videorilindjaere.press

Lajmet Media Politikë
Facebook heq 1.5 milionë video të masakrës në Zelandën e Re
Ditën e premte, Facebook, u vendos sërish në qendër të akuzave dhe polemikave. Atentatori Brenton Tarrant,  transmetoi live për rreth 17 minuta, një sulm tragjik në Zelandën e Re ku u vranë 50 njerëz. Rrjeti më i madh social u akuzua që nuk siguron asnjë filtër mbi videot live, apo mbi videot me përmbajtje dhune e krimi që shfaqen në të. Lidhur me këto akuza përgjegjësja e Facebook në Zelandën e Re, Mia…
Bota Lajmet Media Politikë
Si ndryshoi jeta e kësaj vajze pasi një video e saj u bë virale
Hadhara Charles Mjeja, nga Tanzania fitoi vëmendje globale, duke përfshirë këtu dhe një status në Twitter nga presidenti i SHBA, Donald Trump, kur një video që tregonte  aftësitë e saj në futboll u bë virale. “E mrekullueshme”, shkroi Presidenti krahas videos. Hadhara, i cili filloi të luante futboll si një fëmijë i vogël duke përdorur lëvozhgë portokalli, thotë se ajo pëlqen të bëjë triblime, dhe hobi i saj është shndërruar…
Bota Lajmet Media Politikë
Si ndryshoi jeta e kësaj vajze pasi një video e saj u bë virale
Hadhara Charles Mjeja, nga Tanzania fitoi vëmendje globale, duke përfshirë këtu dhe një status në Twitter nga presidenti i SHBA, Donald Trump, kur një video që tregonte  aftësitë e saj në futboll u bë virale. “E mrekullueshme”, shkroi Presidenti krahas videos. Hadhara, i cili filloi të luante futboll si një fëmijë i vogël duke përdorur lëvozhgë portokalli, thotë se ajo pëlqen të bëjë triblime, dhe hobi i saj është shndërruar…
Bota Lajmet Media Politikë
Si ndryshoi jeta e kësaj vajze pasi një video e saj u bë virale
Hadhara Charles Mjeja, nga Tanzania fitoi vëmendje globale, duke përfshirë këtu dhe një status në Twitter nga presidenti i SHBA, Donald Trump, kur një video që tregonte  aftësitë e saj në futboll u bë virale. “E mrekullueshme”, shkroi Presidenti krahas videos. Hadhara, i cili filloi të luante futboll si një fëmijë i vogël duke përdorur lëvozhgë portokalli, thotë se ajo pëlqen të bëjë triblime, dhe hobi i saj është shndërruar…
Lajmet Media Politikë
21 milionë klikime në një ditë, kjo video po thyen rekorde shikueshmërie
Traileri i sezonit të tetë të “Game of Thrones” u publikua nga HBO dhe në vetëm 24 orë, arriti të ketë më shumë se 21 milionë klikime duke u kthyer në videon numër një në rritje në YouTube, në shumë vende të botës, përfshirë këtu edhe vendin tonë. Premiera e sezonit final është më 14 prill por duket se seriali e ka thyer tashmë rekordin e tij. Ajo që dimë…
Lajmet Media Politikë
21 milionë klikime në një ditë, kjo video po thyen rekorde shikueshmërie
Traileri i sezonit të tetë të “Game of Thrones” u publikua nga HBO dhe në vetëm 24 orë, arriti të ketë më shumë se 21 milionë klikime duke u kthyer në videon numër një në rritje në YouTube, në shumë vende të botës, përfshirë këtu edhe vendin tonë. Premiera e sezonit final është më 14 prill por duket se seriali e ka thyer tashmë rekordin e tij. Ajo që dimë…
Lajmet Media Politikë
21 milionë klikime në një ditë, kjo video po thyen rekorde shikueshmërie
Traileri i sezonit të tetë të “Game of Thrones” u publikua nga HBO dhe në vetëm 24 orë, arriti të ketë më shumë se 21 milionë klikime duke u kthyer në videon numër një në rritje në YouTube, në shumë vende të botës, përfshirë këtu edhe vendin tonë. Premiera e sezonit final është më 14 prill por duket se seriali e ka thyer tashmë rekordin e tij. Ajo që dimë…
Lajmet Media Politikë
21 milionë klikime në një ditë, kjo video po thyen rekorde shikueshmërie
Traileri i sezonit të tetë të “Game of Thrones” u publikua nga HBO dhe në vetëm 24 orë, arriti të ketë më shumë se 21 milionë klikime duke u kthyer në videon numër një në rritje në YouTube, në shumë vende të botës, përfshirë këtu edhe vendin tonë. Premiera e sezonit final është më 14 prill por duket se seriali e ka thyer tashmë rekordin e tij. Ajo që dimë…
Lajmet Media Politikë
21 milionë klikime në një ditë, kjo video po thyen rekorde shikueshmërie
Traileri i sezonit të tetë të “Game of Thrones” u publikua nga HBO dhe në vetëm 24 orë, arriti të ketë më shumë se 21 milionë klikime duke u kthyer në videon numër një në rritje në YouTube, në shumë vende të botës, përfshirë këtu edhe vendin tonë. Premiera e sezonit final është më 14 prill por duket se seriali e ka thyer tashmë rekordin e tij. Ajo që dimë…
Lajmet Media Politikë
21 milionë klikime në një ditë, kjo video po thyen rekorde shikueshmërie
Traileri i sezonit të tetë të “Game of Thrones” u publikua nga HBO dhe në vetëm 24 orë, arriti të ketë më shumë se 21 milionë klikime duke u kthyer në videon numër një në rritje në YouTube, në shumë vende të botës, përfshirë këtu edhe vendin tonë. Premiera e sezonit final është më 14 prill por duket se seriali e ka thyer tashmë rekordin e tij. Ajo që dimë…
Lajmet Media Politikë
21 milionë klikime në një ditë, kjo video po thyen rekorde shikueshmërie
Traileri i sezonit të tetë të “Game of Thrones” u publikua nga HBO dhe në vetëm 24 orë, arriti të ketë më shumë se 21 milionë klikime duke u kthyer në videon numër një në rritje në YouTube, në shumë vende të botës, përfshirë këtu edhe vendin tonë. Premiera e sezonit final është më 14 prill por duket se seriali e ka thyer tashmë rekordin e tij. Ajo që dimë…
Lajmet Media Politikë
Video Opinion/ Para krizës, si punoi Parlamenti?
Mbrëmjen e 27 shkurtit, në emisionin “Opinion” u diskutua mbi punën e Parlamentit para dorëzimit të mandateve në bllok nga opozita. Për të diskutuar mbi këtë tëmë të ftuar ishin Afrim Krasniqi, Arjan Curi, Shpetim Zekthi, Belina Budini, dhe Redi Shehu. Për më tepër ndiqni emisionin e plotë në videon e mëposhtme: /E.M
Lajmet Media Politikë
Video Opinion/ Para krizës, si punoi Parlamenti?
Mbrëmjen e 27 shkurtit, në emisionin “Opinion” u diskutua mbi punën e deputetëve para dorëzimit të mandateve në bllok nga opozita. Për të diskutuar mbi këtë tëmë të ftuar ishin Afrim Krasniqi, Arjan Curi, Shpetim Zekthi, Belina Budini, dhe Redi Shehu. Për më tepër ndiqni emisionin e plotë në videon e mëposhtme: /E.M
Lajmet Media Politikë
Video Opinion/ Para krizës, si punoi Parlamenti?
Mbrëmjen e 27 shkurtit, në emisionin “Opinion” u diskutua mbi punën e deputetëve para dorëzimit të mandateve në bllok nga opozita. Për të diskutuar mbi këtë tëmë të ftuar ishin Afrim Krasniqi, Arjan Curi, Shpetim Zekthi, Belina Budini, dhe Redi Shehu. Për më tepër ndiqni emisionin e plotë në videon e mëposhtme: /E.M
Lajmet Media Politikë
Video Opinion/ Para krizës, si punoi Parlamenti?
Mbrëmjen e 27 shkurtit, në emisionin “Opinion” u diskutua mbi punën e deputetëve para dorëzimit të mandateve në bllok nga opozita. Për të diskutuar mbi këtë tëmë të ftuar ishin Afrim Krasniqi, Arjan Curi, Shpetim Zekthi, Belina Budini, dhe Redi Shehu. Për më tepër ndiqni emisionin e plotë në videon e mëposhtme: /E.M
Lajmet Media Politikë
Video Opinion/ Para krizës, si punoi Parlamenti?
Mbrëmjen e 27 shkurtit, në emisionin “Opinion” u diskutua mbi punën e deputetëve para dorëzimit të mandateve në bllok nga opozita. Për të diskutuar mbi këtë tëmë të ftuar ishin Afrim Krasniqi, Arjan Curi, Shpetim Zekthi, Belina Budini, dhe Redi Shehu. Për më tepër ndiqni emisionin e plotë në videon e mëposhtme: /E.M
Lajmet Media Politikë
Video Opinion/ Para krizës, si punoi Parlamenti?
Mbrëmjen e 27 shkurtit, në emisionin “Opinion” u diskutua mbi punën e deputetëve para dorëzimit të mandateve në bllok nga opozita. Për të diskutuar mbi këtë tëmë të ftuar ishin Afrim Krasniqi, Arjan Curi, Shpetim Zekthi, Belina Budini, dhe Redi Shehu. Për më tepër ndiqni emisionin e plotë në videon e mëposhtme: /E.M
Lajmet Media Politikë
Elvana i rikthehet muzikës me baladën e ndjerë
Pas një kohe shkëputje këngëtarja Elvana Gjata është rikthyer në tregun muzikor me një produksion të ri. “Tavolina e mërzisë” titullohet kënga e saj më e re, e cila vjen në formën e baladës. Muzika dhe teksti i është besuar çiftit Aida Baraku dhe Armend Rexhepagiqi. Këtë herë këngëtarja ka sjellë një klip të thjeshtë, por mjaft piktoresk./Xh.K/Opinion.al/
Lajmet Media Politikë
Elvana i rikthehet muzikës me baladën e ndjerë
Pas një kohe shkëputje këngëtarja Elvana Gjata është rikthyer në tregun muzikor me një produksion të ri. “Tavolina e mërzisë” titullohet kënga e saj më e re, e cila vjen në formën e baladës. Muzika dhe teksti i është besuar çiftit Aida Baraku dhe Armend Rexhepagiqi. Këtë herë këngëtarja ka sjellë një klip të thjeshtë, por mjaft piktoresk./Xh.K/Opinion.al/
Lajmet Media Politikë
Elvana i rikthehet muzikës me baladën e ndjerë
Pas një kohe shkëputje këngëtarja Elvana Gjata është rikthyer në tregun muzikor me një produksion të ri. “Tavolina e mërzisë” titullohet kënga e saj më e re, e cila vjen në formën e baladës. Muzika dhe teksti i është besuar çiftit Aida Baraku dhe Armend Rexhepagiqi. Këtë herë këngëtarja ka sjellë një klip të thjeshtë, por mjaft piktoresk./Xh.K/Opinion.al/