të gjithë mendojnë se e…
Lajmet Media Politikë
Gruaja e ish-ministrit: Po zbuloj veten pas takimit me Guru-në
Kur në vitin 2018 erdhi në Tiranë, Guru-ja Paramahamsa Vishëandanda habiti jo pak shqiptarët. Një ndër personat që e priti në aeroport ishte edhe bashkëshortja e ish-ministrit Damian Gjiknuri, Rovena Agolli. E ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion” ajo u shpreh rreth ndjesive që ka marrë që kur ka nisur të besoj tek Guru-ja. “Unë po zbuloj veten, ne nuk e njohim veten, të gjithë mendojnë se e njohim. Nuk…