Vrasjarilindjaere.press

Lajmet Media Politikë
Vrasja e 62-vjeçarit te liqeni, arrestohet një person
Policia ka arrestuar një person për vrasjen e 62-vjeçarit Haxhi Baçinozi mbrëmjen e së shtunës te liqeni i Tiranës. Mësohet se është vënë në pranga Myftar Pasha, i cili është mik me autorin e vrasjes. Pasha akuzohet për moskallëzim krimi. Ndërkohë, vrasësi i dyshuar i Baçinozit është Islam Myrtaj, i cili është ende në kërkim. 62-vjeçari Baçinozi ka qenë duke bërë vrap me djalin e tij të mitur, kur dy…
Lajmet Media Politikë
Foto/ Ishte duke bërë vrap me djalin e mitur, si u vra 62-vjeçari
Si çdo mbrëmje kishte dalë për të bërë vrap nga Liqeni Artificial, së bashku me djalin e tij të mitur. Por këtë të shtunë, i zunë pritë duke i bërë atentat. Policia e Tiranës njoftoi zyrtarisht se rreth orës 18:15, është ekzekutuar 62-vjeçari H.B. Po ashtu mësohet se policia ka identifikuar autorin dhe po punon për kapjen e tij. Autorët, sipas informacioneve, mësohet se kanë qenë me motor dhe pasi…
Lajmet Media Politikë
E rriti që në moshën 3 vjeçare, detaje si nipi vrau gjyshin
Vetëm për pak orë policia e Vlorës ka zbardhur vrasjen e një të moshuari 69-vjeçar. Zyrtarisht thuhet se 17-vjeçari, Vangjel Kapllani ka vrarë gjyshin Vangjel Kapllanin për para. (Nipi kishte të njëtin emër si gjyshi). Mbrëmjen e së mërkurës 17-vjeçar doli në media dhe tha se gjeti gjyshin të gjakosur, por e vërteta ishte krejt ndryshe pasi ai e ka qëlluar atë me armë zjarri në pjesën e pasme të…
Lajmet Media Politikë
E rriti që në moshën 3 vjeçare, detaje si nipi vrau gjyshin
Vetëm për pak orë policia e Vlorës ka zbardhur vrasjen e një të moshuari 69-vjeçar. Zyrtarisht thuhet se 17-vjeçari, Vangjel Kapllani ka vrarë gjyshin Vangjel Kapllanin për para. (Nipi kishte të njëtin emër si gjyshi). Mbrëmjen e së mërkurës 17-vjeçar doli në media dhe tha se gjeti gjyshin të gjakosur, por e vërteta ishte krejt ndryshe pasi ai e ka qëlluar atë me armë zjarri në pjesën e pasme të…
Lajmet Media Politikë
E rriti që në moshën 3 vjeçare, detaje si nipi vrau gjyshin
Vetëm për pak orë policia e Vlorës ka zbardhur vrasjen e një të moshuari 69-vjeçar. Zyrtarisht thuhet se 17-vjeçari, Vangjel Kapllani ka vrarë gjyshin Vangjel Kapllanin për para. (Nipi kishte të njëtin emër si gjyshi). Mbrëmjen e së mërkurës 17-vjeçar doli në media dhe tha se gjeti gjyshin të gjakosur, por e vërteta ishte krejt ndryshe pasi ai e ka qëlluar atë me armë zjarri në pjesën e pasme të…
Lajmet Media Politikë
E rriti që në moshën 3 vjeçare, detaje si nipi vrau gjyshin
Vetëm për pak orë policia e Vlorës ka zbardhur vrasjen e një të moshuari 69-vjeçar. Zyrtarisht thuhet se 17-vjeçari, Vangjel Kapllani ka vrarë gjyshin Vangjel Kapllanin për para. (Nipi kishte të njëtin emër si gjyshi). Mbrëmjen e së mërkurës 17-vjeçar doli në media dhe tha se gjeti gjyshin të gjakosur, por e vërteta ishte krejt ndryshe pasi ai e ka qëlluar atë me armë zjarri në pjesën e pasme të…
Lajmet Media Politikë
E rriti që në moshën 3 vjeçare, detaje si nipi vrau gjyshin
Vetëm për pak orë policia e Vlorës ka zbardhur vrasjen e një të moshuari 69-vjeçar. Zyrtarisht thuhet se 17-vjeçari, Vangjel Kapllani ka vrarë gjyshin Vangjel Kapllanin për para. (Nipi kishte të njëtin emër si gjyshi). Mbrëmjen e së mërkurës 17-vjeçar doli në media dhe tha se gjeti gjyshin të gjakosur, por e vërteta ishte krejt ndryshe pasi ai e ka qëlluar atë me armë zjarri në pjesën e pasme të…
Lajmet Media Politikë
E rriti që në moshën 3 vjeçare, detaje si nipi vrau gjyshin
Vetëm për pak orë policia e Vlorës ka zbardhur vrasjen e një të moshuari 69-vjeçar. Zyrtarisht thuhet se 17-vjeçari, Vangjel Kapllani ka vrarë gjyshin Vangjel Kapllanin për para. (Nipi kishte të njëtin emër si gjyshi). Mbrëmjen e së mërkurës 17-vjeçar doli në media dhe tha se gjeti gjyshin të gjakosur, por e vërteta ishte krejt ndryshe pasi ai e ka qëlluar atë me armë zjarri në pjesën e pasme të…
Lajmet Media Politikë
E qëlloi pasi pinë raki, autori rrëfen pse e vrau për nder shokun e tij
Ndue Zefi vrau pak ditë më parë shtetasin Martin Ndreca në zonën e ish-Kënetës në Durrës, pas një sherri në lokal që më pas përfundoi me plumba drejt bashkëpatriotit të tij. Arrestimi i Zefit u bë i mundur vetëm ditën e djeshme, ndërsa ishte fshehur në vendlindjen e tij Pukë. I pyetur në lidhje me motivet që e çuan drejt aktit të vrasjes, Zefi tha se e bëri gjithçka për…
Lajmet Media Politikë
E qëlloi pasi pinë raki, autori rrëfen pse e vrau për nder shokun e tij
Ndue Zefi vrau pak ditë më parë shtetasin Martin Ndreca në zonën e ish-Kënetës në Durrës, pas një sherri në lokal që më pas përfundoi me plumba drejt bashkëpatriotit të tij. Arrestimi i Zefit u bë i mundur vetëm ditën e djeshme, ndërsa ishte fshehur në vendlindjen e tij Pukë. I pyetur në lidhje me motivet që e çuan drejt aktit të vrasjes, Zefi tha se e bëri gjithçka për…
Lajmet Media Politikë
E qëlloi pasi pinë raki, autori rrëfen pse e vrau për nder shokun e tij
Ndue Zefi vrau pak ditë më parë shtetasin Martin Ndreca në zonën e ish-Kënetës në Durrës, pas një sherri në lokal që më pas përfundoi me plumba drejt bashkëpatriotit të tij. Arrestimi i Zefit u bë i mundur vetëm ditën e djeshme, ndërsa ishte fshehur në vendlindjen e tij Pukë. I pyetur në lidhje me motivet që e çuan drejt aktit të vrasjes, Zefi tha se e bëri gjithçka për…
Lajmet Media Politikë
E qëlloi pasi pinë raki, autori rrëfen pse e vrau për nder shokun e tij
Ndue Zefi vrau pak ditë më parë shtetasin Martin Ndreca në zonën e ish-Kënetës në Durrës, pas një sherri në lokal që më pas përfundoi me plumba drejt bashkëpatriotit të tij. Arrestimi i Zefit u bë i mundur vetëm ditën e djeshme, ndërsa ishte fshehur në vendlindjen e tij Pukë. I pyetur në lidhje me motivet që e çuan drejt aktit të vrasjes, Zefi tha se e bëri gjithçka për…
Lajmet Media Politikë
Detajet/ Vrau kunatën pranë liqenit, gjendet ku fshihej autori
Policia e Tiranës ka arrestuar paraditen e sotme shtetasin Dashamir Xhepa, i dyshuar për vrasjen e kunatës së tij Lirie Xhepa, ngjarje e ndodhur më 13 shkurt pranë Liqenit të Sharrës në Tiranë. Xhepa u arrestua ndërsa ishte fshehur të një i afërm i tij, i cili është vënë në pranga për përkrahje të autorit të krimit. Xhepa u arrestua në qytetin e Peshkopisë, në një tentativë për të kaluar…
Lajmet Media Politikë
Vrau dhe hodhi shokun në humnerë, vrasja zbulon trafikantët e drogës
Roland Milo, autori i vrasjes së mikut të tij Sokol Rama, doli sot para Gjykatës së Gjirokastrës, ku u njoh me masën e sigurisë. Gjykatësja Mirela Iljopulli, vendosi masën e arrestit burg pa afat për Milon, ndërkohë që vendosi ta transferojë në burgun e Fierit, kjo me qëllim shmangien e një hakmarrje të mundshme nga ana e familjarëve të viktimës. Milo, pranoi pa hezitim në gjykatë vrasjen e Sokol Ramës,…
Lajmet Media Politikë
U gjet i vrarë në makinën në humnerë, policia prangos shokun e ngushtë
Policia e Tepelenës njofton se ka ndaluar në minutat e fundit autorin e dyshuar të vrasjes së shtetasit Sokol Rama, që u gjet i pajetë ditën e djeshme në një humnerë brenda makinës së tij. Në prangat e Policisë thuhet se ka rënë shtetasi Roland Milo, i cili ishte mik i ngushtë me viktimën. Sokol Rama u gjet i vrarë dy javë pasi ishte denoncuar i zhdukur nga familjarët e…
Lajmet Media Politikë
Si u gjet i vrarë i zhdukuri pas dy javësh, kush dyshohet për krimin
Policia e Tepelenës ka gjetur sot të vrarë shtetasin Sokol Rama i cili ishte denoncuar i zhdukur prej dy javësh nga familjarët. Sipas komunikatës së policisë, Rama u gjet i pajetë në zonën e Malëshovës, në vendin e quajtur “Përroi i Thellë”, që i përket si territor Bashkisë së Këlcyrës. Trupi i tij u gjet i pajetë në makinë, ndërkohë që është e paqartë ende se kur ka ndodhur ngjarja,…
Lajmet Media Politikë
Le Matin (1933)/ Vrasja e Hasan Prishtinës në Selanik për hakmarrje
“Le Matin” ka botuar, të martën e 15 gushtit 1933, në faqen n°3, një shkrim që pasqyron vrasjen e Hasan Prishtinës në Selanik, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar: Vrasja në Selanik e një ish-ministri shqiptar Londër, 14 gusht. Telef. Matin. Raportohet nga Selaniku se Z. Prishtina, ish-kryeministër shqiptar, u vra sot në rrugët e këtij qyteti nga një individ…
Lajmet Media Politikë
Shqiptari “vrau” babain me grushte, mjekësia-ligjore del me tjetër variant
Një 45 vjeçar shqiptar humbi jetën dy ditë më parë në Selanik të Greqisë, pasi u godit nga djali i tij. Të paktën kështu u tha në krye të herës. Por mjekësia-ligjore ka komfirmuar një variant tjetër, sipas të cilës babait i ka pushuar zemra gjatë sherrit me të birin. Kjo rrethanë mund ta lehtësojë disi pozitën e 20 vjeçarit, bëjnë të ditura mediat greke. Shqiptari 45 vjeçar u gjend…
Lajmet Media Politikë
Vrau gruan me armën e punës, gardisti: “Takohej me të tjerë, më gënjente”
Alket Arapaj vrau dje me armën e shërbimit gruan e tij Ervilma Seferi, në banesën ku jetonin, në katin e katërt të një apartamenti në Allias. I pyetur nga grupi hetimor, lidhur mbi shkaqet që e çuan në vrasjen e bashkëshortes, gardisti, tha se dyshonte se gruaja e tradhëtonte. “Gruaja nuk më tregonte të vërtetën, nuk ishte e sinqertë. Për gjërat që e pyesja gruaja nuk më jepte një version.…
Lajmet Media Politikë
Vrau gruan me armën e punës, gardisti: “Takohej me të tjerë, më gënjente”
Alket Arapaj vrau dje me armën e shërbimit gruan e tij Ervilma Seferi, në banesën ku jetonin, në katin e katërt të një apartamenti në Allias. I pyetur nga grupi hetimor, lidhur mbi shkaqet që e çuan në vrasjen e bashkëshortes, gardisti, tha se dyshonte se gruaja e tradhëtonte. “Gruaja nuk më tregonte të vërtetën, nuk ishte e sinqertë. Për gjërat që e pyesja gruaja nuk më jepte një version.…